Vissers krijgen toeslag voor dure brandstof
URK (ANP) - Nederlandse kottervissers krijgen vanaf donderdag een toeslag vanwege de sterk gestegen brandstofkosten, wat komt door de oorlog in Oekraïne. Met vishandelaren en visafslagen is afgesproken dat ze 75 cent per kilo tong, tarbot en griet extra krijgen. Voor goedkopere vissoorten betalen vishandelaren een toeslag van 20 cent per kilo, bevestigt de Nederlandse Vissersbond na berichtgeving van Omroep Flevoland.
Door de dure brandstof staat een groot deel van de Nederlandse kottervloot aan de kant, omdat het niet rendabel is om uit te varen. De toeslag moet daar verandering in brengen.
Volgens secretaris Derk Jan Berends van de Nederlandse Vissersbond dekt de toeslag lang niet alle extra kosten voor de dure brandstof. "Maar je kunt niet alles bij de markt of consument leggen. Je wil toch blijven vissen en zorgen dat er verse vis op de markt blijft. En als je aan de kant blijft staan, verdwijnt ook je markt." Het liefst had de Nederlandse Vissersbond hulp gekregen van de overheid, maar die steun bleef uit.
De toeslagenregeling blijft maximaal vier weken bestaan. Als de prijs voor gasolie, waar kotters op varen, voor het einde van die termijn al onder de 60 cent per liter komt, verdwijnt de toeslag ook. Nu kost een liter gasolie iets minder dan 80 cent per liter.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
2 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 dag geleden