Vitesse boekt belangrijke zege in degradatiestrijd
ROTTERDAM (ANP) - Vitesse heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van Edward Sturing versloeg in Rotterdam Excelsior met 2-1.
Met de vierde competitiezege van het seizoen doet Vitesse de laatste plaats in de Eredivisie over aan FC Volendam. De Arnhemmers staan nu op 2 punten van nummer 16 RKC Waalwijk. De nummer 16 speelt aan het einde van het seizoen in de play-offs tegen degradatie. Excelsior staat op de vijftiende plaats, 3 punten boven RKC.
In een eerste helft met weinig kansen had Excelsior een licht overwicht. Couhaib Driouech was een aantal keren gevaarlijk namens de thuisploeg en zag tien minuten voor rust een schot gestopt worden door Vitesse-doelman Eloy Room. Aan de andere kant van het veld liet Anis Hadj-Moussa zich zien met een aantal fraaie acties.
De matige eerste helft was na rust snel vergeten. Binnen een halve minuut schoot Lance Duijvestijn Excelsior op voorsprong na een voorzet van Arthur Zagre. Vitesse kwam in de 53e minuut weer langszij. Een van richting veranderde voorzet viel voor de voeten van Paxten Aaronson en de Amerikaan werkte van dichtbij binnen, 1-1. Room hield daarna onder anderen Kenzo Goudmijn en Troy Parrott van scoren af. Vitesse was uiteindelijk wel trefzeker via Nicolas Isimat-Mirin, die vier minuten voor tijd een corner binnenkopte.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden