Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitens vaak gebeld over kookadvies, water in supermarkten schaars

Vitens vaak gebeld over kookadvies, water in supermarkten schaars

APELDOORN (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens krijgt veel telefoontjes over het kookadvies dat sinds vrijdagavond in Apeldoorn en omstreken geldt. "Klanten weten ons gelukkig goed te vinden", zegt een woordvoerster. Mensen bellen volgens haar vooral voor bevestiging dat het water uit hun kraan echt veilig is om te drinken nadat het drie minuten is gekookt. Ook vragen mensen bijvoorbeeld of hun huisdieren het water wel kunnen drinken en hoe het zit met tandenpoetsen.

Eerder zaterdag meldde de Stentor dat de crisislijnen van de getroffen gemeenten overbelast raken. Maar mensen moeten met hun vragen toch echt bij Vitens zijn, zegt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Het waterbedrijf heeft meteen toen het kookadvies werd uitgegeven extra mensen ingezet om alle belletjes van bezorgde klanten te kunnen beantwoorden. Ook zaterdag zitten er "voldoende collega's" om de telefoon op te nemen, zegt de woordvoerster.

In de supermarkten in en om Apeldoorn is nauwelijks meer water in flessen te krijgen, melden regionale media. Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn zegt tegen de Stentor dat het "absoluut niet nodig" is om water te hamsteren. "En als mensen voor hun gemak dan toch wat extra water willen inslaan: koop dan niet meteen een auto vol, maar houd een beetje rekening met elkaar." Het kookadvies geeft wel "enig gedoe", zegt Heerts, vooral voor zorginstellingen en horeca. "Maar laten we eerlijk zijn: meer dan vervelend is het niet."

Watertanks

Gelre ziekenhuizen in Apeldoorn neemt geen risico's en gebruikt geen water meer uit de kraan, maar laat watertanks komen waarmee de afdelingen worden bevoorraad. Tegen de Stentor zegt een woordvoerster dat de situatie "niet onoverkomelijk" is, maar wel "vervelend, en het kost geld".

Het drinkwater in de regio Apeldoorn is vervuild met de poepbacterie E.coli. Het kookadvies geldt naast voor Apeldoorn ook onder andere voor Beekbergen, Klarenbeek, Loenen en Ugchelen. De verontreiniging is vastgesteld op een locatie van Vitens aan de Amersfoortseweg in Apeldoorn.

Meer uit Binnenland

Fietser overleden bij aanrijding met auto in Putten

PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.

1 uur geleden
Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

2 uur geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

6 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

8 uur geleden
Jetten roept De Vos op zich in te zetten tegen antisemitisme FVD

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."

9 uur geleden
Met vuurwapen gevluchte gedetineerde aangehouden in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.

10 uur geleden
Meldingen van schietincident in Utrecht in buurt Diakonessenhuis

UTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.

10 uur geleden