Vitens vreest drinkwatertekort door wettelijke winstbeperking
ARNHEM (ANP) - Vitens, het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland, vreest een tekort aan drinkwater tussen 2025 en 2027 als het langere tijd droog en warm is en er niet meer ruimte komt voor investeringen. De winst die drinkwaterbedrijven als Vitens mogen maken, is namelijk beperkt volgens de wet. Vitens wil dat minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat) de wet verruimt, zodat het bedrijf met meer winst meer geld kan investeren in drinkwater, meldt het bedrijf in zijn jaarverslag over 2023.
De mogelijkheid om een hogere winst te maken, is volgens Vitens nodig om genoeg financiering van buitenaf aan te kunnen trekken. Met dat geld kan het drinkwaterbedrijf bijvoorbeeld nieuwe leidingen aanleggen of bestaande leidingen vervangen. Vorig jaar haalde Vitens een resultaat van 27,2 miljoen euro. Daarmee zit het bedrijf naar eigen zeggen bijna tegen de maximale winst aan die drinkwaterbedrijven mogen maken.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.
1 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft tijdelijke vaarroutes aangewezen voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz willen varen. Volgens het land zijn de bestaande vaarroutes niet veilig. Ook heeft Oman verklaard dat de vaarweg open blijft zonder tolheffing op te leggen aan schepen die door de belangrijke zeestraat willen varen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse regering wil de bouw van zes fregatten, een opdracht oorspronkelijk gegeven aan de Nederlandse scheepsbouwer Damen Naval, helemaal schrappen. Dat meldt de Financial Times op basis van twee bronnen.
2 uur geledenPARIJS/FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS heeft woensdag zijn plannen voor een beursgang in Parijs en Frankfurt aangekondigd. Eerder deze week sloten Frankrijk en Duitsland al een overeenkomst over het eigendom van KNDS, dat onder meer tanks, artillerie en gevechtsvoertuigen bouwt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is woensdag licht hoger geopend na het forse koersverlies een dag eerder. Daarbij werden onder meer de chipbedrijven op het Damrak in de verkoop gedaan vanwege een wereldwijde uitverkoop in de techsector.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.
15 uur geleden