Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse geeft update over directie, stadion, sponsor en overname

Vitesse geeft update over directie, stadion, sponsor en overname

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft op de website een update gegeven over een aantal zaken die de club momenteel bezighouden. Peter Rovers, algemeen directeur ad interim, is in het schrijven ingegaan op onder meer de directie, de stadionkwestie, het hoofdsponsorschap en de overname. Rovers neemt de taken voorlopig over van Pascal van Wijk, die zich ziek heeft gemeld.

"We zitten als club in onrustig vaarwater, maar doen er alles aan om de urgente zaken zo snel mogelijk op te lossen en de club weer op de rit te krijgen", aldus Rovers, die sinds 2020 als commercieel directeur werkzaam was. "Het bereiken van overeenstemming over een nieuwe huurovereenkomst voor stadion Gelredome is onze absolute topprioriteit", zegt hij. "Er worden flinke stappen gezet richting een akkoord. Er is de afgelopen dagen hard doorgewerkt om zaken op papier te krijgen. We hebben er vertrouwen in dat we de komende dagen tot overeenstemming zullen komen."

Vitesse heeft de huur van het Gelredome opgezegd, omdat het de huursom van 2 miljoen euro per jaar te hoog vindt. Het huidige contract loopt eind september af. Omdat eigenaar Nedstede de door Vitesse voorgestelde huursom voor de komende twintig jaar veel te laag vindt, is een impasse ontstaan.

Hoofdsponsorpositie veiliggesteld

Vorige week werd bekend dat hoofdsponsor eToro het aflopende contract met de Arnhemse club niet gaat verlengen. Daardoor moet Vitesse naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. "Ik wil benadrukken dat eToro's besluit niets te maken heeft met onze huidige situatie. Natuurlijk is het jammer, maar belangrijk is dat we reeds een goed alternatief hebben liggen voor komend seizoen. Dit kan nog niet naar buiten, maar we kunnen dus wel melden dat de hoofdsponsorpositie is veiliggesteld", aldus de interim-directeur.

Rovers gaf ook een update over de overname, die nog altijd niet is afgerond na het vertrek van grootaandeelhouder Valeri Oyf. "De volgende schakel in het proces is dat het volledige pakket, inclusief de nieuwe documenten, deze week nog bij de licentiecommissie van de KNVB zal worden aangeleverd", schrijft Vitesse.

Dinsdagavond waren er zo'n honderd fans naar trainingslocatie Papendal gekomen om hun zorgen te uiten over de toekomst van Vitesse.

Meer uit Voetbal

Heerenveen verslaat Excelsior en viert 1000e treffer in stadion

HEERENVEEN (ANP) - SC Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior met 4-0 gewonnen. De club passeerde de tegenstander uit Rotterdam op de ranglijst.

6 uur geleden
Real eist aftreden competitiebaas na vergelijking nazipropaganda

MADRID (ANP) - Real Madrid eist dat Javier Tebas aftreedt als voorzitter van de Spaanse voetbalcompetitie La Liga en vicevoorzitter van de Spaanse voetbalbond. De topbestuurder vergeleek de propagandamethoden van Real onlangs met die van het naziregime in de Tweede Wereldoorlog.

10 uur geleden
Kroatische bond onderzoekt wangedrag fans Hajduk rond duel Ajax

SPLIT (ANP) - De Kroatische voetbalbond onderzoekt welke supporters van Hajduk Split zich donderdag hebben misdragen rond en tijdens het thuisduel met Ajax in de Conference League. "We blijven ons inzetten voor een voetbalwereld waarin geen plaats is voor racisme, antisemitisme, discriminatie of enige andere vorm van haat", laat de bond in een statement weten.

12 uur geleden
Leiders Kroatië veroordelen nazistische leuzen bij wedstrijd Ajax

ZAGREB (ANP/AFP) - De Kroatische president en premier hebben de nazistische en antisemitische leuzen veroordeeld die donderdagavond door supporters van Hajduk Split werden geuit rond de wedstrijd tegen Ajax. Leden van de harde kern zongen onder meer "sta op, Adolf Hitler" en "Auschwitz, Auschwitz".

14 uur geleden
Van der Ree en Van der Werff nemen coaching PEC over

ZWOLLE (ANP) - Assistent-trainers Dennis van der Ree en Maikel van der Werff nemen tijdelijk de coaching over bij PEC Zwolle, meldt de Eredivisieclub. De twee vervangen de dinsdag ontslagen hoofdtrainer Henry van der Vegt.

16 uur geleden
Een aanhouding rond beladen AZ-wedstrijd tegen Hapoel Beër Sjeva

ALKMAAR (ANP) - Er is donderdag een persoon aangehouden in Alkmaar bij de wedstrijd tussen AZ en de Israëlische ploeg Hapoel Beër Sjeva. Het gaat om een voetbalsupporter die voorafgaand aan de wedstrijd een politieagent zou hebben beledigd. Na onderzoek is die heengezonden, volgens een politiewoordvoerder vrijdag.

18 uur geleden
NEC pakt eerste punt in Europa League tegen Levski Sofia

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.

1 dag geleden