Vitesse en Heerenveen in balans: 1-1
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft opnieuw punten laten liggen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Thomas Letsch kwam in Arnhem tegen sc Heerenveen niet verder dan een gelijkspel: 1-1. De achterstand op koploper Ajax, dat zaterdag al met 4-0 won van PEC Zwolle, liep daardoor op tot 4 punten.
Vitesse had vorige week in Zwolle de tweede nederlaag van het seizoen moeten incasseren (2-1). Letsch kon tegen subtopper Heerenveen geen beroep doen op Armando Broja. De Albanese aanvaller, die al vijf keer scoorde, testte positief op het coronavirus. Loïs Openda keerde als vervanger van Broja terug in de basis.
De thuisclub had voor rust een overwicht, zonder veel kansen te creëren. Toch kwam Vitesse in de 39e minuut op voorsprong. Darfalou kreeg de bal enigszins gelukkig voor zijn voeten, nadat Danilho Doekhi de bal tegen Openda op had geschoten. De Algerijn Oussama Darfalou schoot uit de draai raak: 1-0.
Heerenveen, dat in de laatste drie wedstrijden ook al was uitgekomen op een gelijkspel, kwam aan het begin van de tweede helft op gelijke hoogte. Vitesse-doelman Remko Pasveer wist schoten van Benjamin Nygren en Sherel Floranus nog te pareren, maar hij was kansloos toen Floranus bij de rebound weer vrij kon inschieten.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
5 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
11 uur geleden