Vitesse en eigenaar Gelredome komen er niet uit bij rechter
ARNHEM (ANP) - De kantonrechter in Arnhem doet begin volgende week uitspraak in het kort geding dat Vitesse heeft aangespannen tegen de eigenaar van stadion Gelredome. De Arnhemse eredivisieclub wil voor de periode waarin door de coronacrisis geen gebruik kan worden gemaakt van het stadion een lagere huursom, maar kan daar met vastgoedondernemer Michael van de Kuit geen akkoord over bereiken.
Ook tijdens een schorsing van de zitting wisten beide partijen niet tot overeenstemming te komen. Volgende week dinsdag, of indien mogelijk eerder volgens de rechter, volgt het vonnis. "Vitesse vindt het heel erg jammer dat er geen schikking is getroffen. De club was en is nog steeds bereid om goede commerciële afspraken met de verhuurder te maken, die passen in dit tijdsgewricht", lichtte advocaat David van Dijk van de Arnhemse club toe.
Vitesse betaalt nu ongeveer 150.000 euro per maand aan huur. Door de vroegtijdige beëindiging van de competitie vanwege de coronacrisis mist de Arnhemse club momenteel veel inkomsten. Indien tot het einde van dit kalenderjaar de wedstrijden van het nieuwe seizoen in het Gelredome achter gesloten deuren dienen plaats te vinden, komt het verlies uit op 3,6 miljoen euro. Als tot de zomer van 2021 publiek niet welkom is bij de duels van Vitesse vanwege de coronamaatregelen, zou de financiële schade bijna 7 miljoen euro bedragen.
De Arnhemse club kan met een bezuinigingsoperatie zelf enkele miljoenen van de verwachte tekorten opvangen, maar heeft een aanpassing van de huurvoorwaarden nodig om sowieso dit jaar door te komen. "We zaten vandaag met de eigenaar dichter bij een akkoord dan ik had verwacht", liet Van Dijk weten. "Wie weet gebeurt dat nog, anders moeten we het doen met het vonnis van de rechter. En dat zien we met vertrouwen tegemoet."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
5 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
3 uur geleden