Vitesse en AZ komen niet tot scoren in Gelredome
ARNHEM (ANP) - Vitesse en AZ hebben de veertiende speelronde in de Eredivisie afgesloten met een doelpuntloos gelijkspel: 0-0. In de lege Gelredome in Arnhem kwamen beide ploegen, die donderdag nog actief waren in de Conference League, tot weinig kansen op een doelpunt.
Vitesse blijft op de zesde plaats staan met 23 punten, 10 punten minder dan koploper Ajax. AZ klimt één plaats en staat twaalfde met 17 punten.
Sam Beukema startte voor het eerst in de basis bij AZ. De 23-jarige verdediger had een plek gekregen in de vijfmansverdediging van trainer Pascal Jansen. Vitesse-coach Thomas Letsch had aanvoerder Danilho Doekhi en doelman Markus Schubert terug. Zij waren midweeks geschorst tegen Stade Rennes (3-3).
Vier wissels
De thuisploeg kreeg via Doekhi en Riechedly Bazoer de eerste kansen, maar het was AZ dat vlak voor rust op voorsprong leek te komen. Vangelis Pavlidis profiteerde van een fout van Schubert. Die schoot de bal na een lange pass van Jordy Clasie tegen de Griek aan, die vervolgens kon scoren. Scheidsrechter Danny Makkelie keurde het doelpunt echter af wegens hands.
In de tweede helft nam AZ meer het initiatief, wat leidde tot enkele schoten van Owen Wijndal. Met vier wissels probeerde Letsch de wedstrijd te keren, maar beide ploegen creëerden nauwelijks meer kansen. Schubert greep in de slotfase nog goed in op een pass die bestemd was voor Zakaria Aboukhlal.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
58 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
1 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
3 uur geleden