Vitesse-aanvaller Gong test positief op coronavirus
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft zaterdag bekendgemaakt dat een speler positief getest is op het coronavirus. Het betreft Hilary Gong. De 21-jarige aanvaller keerde deze week terug uit zijn vaderland Nigeria. Na aankomst onderging Gong een test.
In afwachting van het testresultaat is hij in thuisquarantaine gegaan. Daardoor is er geen contact geweest met stafleden, spelers en andere medewerkers van de club, meldt Vitesse. De Arnhemse eredivisieclub houdt de situatie "nauwgezet" in de gaten.
Stafleden, spelers en andere betrokkenen rondom het eerste elftal worden bij Vitesse wekelijks preventief getest. De meest recente test vond zaterdagochtend plaats. Iedereen die deze test onderging, testte negatief. De oefenwedstrijd tegen FC Volendam kan daarom zondag gewoon doorgaan.
"Vitesse houdt zich strikt aan de voorwaarden, waaronder het testprotocol, en blijft er alles aan doen om alle richtlijnen zorgvuldig na te leven", aldus de clubleiding.
Eerder werden bij Go Ahead Eagles (een speler), ADO Den Haag (een speler en een medewerker) en Jong AZ (een speler) eveneens besmettingen met het coronavirus geconstateerd.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
1 dag geleden