Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse en Feyenoord scoren niet

Vitesse en Feyenoord scoren niet

ARNHEM (ANP) - Vitesse en Feyenoord zijn zondag in GelreDome niet tot scoren gekomen. Met het 0-0-gelijkspel deed met name Feyenoord zich tekort. De Rotterdammers hadden veruit de beste kansen maar slaagden er niet in Vitesse-doelman Remko Pasveer te passeren. Vitesse zag spits Tim Matavz in de 11e minuut een strafschop missen.

Vitesse pakte na vijf nederlagen voor het eerst weer een punt. Dat deed de ploeg met Joseph Oosting als coach op de bank. Hij verving Leonid Sloetski, de Rus die vorige week opstapte. Dick Advocaat behield zijn ongeslagen status. Onder de opvolger van Jaap Stam haalde Feyenoord 11 punten in vijf duels.

De openingsfase was voor de thuisploeg die al in de 11e minuut de kans kreeg om op voorsprong te komen. Het was arbiter Pol van Boekel ontgaan dat Feyenoord-doelman Nick Marsman Riechedly Bazoer omver had geduwd. Pas toen het spel minuten later stillag kon de VAR ingrijpen. Matavz kreeg de kans vanaf 11 meter raak te schieten, maar Marsman stopte de bal. Al was hij aanvankelijk volgens Van Boekel te vroeg van zijn lijn gekomen. De VAR toonde het tegendeel aan, waardoor Matavz geen tweede kans kreeg.

Lat

Niet veel later had het alsnog 1-0 kunnen zijn, maar Bazoer raakte de lat boven Marsman. Halverwege de eerste helft kantelde het duel. Feyenoord kreeg kansen: via Nicolai Jørgensen, die wild naast schoot, via Jens Toornstra die uit een vrije trap de lat raakte.

Ook na rust bleven de beste kansen voor Feyenoord en was het eigenlijk een wonder dat het na 70 minuten nog 0-0 stond. Steven Berghuis schoot op aangeven van Tyrell Malacia net naast, Luis Sinisterra schoot tegen doelman Pasveer op, die ook op een kopbal van Eric Botteghin een hand tegen de bal kreeg.

Sinisterra kreeg de bal wel in het doel nadat Orkun Kökcü tegen de onderkant van de lat had geschoten. Het doelpunt ging niet door omdat Jørgensen eerst de bal nog had beroerd en in buitenspelpositie had gestaan.

Kort voor tijd kreeg Bryan Linssen aan de andere kant nog een goede mogelijkheid. De aanvoerder schoot voorlangs waardoor een onterechte overwinning voor de thuisploeg uitbleef.

Meer uit Voetbal

Lamine Yamal en Raphinha helpen Barcelona aan ruime zege

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal en Raphinha hebben FC Barcelona aan een ruime zege op Rayo Vallecano geholpen. De aanvallers tekenden allebei voor twee doelpunten tijdens de 5-2-overwinning in het eigen Camp Nou.

4 uur geleden
Titelverdediger Arsenal boekt nipte zege bij Aston Villa

BIRMINGHAM (ANP) - Arsenal heeft ook zijn tweede competitiewedstrijd van het seizoen gewonnen. De regerend kampioen versloeg in Birmingham Aston Villa met 1-0.

7 uur geleden
Opnieuw hoofdrol voor Malen met 2 treffers bij winnend AS Roma

LECCE (ANP) - Donyell Malen heeft opnieuw een hoofdrol opgeëist bij AS Roma. De Oranje-international maakte de eerste twee doelpunten tijdens een 4-0-zege bij Lecce. De aanvaller tekende vorige week tijdens de gewonnen openingswedstrijd tegen Fiorentina (4-0) al voor een hattrick.

9 uur geleden
Messi kondigt afscheid van nationale ploeg Argentinië aan

MIAMI (ANP) - Lionel Messi komt niet meer voor de nationale voetbalploeg van Argentinië uit. De 39-jarige aanvaller van Inter Miami heeft via sociale media zijn afscheid als international aangekondigd. De verloren finale van het WK tegen Spanje in de Verenigde Staten was zijn laatste landenwedstrijd.

12 uur geleden
Feyenoord: geen restitutie bij UEFA-straffen in Champions League

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat geen geld teruggeven aan supporters als er dit Champions League-seizoen door straffen van de UEFA vakken leeg moeten blijven. Dat heeft de Rotterdamse club maandag gemeld in de kaartverkoopinformatie voor de Europese wedstrijden. Ook wijst Feyenoord op een voorwaardelijke straf die nog openstaat vanwege wanordelijkheden vorig seizoen bij de thuiswedstrijd met Panathinaikos.

14 uur geleden
Manchester City betaalt 40 miljoen euro voor Braziliaan Allan

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de komst van Allan Elias bevestigd. De 22-jarige vleugelaanvaller komt over van Palmeiras. De Braziliaan heeft een vijfjarig contract ondertekend.

15 uur geleden
Sparta versterkt zich met middenvelder Hatenboer

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zich versterkt met Cedric Hatenboer. De middenvelder komt over van Anderlecht, waar hij nooit doorbrak. Hij heeft een vierjarig contract ondertekend, zo meldt de club uit Rotterdam.

16 uur geleden