Vitesse begint met 24 spelers aan het nieuwe seizoen
ARNHEM (ANP) - Vitesse is met 24 spelers begonnen aan de voorbereiding op het komende voetbalseizoen. De nieuwe hoofdtrainer Thomas Letsch onderwierp zijn selectie meteen aan een pittige oefensessie op de trainingsaccommodatie van Papendal. De 51-jarige Duitser ondertekende eind mei een tweejarig contract bij de Arnhemse eredivisionist.
Letsch, die eerder trainer was van onder meer Austria Wien, volgt bij Vitesse oud-speler Edward Sturing op. Sturing fungeerde in het afgelopen seizoen als interim-hoofdtrainer na het opstappen van de Rus Leonid Sloetski kort voor de winterstop. Sturing gaat bij Vitesse verder als hoofd van de jeugdopleiding.
"Het is heerlijk dat we weer begonnen zijn", liet Letsch weten. "De spelers hebben lange tijd niet met deze intensiteit kunnen trainen, dus we moeten het rustig opbouwen. Vandaar dat we veel met de bal hebben getraind, want die hebben de spelers uiteraard het meest gemist. In verschillende blokken zullen we ernaar toe werken om de speelstijl die we voor ogen hebben erin te slijpen. Ik kijk uit naar de komende weken."
Onder de 24 spelers waren Jeroen Houwen, Thomas Bruns en Oussama Darfalou, die zijn teruggekeerd van een verhuurperiode. Vanuit de Vitesse Voetbal Academie betraden Yassin Oukili, Richie Musaba, Roy Kuijpers, Daan Huisman, Million Manhoef, Enzo Cornelisse en Brend Leeflang het trainingsveld.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Aston Villa heeft bij Newcastle United geen fout gemaakt in de strijd om de bovenste plaatsen. De nummer 3 van de ranglijst won met 2-0 op St. James' Park.
7 minuten geledenGENUA (ANP) - Doelman Justin Bijlow heeft zijn debuut bij Genoa opgeluisterd met een zege. De ploeg van trainer Daniele De Rossi draaide een achterstand van 0-2 om in een 3-2-overwinning tegen tien man van Bologna.
18 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft een vervelende zondagmiddag achter de rug. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor in de Euroborg met 2-1 van Fortuna Sittard en zag aanvoerder Stije Resink met een blessure uitvallen. FC Groningen is de nummer 6 van de Eredivisie, Fortuna steeg naar de negende plaats. Later op zondag kan daar nog verandering in komen.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Deijl start zondag direct in het basiselftal van Feyenoord. De van Go Ahead Eagles overgekomen rechtervleugelverdediger krijgt in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo de voorkeur boven Jordan Lotomba, die donderdag in het Europa League-duel met Sturm Graz nog vanaf het begin meedeed.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Leeroy Echteld heeft zijn eerste zege als coach van AZ binnen. De opvolger van de ontslagen Maarten Martens leidde zijn ploeg naar een uitzege op Telstar (0-1). Invaller Isak Jensen maakte in de 78e minuut de bevrijdende treffer.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
7 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
17 uur geleden