Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse boekt tegen VVV eerste zege in competitie in maand tijd

Vitesse boekt tegen VVV eerste zege in competitie in maand tijd

ARNHEM (ANP) - Vitesse weet weer wat winnen is. De Arnhemmers versloegen VVV-Venlo in de Eredivisie met 4-1. Dat betekende de eerste overwinning in de competitie sinds 23 januari. Uit de vijf duels daarna pakte Vitesse slechts 1 punt.

Vitesse en VVV staan dinsdag opnieuw tegenover elkaar in de Gelredome, dan in de halve finale van de KNVB-beker.

Loös Openda bracht Vitesse al in de 3e minuut op voorsprong. De Belgische aanvaller schoot de bal, op aangeven van Armando Broja, via de onderkant van de lat in het doel. De gelijkmaker kwam op naam van topscorer Georgios Giakoumakis, die in de 19e minuut een strafschop mocht nemen na een overtreding van Riechedly Bazoer. Giakoumakis staat na 23 duels op 23 doelpunten in de Eredivisie. De laatste speler die in zijn eerste 23 Eredivisieduels meer dan 22 treffers maakte, was Henk Groot namens Ajax in het seizoen 1959/1960. Hij scoorde 24 keer.

Bazoer maakte zijn fout in de tweede helft goed. De centrale verdediger zette in de 57e minuut zelf de aanval op en na een korte combinatie schoot hij de bal met zijn linkervoet hoog in het doel. Sondre Tronstad zorgde een kwartier voor tijd met een van richting veranderd schot voor de 3-1 en daarna scoorde ook Broja nog.

VVV was vorige maand Vitesse in Venlo nog met 4-1 de baas. Giakoumakis scoorde toen vier keer.

Vitesse ging door de winst Feyenoord op de ranglijst voorbij en staat voorlopig vierde. VVV heeft de laatste vier duels allemaal verloren en moet RKC Waalwijk nu voor laten gaan. VVV staat vijftiende, met 7 punten meer dan nummer 16 ADO Den Haag.

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

9 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

9 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

11 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

12 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

12 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

15 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

17 uur geleden