Vitesse akkoord met tijdelijke salarisverlaging
ARNHEM (ANP) - De spelers, technische staf en de directie van Vitesse zijn akkoord gegaan met een tijdelijke salarisverlaging. De Arnhemse club zegt de uitgangspunten van de spelersvakbonden VVCS en ProProf, de Federatie Betaald Voetbal Organisaties (FBO) en de CBV (Coaches Betaald Voetbal) in acht te hebben genomen.
"Het is bekend dat we als club hard geraakt worden door deze crisis. Afhankelijk van wanneer we weer met publiek kunnen gaan voetballen, wordt de inkomstenderving op miljoenen euro’s geraamd. Ik begrijp dat het verzoek om een tijdelijke salarisverlaging verre van alledaags is", aldus algemeen directeur Pascal van Wijk. "Maar in deze bijzondere tijden wordt van iedereen gevraagd om de schouders eronder te zetten. Zij aan zij moeten we deze crisis doorkomen. Het doet mij daarom deugd dat we naast de afspraken met de directie ook overeenstemming hebben bereikt met spelers en de technische staf van de A-selectie. Het begrip en de loyaliteit is enorm."
Vitesse stond op het moment dat het seizoen werd stopgezet op de zevende plek. Daardoor speelt de club, waar onlangs de Duitser Thomas Letsch werd aangesteld als trainer, komend seizoen geen Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
2 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.
4 uur geledenPARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
17 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
17 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
18 uur geleden