Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse geeft voetballers 10 dagen rust

Vitesse geeft voetballers 10 dagen rust

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft alle voetballers van het eerste elftal tien vrije dagen gegeven. Dat meldt algemeen directeur Pascal van Wijk op de website van de eredivisionist uit Arnhem.

De voetballers van Vitesse trainen al sinds 13 maart niet meer in groepsverband, vanwege de uitbraak van het coronavirus. Ze moesten individueel wel een trainingsprogramma blijven volgen.

"Zij hebben dagelijks individuele programma’s ontvangen, om op die manier zo fit mogelijk te blijven", legt Van Wijk uit. "Omdat inmiddels bekend is dat er tot dinsdag 28 april niet in groepsverband mag worden getraind en de competitie niet voor maandag 1 juni wordt hervat, hebben de spelers de komende tien dagen vrijaf gekregen. Dat wil zeggen dat spelers wel in het land blijven om geen onnodige risico’s te lopen, maar dat zij niet verplicht zijn om dagelijks een individueel programma te volgen."

Voorstander

"Geblesseerden blijven wel behandeld worden, wat conform de richtlijnen is", vertelt Van Wijk. "Het is belangrijk dat de spelers zorgvuldig worden belast. Na een periode van individuele training krijgen zij nu de ruimte om zich op te laden voor de komende periode waarin de intensiteit hoger zal zijn."

Vitesse blijft voorlopig voorstander van het uitspelen van de eredivisie, mits het het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) dat ook veilig vindt.

Meer uit Voetbal

Weghorst zag al aankomen dat Xavi hem buiten selectie zou laten

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.

2 uur geleden
Nieuwe Franse bondscoach Zidane selecteert vijf debutanten

PARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.

2 uur geleden
Verdediger Malacia vervolgt voetballoopbaan bij FC Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Tyrell Malacia zet zijn voetballoopbaan voort in de Verenigde Staten. De 27-jarige linkervleugelverdediger heeft een contract tot de zomer van 2027 ondertekend bij FC Cincinnati.

2 uur geleden
233-voudig international Ronaldo weer opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - De nieuwe bondscoach van Portugal heeft Cristiano Ronaldo gewoon weer opgeroepen voor de komende reeks interlands in de Nations League.

5 uur geleden
Feyenoord kan tegen FC Utrecht beschikken over aanvaller Nelson

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord kan zondag voor het thuisduel met FC Utrecht een beroep doen op Reiss Nelson. De 26-jarige buitenspeler, die begin september werd vastgelegd, had eerder nog geen werkvergunning en kampte met een conditionele achterstand.

5 uur geleden
PSV-coach Bosz verwacht 'zware uitwedstrijd' bij FC Twente

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV beschouwt de uitwedstrijd van komende zondag tegen FC Twente als een topper. "Dat wordt in heel korte tijd onze zoveelste zware uitwedstrijd. FC Twente is bezig aan een goede reeks, dus we kunnen aan de bak", zei de coach van de koploper in de Eredivisie in aanloop naar het duel in Enschede. "Het is de laatste wedstrijd voor een lange interlandbreak, dus dan moeten we winnen. Anders zitten we daar drie weken tegenaan te hikken."

5 uur geleden
Nijstad, Schouten en Steur maken debuut in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ruud Nijstad (FC Twente), Lewis Schouten (AZ) en Sean Steur (Newcastle United) voor het eerst geselecteerd voor Jong Oranje. De beloftenploeg speelt in de komende periode EK-kwalificatiewedstrijden tegen de jeugdige voetballers van Noorwegen, Slovenië en Bosnië en Herzegovina.

7 uur geleden