Vitens: kookadvies wegens besmet drinkwater Doorn tot dinsdag
DOORN (ANP) - De problemen met het drinkwater in Doorn zijn niet eerder dan dinsdag opgelost, verwacht Vitens. Het betreft een besmetting met enterokokken, meldt een woordvoerder van het drinkwaterbedrijf. De bacterie kan effect kan hebben op maag en darmen van mensen met een verminderde weerstand.
De besmetting van het drinkwater is gevonden in het postcodegebied 3941 en treft daarmee 4100 huishoudens in het Utrechtse dorp. Vitens heeft via sms, sociale media en e-mail de klanten geïnformeerd en roept ze op de komende dagen het water drie minuten te koken voor gebruik. "Mensen kunnen wel gewoon douchen, handen wassen of naar het toilet gaan."
De woordvoerder spreekt van een preventieve maatregel. Vitens verwacht het kookadvies tot en met dinsdag te moeten handhaven. Dat heeft volgens de woordvoerder te maken met laboratoriumonderzoek. "Er zijn monsters genomen die op kweek worden gezet. Het duurt gewoon even voordat we de resultaten hebben. Intussen gaan we uiteraard wel de leidingen schoonmaken."
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".
4 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."
5 dagen geledenDÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.
5 dagen geledenAKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.
1 week geledenNIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.
1 week geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
2 weken geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
2 weken geleden