Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visser ziet groeiende waardering vrouwen in de autosport

Visser ziet groeiende waardering vrouwen in de autosport

LONDEN (ANP) - Beitske Visser zal volgend jaar vaak in één adem worden genoemd met Max Verstappen. De 25-jarige autocoureur uit Dronten komt uit in de vrouwelijke raceklasse W Series en die valt komend seizoen volledig samen met de Formule 1. Ze zal in acht weekeinden een race rijden in het voorprogramma van de Formule 1. "Acht weekeinden tegelijk met de Formule 1 racen op hetzelfde circuit, dat is supernieuws", aldus Visser.

Ze eindigde vorig jaar als tweede in de W Series, de raceklasse die is opgericht om vrouwen ook de kans te geven zich in de kijker te rijden van de hoogste autosportklasse. Vrouwen ontbreken al tientallen jaren in de Formule 1; de laatste was in 1976 de Italiaanse Lella Lombardi. "Dit laat zien dat we waardering krijgen en onze raceklasse zal door de samenvoeging met de Formule 1 nog meer aandacht krijgen. Voor mij is het natuurlijk een prachtige kans om te laten zien wat ik kan."

Hoe de kalender van de W Series er precies komt uit te zien, is nog niet duidelijk. "We hebben daar nog niets over gehoord, maar ik hoop uiteraard dat Zandvoort erbij zit. Dat zou het helemaal mooi maken", zegt Visser, die afgelopen september al een wens in vervulling zag gaan met haar deelname aan de 24 Uur van Le Mans. Met de Colombiaanse Tatiana Calderón en de Duitse Sophia Flörsch vormde ze het enige vrouwelijke rijderstrio in de LMP2-categorie. Ze eindigden als negende in die klasse.

Niet stil

De W Series kon dit jaar niet doorgaan vanwege de coronapandemie, maar Visser zat niet stil. "Ik heb het best wel druk gehad, want ik reed voor het team van Richard Mille ook de Europese Le Mans Series en heb testraces gedaan voor BMW. Ik hoop wat te laten zien in de W Series, maar om te zeggen dat een stoeltje in de Formule 1 dichterbij komt, is niet heel realistisch. Als je ziet hoeveel geld coureurs moeten meenemen om een plek te bemachtigen, dan is het voor mij niet weggelegd. Dat geld heb ik gewoon niet."

Toch lijkt de Formule 1 de W Series wel serieus te nemen. "Wij vinden het ongelooflijk belangrijk om iedereen de kans te geven om het hoogste niveau van onze sport te bereiken", zei sportief directeur Ross Brawn van de Formule 1 bij de aankondiging van het nieuws. Visser stapt volgend jaar in een 1,8 liter Formule 3-bolide en de coureurs kunnen punten verdienen voor de zogeheten superlicentie, die nodig is om in de Formule 1 te mogen racen. "Het zijn mooie vooruitzichten. Ik ga gewoon heel erg mijn best doen", aldus Visser.

Meer uit Sport

Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

12 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

16 uur geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

18 uur geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

20 uur geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

21 uur geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

23 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

1 dag geleden