Vitesse-coach Letsch gelooft in kansen tegen Tottenham Hotspur
ARNHEM (ANP) - Vitesse-coach Thomas Letsch denkt dat zijn ploeg zeker een kans maakt tegen Tottenham Hotspur. De Arnhemmers spelen donderdag hun derde groepswedstrijd in de Conference League tegen de Engelse grootmacht en de Duitse coach zegt dat er respect is maar dat "we ook kijken naar onze kansen om een goed resultaat te halen".
"We geloven in onszelf en in ons plan", zegt Letsch over het duel met de Champions League-finalist van twee jaar geleden. "Het gaat om de mix van drie elementen: genieten, strijden en het plan volgen. Als we dit goed voor elkaar hebben, dan ben ik ervan overtuigd dat we een kans maken."
De coach weet nog niet precies met welke spelers de Londense club in Arnhem aan de aftrap zal komen. "Hoewel de focus bij de Spurs vooral ligt op de Premier League, hebben ze ontzettend veel kwaliteit. Het is aan ons om toch de oplossingen en de ruimtes te vinden en de defensie gesloten te houden. Wat dat laatste betreft krijgen we de laatste tijd gelukkig al minder goals tegen."
Geweldige sfeer
Vitesse neemt het in een vol stadion op tegen de Spurs, met zo‘n 24.000 toeschouwers. "Dat betekent dat de sfeer opnieuw geweldig wordt", weet Letsch. "De supporters zullen er, zeker na de derbywinst tegen NEC, weer vanaf de eerste minuut achter staan. We willen dezelfde energie brengen als tegen Stade Rennes, Feyenoord en NEC."
Nikolai Baden Frederiksen, afgelopen zondag de matchwinner tegen NEC, kijkt uit naar de volgepakte Gelredome. "Als speler droom je ervan om in een vol stadion tegen een topteam te spelen. Er heerst gezonde spanning, maar ik heb het gevoel dat het een geweldige wedstrijd wordt."
Tottenham heeft net als Stade Rennes 4 punten in Groep G van de Conference League. Vitesse volgt met 3 punten.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
7 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
9 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
11 uur geleden