Vitesse-baas Reijntjes richt laatste hoop op miljonair Franke
ARNHEM (ANP) - Vitesse-directeur Edwin Reijntjes is ook na de serieuze interesse van multimiljonair Guus Franke in een overname van de club nog niet al te optimistisch. "Zonder Franke had ik hier nu niet gezeten, want dan had ik gezegd: 'sluit de tent maar, het is voorbij'. Maar ik kan nog niet zeggen dat het goed komt, want er zijn wel heel wat dingen die nog opgelost moeten worden", lichtte Reijntjes toe op een persconferentie.
De licentiecommissie trekt per 9 juli de proflicentie van Vitesse in, zo werd dinsdag bekend. Reden daarvoor is dat de club nog geen nieuwe eigenaar heeft, de begroting niet sluitend is en er nog problemen zijn met de bankrekening bij ING en met accountant BDO. "We denken en weten dat er nog steeds een oplossing mogelijk is, alleen daar hebben we meer tijd voor nodig. Daarom zijn we in beroep gegaan tegen de beslissing van de licentiecommissie", aldus Reijntjes.
Veel van de op te lossen zaken hangen volgens de algemeen directeur met elkaar samen. "Het moeilijke aan dit het hele dossier is dat het een beetje een kip-ei-verhaal is. Want ING en BDO kijken naar de licentiecommissie en gaan gelijk akkoord als de licentie behouden blijft. Maar andersom zegt de licentiecommissie, ja, je moet wel een bankrekening hebben en je moet wel een account hebben. Dus daar zitten wij redelijk in gemangeld."
Alle ogen zijn daardoor gericht op ondernemer Franke. Reijntjes wist nog niet wanneer een deal met de steenrijke Vitesse-fan rond zou kunnen zijn, maar verkeert ook op dat vlak in tijdnood.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
11 uur geleden