Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visser ziet groeiende waardering vrouwen in de autosport

Visser ziet groeiende waardering vrouwen in de autosport

LONDEN (ANP) - Beitske Visser zal volgend jaar vaak in één adem worden genoemd met Max Verstappen. De 25-jarige autocoureur uit Dronten komt uit in de vrouwelijke raceklasse W Series en die valt komend seizoen volledig samen met de Formule 1. Ze zal in acht weekeinden een race rijden in het voorprogramma van de Formule 1. "Acht weekeinden tegelijk met de Formule 1 racen op hetzelfde circuit, dat is supernieuws", aldus Visser.

Ze eindigde vorig jaar als tweede in de W Series, de raceklasse die is opgericht om vrouwen ook de kans te geven zich in de kijker te rijden van de hoogste autosportklasse. Vrouwen ontbreken al tientallen jaren in de Formule 1; de laatste was in 1976 de Italiaanse Lella Lombardi. "Dit laat zien dat we waardering krijgen en onze raceklasse zal door de samenvoeging met de Formule 1 nog meer aandacht krijgen. Voor mij is het natuurlijk een prachtige kans om te laten zien wat ik kan."

Hoe de kalender van de W Series er precies komt uit te zien, is nog niet duidelijk. "We hebben daar nog niets over gehoord, maar ik hoop uiteraard dat Zandvoort erbij zit. Dat zou het helemaal mooi maken", zegt Visser, die afgelopen september al een wens in vervulling zag gaan met haar deelname aan de 24 Uur van Le Mans. Met de Colombiaanse Tatiana Calderón en de Duitse Sophia Flörsch vormde ze het enige vrouwelijke rijderstrio in de LMP2-categorie. Ze eindigden als negende in die klasse.

Niet stil

De W Series kon dit jaar niet doorgaan vanwege de coronapandemie, maar Visser zat niet stil. "Ik heb het best wel druk gehad, want ik reed voor het team van Richard Mille ook de Europese Le Mans Series en heb testraces gedaan voor BMW. Ik hoop wat te laten zien in de W Series, maar om te zeggen dat een stoeltje in de Formule 1 dichterbij komt, is niet heel realistisch. Als je ziet hoeveel geld coureurs moeten meenemen om een plek te bemachtigen, dan is het voor mij niet weggelegd. Dat geld heb ik gewoon niet."

Toch lijkt de Formule 1 de W Series wel serieus te nemen. "Wij vinden het ongelooflijk belangrijk om iedereen de kans te geven om het hoogste niveau van onze sport te bereiken", zei sportief directeur Ross Brawn van de Formule 1 bij de aankondiging van het nieuws. Visser stapt volgend jaar in een 1,8 liter Formule 3-bolide en de coureurs kunnen punten verdienen voor de zogeheten superlicentie, die nodig is om in de Formule 1 te mogen racen. "Het zijn mooie vooruitzichten. Ik ga gewoon heel erg mijn best doen", aldus Visser.

Meer uit Sport

Langlaufer Klaebo succesvolste winterolympiër na negende goud

TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo is na zijn vierde olympisch goud op de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo de succesvolste winterolympiër aller tijden. De 29-jarige Klaebo won met de Noorse ploeg de aflossing en komt daardoor in totaal op negen olympische titels. Sinds vrijdag deelde hij het record met landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Daehlie (langlaufen).

48 minuten geleden
Kerstholt over passeren Schulting: vind ik moeilijk om te doen

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt vond het niet eenvoudig om shorttrackster Suzanne Schulting te passeren op de olympische halve finale van de aflossing bij de vrouwen zaterdag. Dat vertelde de bondscoach zondag na de training in Milaan.

50 minuten geleden
Medaille op aflossing moet Spelen voor Van 't Wout compleet maken

MILAAN (ANP) - Een medaille met de aflossingsploeg bij de mannen zou de Olympische Spelen voor Jens van 't Wout compleet maken. Dat onderdeel heeft voor de 24-jarige Nederlandse shorttracker in Milaan meer prioriteit dan de 500 meter, waar hij na de 1000 en 1500 meter zijn derde individuele gouden medaille kan winnen.

1 uur geleden
Van 't Wout voelt dag na tweede goud slaappil nog in benen zitten

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.

1 uur geleden
NBA-baas ergert zich aan steeds vaker expres verliezende teams

INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.

3 uur geleden
Skiester Vonn na vierde operatie klaar voor terugkeer naar VS

TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.

4 uur geleden
Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

15 uur geleden