Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse en eigenaar Gelredome komen er niet uit bij rechter

Vitesse en eigenaar Gelredome komen er niet uit bij rechter

ARNHEM (ANP) - De kantonrechter in Arnhem doet begin volgende week uitspraak in het kort geding dat Vitesse heeft aangespannen tegen de eigenaar van stadion Gelredome. De Arnhemse eredivisieclub wil voor de periode waarin door de coronacrisis geen gebruik kan worden gemaakt van het stadion een lagere huursom, maar kan daar met vastgoedondernemer Michael van de Kuit geen akkoord over bereiken.

Ook tijdens een schorsing van de zitting wisten beide partijen niet tot overeenstemming te komen. Volgende week dinsdag, of indien mogelijk eerder volgens de rechter, volgt het vonnis. "Vitesse vindt het heel erg jammer dat er geen schikking is getroffen. De club was en is nog steeds bereid om goede commerciële afspraken met de verhuurder te maken, die passen in dit tijdsgewricht", lichtte advocaat David van Dijk van de Arnhemse club toe.

Vitesse betaalt nu ongeveer 150.000 euro per maand aan huur. Door de vroegtijdige beëindiging van de competitie vanwege de coronacrisis mist de Arnhemse club momenteel veel inkomsten. Indien tot het einde van dit kalenderjaar de wedstrijden van het nieuwe seizoen in het Gelredome achter gesloten deuren dienen plaats te vinden, komt het verlies uit op 3,6 miljoen euro. Als tot de zomer van 2021 publiek niet welkom is bij de duels van Vitesse vanwege de coronamaatregelen, zou de financiële schade bijna 7 miljoen euro bedragen.

De Arnhemse club kan met een bezuinigingsoperatie zelf enkele miljoenen van de verwachte tekorten opvangen, maar heeft een aanpassing van de huurvoorwaarden nodig om sowieso dit jaar door te komen. "We zaten vandaag met de eigenaar dichter bij een akkoord dan ik had verwacht", liet Van Dijk weten. "Wie weet gebeurt dat nog, anders moeten we het doen met het vonnis van de rechter. En dat zien we met vertrouwen tegemoet."

Meer uit Voetbal

Fraser nieuwe trainer van voetbalclub in China

XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.

6 uur geleden
AC Milan weer koploper Serie A na winst op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.

6 uur geleden
Arsenal-coach Arteta wil met titel historische vloek verbreken

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.

14 uur geleden
Trainer Slot beschouwt Liverpool niet als titelkandidaat

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.

14 uur geleden
AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

17 uur geleden
PSV gaat met revaliderende Pléa en Olij op trainingskamp

EINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.

17 uur geleden
Verdediger Botman staat voor rentree bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."

19 uur geleden