
Vitesse-coach Letsch gelooft in kansen tegen Tottenham Hotspur
ARNHEM (ANP) - Vitesse-coach Thomas Letsch denkt dat zijn ploeg zeker een kans maakt tegen Tottenham Hotspur. De Arnhemmers spelen donderdag hun derde groepswedstrijd in de Conference League tegen de Engelse grootmacht en de Duitse coach zegt dat er respect is maar dat "we ook kijken naar onze kansen om een goed resultaat te halen".
"We geloven in onszelf en in ons plan", zegt Letsch over het duel met de Champions League-finalist van twee jaar geleden. "Het gaat om de mix van drie elementen: genieten, strijden en het plan volgen. Als we dit goed voor elkaar hebben, dan ben ik ervan overtuigd dat we een kans maken."
De coach weet nog niet precies met welke spelers de Londense club in Arnhem aan de aftrap zal komen. "Hoewel de focus bij de Spurs vooral ligt op de Premier League, hebben ze ontzettend veel kwaliteit. Het is aan ons om toch de oplossingen en de ruimtes te vinden en de defensie gesloten te houden. Wat dat laatste betreft krijgen we de laatste tijd gelukkig al minder goals tegen."
Geweldige sfeer
Vitesse neemt het in een vol stadion op tegen de Spurs, met zo‘n 24.000 toeschouwers. "Dat betekent dat de sfeer opnieuw geweldig wordt", weet Letsch. "De supporters zullen er, zeker na de derbywinst tegen NEC, weer vanaf de eerste minuut achter staan. We willen dezelfde energie brengen als tegen Stade Rennes, Feyenoord en NEC."
Nikolai Baden Frederiksen, afgelopen zondag de matchwinner tegen NEC, kijkt uit naar de volgepakte Gelredome. "Als speler droom je ervan om in een vol stadion tegen een topteam te spelen. Er heerst gezonde spanning, maar ik heb het gevoel dat het een geweldige wedstrijd wordt."
Tottenham heeft net als Stade Rennes 4 punten in Groep G van de Conference League. Vitesse volgt met 3 punten.
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
18 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
20 uur geleden