Vitens vaak gebeld over kookadvies, water in supermarkten schaars
APELDOORN (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens krijgt veel telefoontjes over het kookadvies dat sinds vrijdagavond in Apeldoorn en omstreken geldt. "Klanten weten ons gelukkig goed te vinden", zegt een woordvoerster. Mensen bellen volgens haar vooral voor bevestiging dat het water uit hun kraan echt veilig is om te drinken nadat het drie minuten is gekookt. Ook vragen mensen bijvoorbeeld of hun huisdieren het water wel kunnen drinken en hoe het zit met tandenpoetsen.
Eerder zaterdag meldde de Stentor dat de crisislijnen van de getroffen gemeenten overbelast raken. Maar mensen moeten met hun vragen toch echt bij Vitens zijn, zegt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Het waterbedrijf heeft meteen toen het kookadvies werd uitgegeven extra mensen ingezet om alle belletjes van bezorgde klanten te kunnen beantwoorden. Ook zaterdag zitten er "voldoende collega's" om de telefoon op te nemen, zegt de woordvoerster.
In de supermarkten in en om Apeldoorn is nauwelijks meer water in flessen te krijgen, melden regionale media. Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn zegt tegen de Stentor dat het "absoluut niet nodig" is om water te hamsteren. "En als mensen voor hun gemak dan toch wat extra water willen inslaan: koop dan niet meteen een auto vol, maar houd een beetje rekening met elkaar." Het kookadvies geeft wel "enig gedoe", zegt Heerts, vooral voor zorginstellingen en horeca. "Maar laten we eerlijk zijn: meer dan vervelend is het niet."
Watertanks
Gelre ziekenhuizen in Apeldoorn neemt geen risico's en gebruikt geen water meer uit de kraan, maar laat watertanks komen waarmee de afdelingen worden bevoorraad. Tegen de Stentor zegt een woordvoerster dat de situatie "niet onoverkomelijk" is, maar wel "vervelend, en het kost geld".
Het drinkwater in de regio Apeldoorn is vervuild met de poepbacterie E.coli. Het kookadvies geldt naast voor Apeldoorn ook onder andere voor Beekbergen, Klarenbeek, Loenen en Ugchelen. De verontreiniging is vastgesteld op een locatie van Vitens aan de Amersfoortseweg in Apeldoorn.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
22 minuten geledenPHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
9 uur geledenVOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.
9 uur geleden