Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse en AZ komen niet tot scoren in Gelredome

Vitesse en AZ komen niet tot scoren in Gelredome

ARNHEM (ANP) - Vitesse en AZ hebben de veertiende speelronde in de Eredivisie afgesloten met een doelpuntloos gelijkspel: 0-0. In de lege Gelredome in Arnhem kwamen beide ploegen, die donderdag nog actief waren in de Conference League, tot weinig kansen op een doelpunt.

Vitesse blijft op de zesde plaats staan met 23 punten, 10 punten minder dan koploper Ajax. AZ klimt één plaats en staat twaalfde met 17 punten.

Sam Beukema startte voor het eerst in de basis bij AZ. De 23-jarige verdediger had een plek gekregen in de vijfmansverdediging van trainer Pascal Jansen. Vitesse-coach Thomas Letsch had aanvoerder Danilho Doekhi en doelman Markus Schubert terug. Zij waren midweeks geschorst tegen Stade Rennes (3-3).

Vier wissels

De thuisploeg kreeg via Doekhi en Riechedly Bazoer de eerste kansen, maar het was AZ dat vlak voor rust op voorsprong leek te komen. Vangelis Pavlidis profiteerde van een fout van Schubert. Die schoot de bal na een lange pass van Jordy Clasie tegen de Griek aan, die vervolgens kon scoren. Scheidsrechter Danny Makkelie keurde het doelpunt echter af wegens hands.

In de tweede helft nam AZ meer het initiatief, wat leidde tot enkele schoten van Owen Wijndal. Met vier wissels probeerde Letsch de wedstrijd te keren, maar beide ploegen creëerden nauwelijks meer kansen. Schubert greep in de slotfase nog goed in op een pass die bestemd was voor Zakaria Aboukhlal.

Meer uit Voetbal

Dick Advocaat: 'Na het WK stop ik als trainer'

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot gefrustreerd over gebrek aan kansen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.

9 uur geleden
Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

9 uur geleden
Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

17 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

19 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

1 dag geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

1 dag geleden