Vitesse-coach Letsch trots na verdiende zege op Spurs
ARNHEM (ANP) - Vitesse-coach Thomas Letsch vond dat de Arnhemmers trots op zichzelf konden zijn na de 1-0-zege op Tottenham Hotspur in de Conference League. "Als je naar de hele wedstrijd kijkt, denk ik dat we de overwinning verdienden", zei de trainer bij ESPN.
Letsch had verwacht dat Vitesse kansen zou krijgen in de tweede helft tegen het elftal dat Spurs-coach Nuno had opgesteld. "Je kon zien dat dit team niet gewend was om 90 minuten te spelen. Als de wedstrijd langer duurde, konden er kansen voor ons komen. Gelukkig hebben we Maxi Wittek", zei de coach over de matchwinner.
"1-0 tegen Tottenham Hotspur, dat klinkt goed", zei Letsch. "Dit is een speciale avond voor ons en voor Arnhem. We doen nu helemaal mee in de groepsfase en de volgende wedstrijd is bij Tottenham, ook een mooie wedstrijd. Dit soort avonden zijn belangrijk voor ons, maar we moeten ook nederig blijven. We moeten geloven in dit soort avonden en dan is het aan ons dat we die vaker hebben."
Volgens Wittek was er geen sprake van geluk dat de Arnhemmers wonnen van de nummer 5 uit de Premier League. "Vanaf het begin hebben we geprobeerd hoog druk te zetten en hebben we laten zien dat we wilden voetballen." Het doelpunt was volgens de Duitse voetballer ook geen toeval. "Daar hebben we op getraind. Als verdedigend team vergeet je de opkomende spelers vaak omdat je op de bal let. Om eerlijk te zijn, was het ook een perfecte voorzet van Eli Dasa. Hij weet me altijd te vinden."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
16 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
13 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
14 uur geleden