Vitesse en Fortuna Sittard houden elkaar in evenwicht
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt dit seizoen in een thuiswedstrijd in de Eredivisie gepakt. De ploeg van trainer Thomas Letsch speelde met 1-1 gelijk tegen Fortuna Sittard, dat de voorgaande drie competitieduels had verloren.
Al na amper 2 minuten leidde Fortuna dankzij een scherpe, indraaiende hoekschop van Mats Seuntjens. Doelman Markus Schubert verkeek zich op de inswinger en had bij de tweede paal geen ploeggenoot neergezet: 0-1. Voor de aanvaller van de Limburgse club was het alweer zijn vierde competitietreffer en voor de Duitse keeper was het zeker niet zijn eerste foutje in zijn eerste seizoen bij Vitesse.
Vitesse had voor de rust veel balbezit, maar door de felle druk van Fortuna verliep de aanvalsopbouw moeizaam. Na ruim een half uur leidde het Arnhemse overwicht tot wat kansen. Nikolai Baden Frederiksen kreeg zijn voet net niet tegen de bal en Jacob Rasmussen zag zijn kopbal door doelman Yanick van Osch gekeerd worden.
Met Oussama Darfalou en Loïs Openda als verse krachten in de aanval drong Vitesse na de pauze sterk aan. Uit een voorzet van Riechedly Bazoer kopte Frederiksen al snel raak (1-1). Daarna misten diverse spelers van de thuisclub, onder wie Matus Bero en Darfalou, grote kansen op de eerste thuiszege dit seizoen voor Vitesse in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 dag geleden