Vitesse boekt belangrijke zege in degradatiestrijd
ROTTERDAM (ANP) - Vitesse heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van Edward Sturing versloeg in Rotterdam Excelsior met 2-1.
Met de vierde competitiezege van het seizoen doet Vitesse de laatste plaats in de Eredivisie over aan FC Volendam. De Arnhemmers staan nu op 2 punten van nummer 16 RKC Waalwijk. De nummer 16 speelt aan het einde van het seizoen in de play-offs tegen degradatie. Excelsior staat op de vijftiende plaats, 3 punten boven RKC.
In een eerste helft met weinig kansen had Excelsior een licht overwicht. Couhaib Driouech was een aantal keren gevaarlijk namens de thuisploeg en zag tien minuten voor rust een schot gestopt worden door Vitesse-doelman Eloy Room. Aan de andere kant van het veld liet Anis Hadj-Moussa zich zien met een aantal fraaie acties.
De matige eerste helft was na rust snel vergeten. Binnen een halve minuut schoot Lance Duijvestijn Excelsior op voorsprong na een voorzet van Arthur Zagre. Vitesse kwam in de 53e minuut weer langszij. Een van richting veranderde voorzet viel voor de voeten van Paxten Aaronson en de Amerikaan werkte van dichtbij binnen, 1-1. Room hield daarna onder anderen Kenzo Goudmijn en Troy Parrott van scoren af. Vitesse was uiteindelijk wel trefzeker via Nicolas Isimat-Mirin, die vier minuten voor tijd een corner binnenkopte.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
15 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
20 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
21 uur geleden