Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visverwerkers willen meepraten over toekomst visserij op Noordzee

Visverwerkers willen meepraten over toekomst visserij op Noordzee

URK (ANP) - De Nederlandse visverwerkers willen meepraten over de toekomst van de kottervisserij op de Noordzee. Dat hebben ze in een brief laten weten aan minister Carola Schouten van Landbouw en Natuur. Volgens brancheorganisaties Visfederatie en Vereniging van Visgroothandelaren Urk werd de industrie niet betrokken bij onderhandelingen over het eerder dit jaar gesloten Noordzeeakkoord, waar nu geen draagvlak meer voor is.

In februari werd een akkoord bereikt over het uitkopen van vissers en verduurzaming van de Noordzeevloot. Bij die onderhandelingen waren behalve de overheid en vissers ook milieuorganisaties en energiebedrijven betrokken. Het akkoord was nodig omdat er in de toekomst minder plek is voor visserij op de Noordzee. Zo stijgt het aantal windmolenparken en komt er meer ruimte voor de natuur. Ook werd geld vrijgemaakt om vissers te compenseren voor het verbod op de pulskorvisserij, waarbij de vis (schol en tong) wordt opgeschrikt van de bodem met kleine elektrische schokjes.

Uiteindelijk tekenden de vissersorganisaties het akkoord niet wegens gebrek aan draagvlak. De vissers vinden dat er te weinig ruimte overblijft om hun beroep uit te oefenen. De visverwerkende brancheorganisaties willen dat er ook aandacht komt voor de gevolgen voor hun bedrijven wanneer de visserij wordt ingeperkt. Daarnaast wil de sector dat er wordt gekeken waar de visvangst wel kan worden verruimd, in plaats van ingeperkt. Zo kan volgens hen het draagvlak voor een akkoord worden vergroot.

De brancheorganisaties schatten in dat de omzet van de totale visverwerkende industrie in Nederland ongeveer 4,5 miljard euro bedraagt. Er werken meer dan 5000 mensen in de sector, van wie 3000 op Urk.

Meer uit Financieel

Tankpasaanbieder krijgt meer aanvragen vanwege duurdere brandstof

ROTTERDAM (ANP) - Tankpasaanbieder MKB Brandstof merkt dat tankpassen die automobilisten bij alle pompstations in Nederland kunnen gebruiken, veel populairder zijn geworden sinds de oorlog in het Midden-Oosten. Het bedrijf zegt sinds het uitbreken van dat conflict ruim 20 procent meer aanvragen te hebben ontvangen voor zogenoemde universele tankpassen.

1 uur geleden
Deskundige: gasvoorraden straks aanvullen tegen de 'hoofdprijs'

DEN HAAG (ANP) - Het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter zal gepaard gaan met zeer hoge kosten, vreest energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.

1 uur geleden
Honda en Sony stoppen met ontwikkeling elektrische auto's

TOKIO (ANP) - Honda Motor en Sony stoppen met de ontwikkeling en lancering van de elektrische auto's waaraan ze samen werkten. Dat meldt de joint venture van de autofabrikant en het technologieconcern, beide uit Japan, woensdag.

1 uur geleden
Wall Street opent flink hoger na koersverliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.

1 uur geleden
Moederbedrijf webwinkel Temu verhoogt omzet, maar winst daalt

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.

2 uur geleden
Energieleveranciers willen snel maatregelen tegen hoge rekeningen

DEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.

2 uur geleden
Megabestelling van China Eastern voor Airbus-vliegtuigen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.

4 uur geleden