Vitens vreest drinkwatertekort door wettelijke winstbeperking
ARNHEM (ANP) - Vitens, het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland, vreest een tekort aan drinkwater tussen 2025 en 2027 als het langere tijd droog en warm is en er niet meer ruimte komt voor investeringen. De winst die drinkwaterbedrijven als Vitens mogen maken, is namelijk beperkt volgens de wet. Vitens wil dat minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat) de wet verruimt, zodat het bedrijf met meer winst meer geld kan investeren in drinkwater, meldt het bedrijf in zijn jaarverslag over 2023.
De mogelijkheid om een hogere winst te maken, is volgens Vitens nodig om genoeg financiering van buitenaf aan te kunnen trekken. Met dat geld kan het drinkwaterbedrijf bijvoorbeeld nieuwe leidingen aanleggen of bestaande leidingen vervangen. Vorig jaar haalde Vitens een resultaat van 27,2 miljoen euro. Daarmee zit het bedrijf naar eigen zeggen bijna tegen de maximale winst aan die drinkwaterbedrijven mogen maken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen de handel uitgegaan, waarbij vooral techaandelen omlaag gingen. Beleggers deden relatief dure chipfondsen in de verkoop, mogelijk om zich meer te richten op andere sectoren die binnenkort kunnen profiteren van een veerkrachtige Amerikaanse economie. Tegelijkertijd bleven de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten boven de markt hangen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De prijsstijging van bestaande koopwoningen op de krappe huizenmarkt vlakt in de rest van dit jaar af tot nul, verwachten economen van RaboResearch. Dat komt volgens hen deels doordat de economische omstandigheden zijn verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten vergeleken met de voorspellingen van eerder dit jaar.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic zet zijn krachtigste AI-model op de markt, maar wel met veiligheidswaarborgen. Dat moet voorkomen dat het model wordt gebruikt voor geavanceerde cyberaanvallen of de ontwikkeling van biologische wapens, stelt het bedrijf. Eerder ontstond veel commotie om het Mythos-model, omdat het razendsnel zwakke plekken in softwarebeveiliging kon opsporen en zo ook voor cybercriminelen een machtig wapen kon worden.
4 uur geledenLIJNDEN (ANP) - Het failliete Nederlandse sportwagenmerk Spyker maakt een doorstart met de Oekraïense ondernemer Volodymyr Nosov. Hij heeft een "aanzienlijk" belang genomen in het merk en wordt daarmee mede-eigenaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is met een bescheiden winst gesloten. Chipbedrijven gaven veel van hun eerdere winsten prijs, nadat in New York grote chipfabrikanten ook terrein hadden prijsgegeven. Beleggers wachtten daarnaast af hoeveel waarde ze moeten hechten aan de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat onderhandelingen over vrede in het Midden-Oosten in de laatste fase zitten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Meta moet van de Europese Commissie concurrerende AI-hulpmiddelen voorlopig gratis toegang geven tot WhatsApp. Brussel onderzoekt of de manier waarop het Amerikaanse techbedrijf andere AI-hulpmiddelen toegang tot het berichtenplatform verhindert, in strijd is met Europese mededingingsregels. Meta moet van Brussel toegang geven tot het onderzoek is afgerond.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft twee boetes voor tabaksfabrikant Philip Morris van samen 160.000 euro geschrapt. In 2020 en 2021 had de toenmalige minister van Volksgezondheid in totaal acht boetes opgelegd aan de fabrikant van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten voor het overtreden van het reclameverbod voor tabaksproducten. Maar de hoogste rechter op het gebied van het economisch bestuursrecht oordeelt dat het aanbod om zijn product IQOS een maand te proberen voor een lager bedrag geen tabaksreclame is.
9 uur geleden