Vissersbond steunt akkoord over verdeling drukke Noordzee niet
DEN HAAG (ANP) - De belangenvereniging Vissersbond zet haar handtekening niet onder het akkoord dat de verdeling van de drukke Noordzee moet regelen. De organisatie maakt daarom geen deel meer uit van het akkoord, laat minister Cora van Nieuwenhuizen weten. De meeste andere partijen, waaronder natuurorganisaties en energiebedrijven, stemmen wel in.
De bond heeft "geen inzicht gegeven onder welke voorwaarden wel zou kunnen worden ingestemd". Het onderhandelaarsakkoord werd in februari gepresenteerd. Belangrijkste punt was de uitkoop en verduurzaming van de vissersvloot, waarvoor het kabinet meer dan 100 miljoen uittrekt.
Bij de presentatie van het onderhandelaarsakkoord zeiden de partijen al dat er "pijnpunten" waren vanwege hun uiteenlopende belangen. Die moesten nog wel terug naar hun achterban. Daarvoor hadden ze tot 31 maart de tijd, maar omdat niet alle organisaties met hun achterban konden overleggen wegens de coronamaatregelen werd dat uitgesteld.
Belangenbehartiger Visned twijfelt ook nog even. De organisatie wil dat er meer duidelijkheid komt over de toekomst van garnalenvissers en geld voor innovatie. Minister Carola Schouten van Landbouw heeft "haar bereidheid daartoe uitgesproken". Ook de andere partijen willen kijken welke concessies kunnen worden gedaan aan de vissers om Visned binnen boord te houden. Over enkele weken moet daar meer duidelijk over zijn.
Meer uit Binnenland
HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
6 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
9 uur geleden