Vitesse en Fortuna Sittard houden elkaar in evenwicht
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt dit seizoen in een thuiswedstrijd in de Eredivisie gepakt. De ploeg van trainer Thomas Letsch speelde met 1-1 gelijk tegen Fortuna Sittard, dat de voorgaande drie competitieduels had verloren.
Al na amper 2 minuten leidde Fortuna dankzij een scherpe, indraaiende hoekschop van Mats Seuntjens. Doelman Markus Schubert verkeek zich op de inswinger en had bij de tweede paal geen ploeggenoot neergezet: 0-1. Voor de aanvaller van de Limburgse club was het alweer zijn vierde competitietreffer en voor de Duitse keeper was het zeker niet zijn eerste foutje in zijn eerste seizoen bij Vitesse.
Vitesse had voor de rust veel balbezit, maar door de felle druk van Fortuna verliep de aanvalsopbouw moeizaam. Na ruim een half uur leidde het Arnhemse overwicht tot wat kansen. Nikolai Baden Frederiksen kreeg zijn voet net niet tegen de bal en Jacob Rasmussen zag zijn kopbal door doelman Yanick van Osch gekeerd worden.
Met Oussama Darfalou en Loïs Openda als verse krachten in de aanval drong Vitesse na de pauze sterk aan. Uit een voorzet van Riechedly Bazoer kopte Frederiksen al snel raak (1-1). Daarna misten diverse spelers van de thuisclub, onder wie Matus Bero en Darfalou, grote kansen op de eerste thuiszege dit seizoen voor Vitesse in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
13 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden