Vitesse en Heerenveen in balans: 1-1
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft opnieuw punten laten liggen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Thomas Letsch kwam in Arnhem tegen sc Heerenveen niet verder dan een gelijkspel: 1-1. De achterstand op koploper Ajax, dat zaterdag al met 4-0 won van PEC Zwolle, liep daardoor op tot 4 punten.
Vitesse had vorige week in Zwolle de tweede nederlaag van het seizoen moeten incasseren (2-1). Letsch kon tegen subtopper Heerenveen geen beroep doen op Armando Broja. De Albanese aanvaller, die al vijf keer scoorde, testte positief op het coronavirus. Loïs Openda keerde als vervanger van Broja terug in de basis.
De thuisclub had voor rust een overwicht, zonder veel kansen te creëren. Toch kwam Vitesse in de 39e minuut op voorsprong. Darfalou kreeg de bal enigszins gelukkig voor zijn voeten, nadat Danilho Doekhi de bal tegen Openda op had geschoten. De Algerijn Oussama Darfalou schoot uit de draai raak: 1-0.
Heerenveen, dat in de laatste drie wedstrijden ook al was uitgekomen op een gelijkspel, kwam aan het begin van de tweede helft op gelijke hoogte. Vitesse-doelman Remko Pasveer wist schoten van Benjamin Nygren en Sherel Floranus nog te pareren, maar hij was kansloos toen Floranus bij de rebound weer vrij kon inschieten.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
18 uur geleden