Vitesse en AZ komen niet tot scoren in Gelredome
ARNHEM (ANP) - Vitesse en AZ hebben de veertiende speelronde in de Eredivisie afgesloten met een doelpuntloos gelijkspel: 0-0. In de lege Gelredome in Arnhem kwamen beide ploegen, die donderdag nog actief waren in de Conference League, tot weinig kansen op een doelpunt.
Vitesse blijft op de zesde plaats staan met 23 punten, 10 punten minder dan koploper Ajax. AZ klimt één plaats en staat twaalfde met 17 punten.
Sam Beukema startte voor het eerst in de basis bij AZ. De 23-jarige verdediger had een plek gekregen in de vijfmansverdediging van trainer Pascal Jansen. Vitesse-coach Thomas Letsch had aanvoerder Danilho Doekhi en doelman Markus Schubert terug. Zij waren midweeks geschorst tegen Stade Rennes (3-3).
Vier wissels
De thuisploeg kreeg via Doekhi en Riechedly Bazoer de eerste kansen, maar het was AZ dat vlak voor rust op voorsprong leek te komen. Vangelis Pavlidis profiteerde van een fout van Schubert. Die schoot de bal na een lange pass van Jordy Clasie tegen de Griek aan, die vervolgens kon scoren. Scheidsrechter Danny Makkelie keurde het doelpunt echter af wegens hands.
In de tweede helft nam AZ meer het initiatief, wat leidde tot enkele schoten van Owen Wijndal. Met vier wissels probeerde Letsch de wedstrijd te keren, maar beide ploegen creëerden nauwelijks meer kansen. Schubert greep in de slotfase nog goed in op een pass die bestemd was voor Zakaria Aboukhlal.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
16 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
20 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geleden