Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitens vaak gebeld over kookadvies, water in supermarkten schaars

Vitens vaak gebeld over kookadvies, water in supermarkten schaars

APELDOORN (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens krijgt veel telefoontjes over het kookadvies dat sinds vrijdagavond in Apeldoorn en omstreken geldt. "Klanten weten ons gelukkig goed te vinden", zegt een woordvoerster. Mensen bellen volgens haar vooral voor bevestiging dat het water uit hun kraan echt veilig is om te drinken nadat het drie minuten is gekookt. Ook vragen mensen bijvoorbeeld of hun huisdieren het water wel kunnen drinken en hoe het zit met tandenpoetsen.

Eerder zaterdag meldde de Stentor dat de crisislijnen van de getroffen gemeenten overbelast raken. Maar mensen moeten met hun vragen toch echt bij Vitens zijn, zegt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Het waterbedrijf heeft meteen toen het kookadvies werd uitgegeven extra mensen ingezet om alle belletjes van bezorgde klanten te kunnen beantwoorden. Ook zaterdag zitten er "voldoende collega's" om de telefoon op te nemen, zegt de woordvoerster.

In de supermarkten in en om Apeldoorn is nauwelijks meer water in flessen te krijgen, melden regionale media. Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn zegt tegen de Stentor dat het "absoluut niet nodig" is om water te hamsteren. "En als mensen voor hun gemak dan toch wat extra water willen inslaan: koop dan niet meteen een auto vol, maar houd een beetje rekening met elkaar." Het kookadvies geeft wel "enig gedoe", zegt Heerts, vooral voor zorginstellingen en horeca. "Maar laten we eerlijk zijn: meer dan vervelend is het niet."

Watertanks

Gelre ziekenhuizen in Apeldoorn neemt geen risico's en gebruikt geen water meer uit de kraan, maar laat watertanks komen waarmee de afdelingen worden bevoorraad. Tegen de Stentor zegt een woordvoerster dat de situatie "niet onoverkomelijk" is, maar wel "vervelend, en het kost geld".

Het drinkwater in de regio Apeldoorn is vervuild met de poepbacterie E.coli. Het kookadvies geldt naast voor Apeldoorn ook onder andere voor Beekbergen, Klarenbeek, Loenen en Ugchelen. De verontreiniging is vastgesteld op een locatie van Vitens aan de Amersfoortseweg in Apeldoorn.

Meer uit Binnenland

Verdachte van valse bommelding in trein bij Hilversum nog vast

HILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.

1 uur geleden
Natuurijsbaan in Winterswijk geopend

WINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.

4 uur geleden
Maanden na moord Lisa nog weinig concrete actie voor veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.

5 uur geleden
Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

17 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

20 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

20 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

21 uur geleden