Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vissers kunnen tot 30.000 euro steun krijgen voor dure brandstof

Vissers kunnen tot 30.000 euro steun krijgen voor dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 10 miljoen euro uit om vissers te helpen die door de hoog opgelopen brandstofprijzen in de problemen zitten. Deze ondernemers kunnen een tegemoetkoming krijgen van maximaal 30.000 euro over een periode van drie jaar, meldt verantwoordelijk minister Piet Adema aan de Tweede Kamer.

De Tweede Kamer dringt al maanden aan op hulp voor vissers die door onder meer de dure brandstof en verlies van visgronden aan windmolenparken op zee niet meer uit de kosten kunnen komen. Er liggen honderden miljoenen klaar om de sector te saneren en te verduurzamen, maar de uitwerking van dat pakket dreigt voor veel vissers te laat te komen.

"Ik ben me ervan bewust dat de hoogte van de steun geen kostendekkend effect zal hebben voor de sector", schrijft Adema aan de Kamer. Hij hoopt wel dat het de druk van de hoge prijzen iets kan verlichten.

Meer uit Binnenland

Oxfam Novib: 100.000 demonstranten in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 100.000 mensen doen mee aan de demonstratie in Den Haag, meldt Oxfam Novib, een van de organisaties die het initiatief namen voor de betoging. "Premier Schoof weigert een rode lijn te trekken. Daarom doen wij het. Nederland blijft Israël onvoorwaardelijk steunen, ondanks schendingen van het internationaal recht en meer dan 50.000 doden in Gaza", aldus een verklaring.

17 minuten geleden
Tienduizenden lopen mars naar Vredespaleis, eersten aangekomen

DEN HAAG (ANP) - De eerste demonstranten die deelnemen aan het protest in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël zijn aangekomen bij het Vredespaleis. Dat meldt een ANP-verslaggever die meeloopt. Bij het Vredespaleis staan honderden mensen, net als de deelnemers aan het protest veelal ook in het rood gekleed, de demonstranten op te wachten.

36 minuten geleden
Malieveld stroomt leeg, tienduizenden demonstranten lopen mars

DEN HAAG (ANP) - Het Malieveld in Den Haag is zo langzamerhand leeggestroomd, nu de tienduizenden deelnemers aan het protest tegen het kabinetsbeleid rond Israël meelopen in een mars naar het Vredespaleis. Een ANP-verslaggever, die meeloopt in de mars, meldt dat mensen schreeuwend lopen. Ze roepen heel hard: "Kabinet schande, bloed aan je handen".

50 minuten geleden
Binnenstad Eindhoven vol, gemeente roept op niet meer te komen

EINDHOVEN (ANP) - De binnenstad van Eindhoven is vol, meldt de gemeente. Die roept op niet meer naar de stad te komen om de kampioenswedstrijd van PSV te kijken. Het is "enorm druk en alle kijkplekken rondom de schermen stromen vol", staat in een bericht.

1 uur geleden
Malieveld in Den Haag vol met demonstranten, nog steeds toestroom

DEN HAAG (ANP) - Het Malieveld in Den Haag staat vol met demonstranten tegen het kabinetsbeleid rond Israël, ziet een ANP-verslaggever. Ook de wegen eromheen staan vol. Ondertussen komen er nog altijd demonstranten aan.

1 uur geleden
Halsema wil dat kabinet optreedt tegen ambassadeur Israël

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam gaat ervan uit dat het kabinet actie onderneemt tegen de Israëlische ambassadeur in Nederland Modi Ephraim. In het tv-programma Buitenhof zondag hekelde ze de reactie die de ambassadeur gaf op haar toespraak in de gemeenteraad afgelopen week. Daarin riep ze het kabinet op Israël tot de orde te roepen en "de gruwelijkheid van de mensenrechtenschendingen" in Gaza te veroordelen.

1 uur geleden
Markt in Eindhoven vol met PSV-fans

EINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven is de Markt vol. PSV-fans die de wedstrijd zondagmiddag in de stad willen zien, kunnen die ook volgen via schermen op andere locaties, meldt de organisatie. Bezoekers kunnen bijvoorbeeld naar het Stadhuisplein, waar de finale ook wordt uitgezonden.

1 uur geleden