Vitesse en Fortuna Sittard houden elkaar in evenwicht
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt dit seizoen in een thuiswedstrijd in de Eredivisie gepakt. De ploeg van trainer Thomas Letsch speelde met 1-1 gelijk tegen Fortuna Sittard, dat de voorgaande drie competitieduels had verloren.
Al na amper 2 minuten leidde Fortuna dankzij een scherpe, indraaiende hoekschop van Mats Seuntjens. Doelman Markus Schubert verkeek zich op de inswinger en had bij de tweede paal geen ploeggenoot neergezet: 0-1. Voor de aanvaller van de Limburgse club was het alweer zijn vierde competitietreffer en voor de Duitse keeper was het zeker niet zijn eerste foutje in zijn eerste seizoen bij Vitesse.
Vitesse had voor de rust veel balbezit, maar door de felle druk van Fortuna verliep de aanvalsopbouw moeizaam. Na ruim een half uur leidde het Arnhemse overwicht tot wat kansen. Nikolai Baden Frederiksen kreeg zijn voet net niet tegen de bal en Jacob Rasmussen zag zijn kopbal door doelman Yanick van Osch gekeerd worden.
Met Oussama Darfalou en Loïs Openda als verse krachten in de aanval drong Vitesse na de pauze sterk aan. Uit een voorzet van Riechedly Bazoer kopte Frederiksen al snel raak (1-1). Daarna misten diverse spelers van de thuisclub, onder wie Matus Bero en Darfalou, grote kansen op de eerste thuiszege dit seizoen voor Vitesse in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
4 uur geleden