Vitesse-aanvaller Gong test positief op coronavirus
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft zaterdag bekendgemaakt dat een speler positief getest is op het coronavirus. Het betreft Hilary Gong. De 21-jarige aanvaller keerde deze week terug uit zijn vaderland Nigeria. Na aankomst onderging Gong een test.
In afwachting van het testresultaat is hij in thuisquarantaine gegaan. Daardoor is er geen contact geweest met stafleden, spelers en andere medewerkers van de club, meldt Vitesse. De Arnhemse eredivisieclub houdt de situatie "nauwgezet" in de gaten.
Stafleden, spelers en andere betrokkenen rondom het eerste elftal worden bij Vitesse wekelijks preventief getest. De meest recente test vond zaterdagochtend plaats. Iedereen die deze test onderging, testte negatief. De oefenwedstrijd tegen FC Volendam kan daarom zondag gewoon doorgaan.
"Vitesse houdt zich strikt aan de voorwaarden, waaronder het testprotocol, en blijft er alles aan doen om alle richtlijnen zorgvuldig na te leven", aldus de clubleiding.
Eerder werden bij Go Ahead Eagles (een speler), ADO Den Haag (een speler en een medewerker) en Jong AZ (een speler) eveneens besmettingen met het coronavirus geconstateerd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
5 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
21 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 dag geleden