Vitesse boekt tegen VVV eerste zege in competitie in maand tijd
ARNHEM (ANP) - Vitesse weet weer wat winnen is. De Arnhemmers versloegen VVV-Venlo in de Eredivisie met 4-1. Dat betekende de eerste overwinning in de competitie sinds 23 januari. Uit de vijf duels daarna pakte Vitesse slechts 1 punt.
Vitesse en VVV staan dinsdag opnieuw tegenover elkaar in de Gelredome, dan in de halve finale van de KNVB-beker.
Loös Openda bracht Vitesse al in de 3e minuut op voorsprong. De Belgische aanvaller schoot de bal, op aangeven van Armando Broja, via de onderkant van de lat in het doel. De gelijkmaker kwam op naam van topscorer Georgios Giakoumakis, die in de 19e minuut een strafschop mocht nemen na een overtreding van Riechedly Bazoer. Giakoumakis staat na 23 duels op 23 doelpunten in de Eredivisie. De laatste speler die in zijn eerste 23 Eredivisieduels meer dan 22 treffers maakte, was Henk Groot namens Ajax in het seizoen 1959/1960. Hij scoorde 24 keer.
Bazoer maakte zijn fout in de tweede helft goed. De centrale verdediger zette in de 57e minuut zelf de aanval op en na een korte combinatie schoot hij de bal met zijn linkervoet hoog in het doel. Sondre Tronstad zorgde een kwartier voor tijd met een van richting veranderd schot voor de 3-1 en daarna scoorde ook Broja nog.
VVV was vorige maand Vitesse in Venlo nog met 4-1 de baas. Giakoumakis scoorde toen vier keer.
Vitesse ging door de winst Feyenoord op de ranglijst voorbij en staat voorlopig vierde. VVV heeft de laatste vier duels allemaal verloren en moet RKC Waalwijk nu voor laten gaan. VVV staat vijftiende, met 7 punten meer dan nummer 16 ADO Den Haag.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
5 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden