Vitesse en Feyenoord scoren niet
ARNHEM (ANP) - Vitesse en Feyenoord zijn zondag in GelreDome niet tot scoren gekomen. Met het 0-0-gelijkspel deed met name Feyenoord zich tekort. De Rotterdammers hadden veruit de beste kansen maar slaagden er niet in Vitesse-doelman Remko Pasveer te passeren. Vitesse zag spits Tim Matavz in de 11e minuut een strafschop missen.
Vitesse pakte na vijf nederlagen voor het eerst weer een punt. Dat deed de ploeg met Joseph Oosting als coach op de bank. Hij verving Leonid Sloetski, de Rus die vorige week opstapte. Dick Advocaat behield zijn ongeslagen status. Onder de opvolger van Jaap Stam haalde Feyenoord 11 punten in vijf duels.
De openingsfase was voor de thuisploeg die al in de 11e minuut de kans kreeg om op voorsprong te komen. Het was arbiter Pol van Boekel ontgaan dat Feyenoord-doelman Nick Marsman Riechedly Bazoer omver had geduwd. Pas toen het spel minuten later stillag kon de VAR ingrijpen. Matavz kreeg de kans vanaf 11 meter raak te schieten, maar Marsman stopte de bal. Al was hij aanvankelijk volgens Van Boekel te vroeg van zijn lijn gekomen. De VAR toonde het tegendeel aan, waardoor Matavz geen tweede kans kreeg.
Lat
Niet veel later had het alsnog 1-0 kunnen zijn, maar Bazoer raakte de lat boven Marsman. Halverwege de eerste helft kantelde het duel. Feyenoord kreeg kansen: via Nicolai Jørgensen, die wild naast schoot, via Jens Toornstra die uit een vrije trap de lat raakte.
Ook na rust bleven de beste kansen voor Feyenoord en was het eigenlijk een wonder dat het na 70 minuten nog 0-0 stond. Steven Berghuis schoot op aangeven van Tyrell Malacia net naast, Luis Sinisterra schoot tegen doelman Pasveer op, die ook op een kopbal van Eric Botteghin een hand tegen de bal kreeg.
Sinisterra kreeg de bal wel in het doel nadat Orkun Kökcü tegen de onderkant van de lat had geschoten. Het doelpunt ging niet door omdat Jørgensen eerst de bal nog had beroerd en in buitenspelpositie had gestaan.
Kort voor tijd kreeg Bryan Linssen aan de andere kant nog een goede mogelijkheid. De aanvoerder schoot voorlangs waardoor een onterechte overwinning voor de thuisploeg uitbleef.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
6 uur geleden