Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitens vaak gebeld over kookadvies, water in supermarkten schaars

Vitens vaak gebeld over kookadvies, water in supermarkten schaars

APELDOORN (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens krijgt veel telefoontjes over het kookadvies dat sinds vrijdagavond in Apeldoorn en omstreken geldt. "Klanten weten ons gelukkig goed te vinden", zegt een woordvoerster. Mensen bellen volgens haar vooral voor bevestiging dat het water uit hun kraan echt veilig is om te drinken nadat het drie minuten is gekookt. Ook vragen mensen bijvoorbeeld of hun huisdieren het water wel kunnen drinken en hoe het zit met tandenpoetsen.

Eerder zaterdag meldde de Stentor dat de crisislijnen van de getroffen gemeenten overbelast raken. Maar mensen moeten met hun vragen toch echt bij Vitens zijn, zegt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Het waterbedrijf heeft meteen toen het kookadvies werd uitgegeven extra mensen ingezet om alle belletjes van bezorgde klanten te kunnen beantwoorden. Ook zaterdag zitten er "voldoende collega's" om de telefoon op te nemen, zegt de woordvoerster.

In de supermarkten in en om Apeldoorn is nauwelijks meer water in flessen te krijgen, melden regionale media. Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn zegt tegen de Stentor dat het "absoluut niet nodig" is om water te hamsteren. "En als mensen voor hun gemak dan toch wat extra water willen inslaan: koop dan niet meteen een auto vol, maar houd een beetje rekening met elkaar." Het kookadvies geeft wel "enig gedoe", zegt Heerts, vooral voor zorginstellingen en horeca. "Maar laten we eerlijk zijn: meer dan vervelend is het niet."

Watertanks

Gelre ziekenhuizen in Apeldoorn neemt geen risico's en gebruikt geen water meer uit de kraan, maar laat watertanks komen waarmee de afdelingen worden bevoorraad. Tegen de Stentor zegt een woordvoerster dat de situatie "niet onoverkomelijk" is, maar wel "vervelend, en het kost geld".

Het drinkwater in de regio Apeldoorn is vervuild met de poepbacterie E.coli. Het kookadvies geldt naast voor Apeldoorn ook onder andere voor Beekbergen, Klarenbeek, Loenen en Ugchelen. De verontreiniging is vastgesteld op een locatie van Vitens aan de Amersfoortseweg in Apeldoorn.

Meer uit Binnenland

Van Weel: 'Hulp Oekraïne kwam te traag'

DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.

6 uur geleden
Hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in koud Oekraïne

ALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.

13 uur geleden
Korpschef bevestigt dat bedreigde agent Utrecht elders verblijft

DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.

15 uur geleden
Slachtoffer sextortion: verwoestend voor mijn leven

GRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.

15 uur geleden
Opnieuw drie mannen veroordeeld voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.

15 uur geleden
Verdachten in zaak Funcaps blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.

15 uur geleden
Zo'n 7000 gevangenen krijgen 'ramadanpakket'

DEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.

17 uur geleden