Vitesse-baas Reijntjes richt laatste hoop op miljonair Franke
ARNHEM (ANP) - Vitesse-directeur Edwin Reijntjes is ook na de serieuze interesse van multimiljonair Guus Franke in een overname van de club nog niet al te optimistisch. "Zonder Franke had ik hier nu niet gezeten, want dan had ik gezegd: 'sluit de tent maar, het is voorbij'. Maar ik kan nog niet zeggen dat het goed komt, want er zijn wel heel wat dingen die nog opgelost moeten worden", lichtte Reijntjes toe op een persconferentie.
De licentiecommissie trekt per 9 juli de proflicentie van Vitesse in, zo werd dinsdag bekend. Reden daarvoor is dat de club nog geen nieuwe eigenaar heeft, de begroting niet sluitend is en er nog problemen zijn met de bankrekening bij ING en met accountant BDO. "We denken en weten dat er nog steeds een oplossing mogelijk is, alleen daar hebben we meer tijd voor nodig. Daarom zijn we in beroep gegaan tegen de beslissing van de licentiecommissie", aldus Reijntjes.
Veel van de op te lossen zaken hangen volgens de algemeen directeur met elkaar samen. "Het moeilijke aan dit het hele dossier is dat het een beetje een kip-ei-verhaal is. Want ING en BDO kijken naar de licentiecommissie en gaan gelijk akkoord als de licentie behouden blijft. Maar andersom zegt de licentiecommissie, ja, je moet wel een bankrekening hebben en je moet wel een account hebben. Dus daar zitten wij redelijk in gemangeld."
Alle ogen zijn daardoor gericht op ondernemer Franke. Reijntjes wist nog niet wanneer een deal met de steenrijke Vitesse-fan rond zou kunnen zijn, maar verkeert ook op dat vlak in tijdnood.
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
40 minuten geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
13 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
14 uur geleden