Vitesse begint met 24 spelers aan het nieuwe seizoen
ARNHEM (ANP) - Vitesse is met 24 spelers begonnen aan de voorbereiding op het komende voetbalseizoen. De nieuwe hoofdtrainer Thomas Letsch onderwierp zijn selectie meteen aan een pittige oefensessie op de trainingsaccommodatie van Papendal. De 51-jarige Duitser ondertekende eind mei een tweejarig contract bij de Arnhemse eredivisionist.
Letsch, die eerder trainer was van onder meer Austria Wien, volgt bij Vitesse oud-speler Edward Sturing op. Sturing fungeerde in het afgelopen seizoen als interim-hoofdtrainer na het opstappen van de Rus Leonid Sloetski kort voor de winterstop. Sturing gaat bij Vitesse verder als hoofd van de jeugdopleiding.
"Het is heerlijk dat we weer begonnen zijn", liet Letsch weten. "De spelers hebben lange tijd niet met deze intensiteit kunnen trainen, dus we moeten het rustig opbouwen. Vandaar dat we veel met de bal hebben getraind, want die hebben de spelers uiteraard het meest gemist. In verschillende blokken zullen we ernaar toe werken om de speelstijl die we voor ogen hebben erin te slijpen. Ik kijk uit naar de komende weken."
Onder de 24 spelers waren Jeroen Houwen, Thomas Bruns en Oussama Darfalou, die zijn teruggekeerd van een verhuurperiode. Vanuit de Vitesse Voetbal Academie betraden Yassin Oukili, Richie Musaba, Roy Kuijpers, Daan Huisman, Million Manhoef, Enzo Cornelisse en Brend Leeflang het trainingsveld.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
10 uur geleden