Vitesse boekt belangrijke zege in degradatiestrijd
ROTTERDAM (ANP) - Vitesse heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van Edward Sturing versloeg in Rotterdam Excelsior met 2-1.
Met de vierde competitiezege van het seizoen doet Vitesse de laatste plaats in de Eredivisie over aan FC Volendam. De Arnhemmers staan nu op 2 punten van nummer 16 RKC Waalwijk. De nummer 16 speelt aan het einde van het seizoen in de play-offs tegen degradatie. Excelsior staat op de vijftiende plaats, 3 punten boven RKC.
In een eerste helft met weinig kansen had Excelsior een licht overwicht. Couhaib Driouech was een aantal keren gevaarlijk namens de thuisploeg en zag tien minuten voor rust een schot gestopt worden door Vitesse-doelman Eloy Room. Aan de andere kant van het veld liet Anis Hadj-Moussa zich zien met een aantal fraaie acties.
De matige eerste helft was na rust snel vergeten. Binnen een halve minuut schoot Lance Duijvestijn Excelsior op voorsprong na een voorzet van Arthur Zagre. Vitesse kwam in de 53e minuut weer langszij. Een van richting veranderde voorzet viel voor de voeten van Paxten Aaronson en de Amerikaan werkte van dichtbij binnen, 1-1. Room hield daarna onder anderen Kenzo Goudmijn en Troy Parrott van scoren af. Vitesse was uiteindelijk wel trefzeker via Nicolas Isimat-Mirin, die vier minuten voor tijd een corner binnenkopte.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
8 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
8 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
20 uur geleden