Vissersbond steunt akkoord over verdeling drukke Noordzee niet
DEN HAAG (ANP) - De belangenvereniging Vissersbond zet haar handtekening niet onder het akkoord dat de verdeling van de drukke Noordzee moet regelen. De organisatie maakt daarom geen deel meer uit van het akkoord, laat minister Cora van Nieuwenhuizen weten. De meeste andere partijen, waaronder natuurorganisaties en energiebedrijven, stemmen wel in.
De bond heeft "geen inzicht gegeven onder welke voorwaarden wel zou kunnen worden ingestemd". Het onderhandelaarsakkoord werd in februari gepresenteerd. Belangrijkste punt was de uitkoop en verduurzaming van de vissersvloot, waarvoor het kabinet meer dan 100 miljoen uittrekt.
Bij de presentatie van het onderhandelaarsakkoord zeiden de partijen al dat er "pijnpunten" waren vanwege hun uiteenlopende belangen. Die moesten nog wel terug naar hun achterban. Daarvoor hadden ze tot 31 maart de tijd, maar omdat niet alle organisaties met hun achterban konden overleggen wegens de coronamaatregelen werd dat uitgesteld.
Belangenbehartiger Visned twijfelt ook nog even. De organisatie wil dat er meer duidelijkheid komt over de toekomst van garnalenvissers en geld voor innovatie. Minister Carola Schouten van Landbouw heeft "haar bereidheid daartoe uitgesproken". Ook de andere partijen willen kijken welke concessies kunnen worden gedaan aan de vissers om Visned binnen boord te houden. Over enkele weken moet daar meer duidelijk over zijn.
Meer uit Binnenland
KYIV (ANP) - Minister-president Rob Jetten is zondag in Oekraïne. De hoogoplopende ruzie die dat land heeft met EU-lidstaat Hongarije is een van de belangrijkste gespreksonderwerpen voor Jetten in zijn overleg met president Volodymyr Zelensky, zei de premier in de trein naar Kyiv.
8 minuten geledenDE BILT (ANP) - In meerdere provincies geldt zondagochtend code geel voor dichte mist. Het KNMI geeft de waarschuwing voor Noord- en Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel en Flevoland.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
4 uur geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
18 uur geleden