Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse dicht bij handhaving na zege op SC Cambuur

Vitesse dicht bij handhaving na zege op SC Cambuur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft dankzij een thuiszege op het al gedegradeerde SC Cambuur een grote stap gezet naar directe handhaving in de Eredivisie. Dankzij twee doelpunten van de Poolse spits Bartosz Bialek in de tweede helft pakte de ploeg van trainer Phillip Cocu 3 belangrijke punten (2-0).

De voorsprong op nummer 16 FC Emmen is 6 punten. Die plek betekent aan het einde van het seizoen deelname aan de nacompetitie. Vitesse speelt nog twee wedstrijden, FC Emmen nog drie. SC Cambuur en FC Groningen zijn al gedegradeerd.

De club uit Leeuwarden begon goed aan de wedstrijd. De eerste kans was voor Michael Breij, maar de kopbal van de aanvaller ging er niet in. Een van richting veranderd schot van Mees Hoedemakers ging even later net naast het doel. Vitesse stelde daar ondanks de grote belangen weinig tegenover.

Bialek zorgde 10 minuten na rust toch voor de Arnhemse voorsprong. De spits werkte af uit een voorzet van Million Manhoef. 5 minuten later was verdediger Carlens Arcus met een voorzet de aangever op de tweede treffer van de Pool. Vitesse moest door een tweede gele kaart voor Arcus toch nog even goed blijven opletten, maar kwam niet meer echt in gevaar.

Meer uit Voetbal

Infantino wil met alle bonden praten over hervormingen FIFA

ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.

8 uur geleden
Atlético maant Mourinho: stop met lastigvallen arbitrage

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')

9 uur geleden
Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

12 uur geleden
Engeland ziet vijf spelers afhaken voor komende interlandperiode

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.

14 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

16 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

16 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

17 uur geleden