Vitesse geeft voetballers 10 dagen rust
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft alle voetballers van het eerste elftal tien vrije dagen gegeven. Dat meldt algemeen directeur Pascal van Wijk op de website van de eredivisionist uit Arnhem.
De voetballers van Vitesse trainen al sinds 13 maart niet meer in groepsverband, vanwege de uitbraak van het coronavirus. Ze moesten individueel wel een trainingsprogramma blijven volgen.
"Zij hebben dagelijks individuele programma’s ontvangen, om op die manier zo fit mogelijk te blijven", legt Van Wijk uit. "Omdat inmiddels bekend is dat er tot dinsdag 28 april niet in groepsverband mag worden getraind en de competitie niet voor maandag 1 juni wordt hervat, hebben de spelers de komende tien dagen vrijaf gekregen. Dat wil zeggen dat spelers wel in het land blijven om geen onnodige risico’s te lopen, maar dat zij niet verplicht zijn om dagelijks een individueel programma te volgen."
Voorstander
"Geblesseerden blijven wel behandeld worden, wat conform de richtlijnen is", vertelt Van Wijk. "Het is belangrijk dat de spelers zorgvuldig worden belast. Na een periode van individuele training krijgen zij nu de ruimte om zich op te laden voor de komende periode waarin de intensiteit hoger zal zijn."
Vitesse blijft voorlopig voorstander van het uitspelen van de eredivisie, mits het het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) dat ook veilig vindt.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) stelt dat de bevindingen van een onafhankelijke commissie dat Manchester City de financiële regels heeft overtreden "aanzienlijke gevolgen hebben voor de integriteit van de sport". De topclub uit Manchester werd deze week schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.
1 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Aanvaller Christos Tzolis van het Griekse nationale elftal heeft donderdag aan de thuiswedstrijd tegen Nederland in de Nations League (2-2) een dijbeenblessure overgehouden. De 24-jarige speler van Arsenal mist daardoor de ontmoeting met Duitsland van zondag in Thessaloniki. Dat heeft de Griekse bond bekendgemaakt.
2 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Noa Lang was donderdag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League blij eindelijk weer eens van waarde te kunnen zijn voor Oranje. De buitenspeler verving halverwege de tweede helft Ruben van Bommel en zorgde vanaf links geregeld voor gevaar. Oranje knokte zich na rust terug van een achterstand van twee doelpunten.
12 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft donderdag zijn excuses aangeboden voor het slechte spel van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Griekenland (2-2) in de Nations League. "Dit was mijn fout. Hier neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Dit was niet het systeem en niet de manier waarop we het moesten doen", sprak de Spanjaard tijdens een persconferentie in het Thoumba-stadion in Thessaloniki.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij heeft met Manchester City in de Champions League gelijkgespeeld tegen Real Madrid. In Engeland eindigde de wedstrijd in 1-1.
14 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Denzel Dumfries maakte de spelers van het Nederlands elftal de complimenten dat ze zich in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League na een achterstand van 2-0 alsnog terug wisten te knokken tot 2-2.
14 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk was niet te spreken over het spel van het Nederlands elftal in de eerste helft tegen Griekenland in de Nations League. "We werden afgetroefd, dat is onacceptabel", zei de aanvoerder na het gelijkspel (2-2) in een eerste reactie bij de NOS.
14 uur geleden