Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visser ziet groeiende waardering vrouwen in de autosport

Visser ziet groeiende waardering vrouwen in de autosport

LONDEN (ANP) - Beitske Visser zal volgend jaar vaak in één adem worden genoemd met Max Verstappen. De 25-jarige autocoureur uit Dronten komt uit in de vrouwelijke raceklasse W Series en die valt komend seizoen volledig samen met de Formule 1. Ze zal in acht weekeinden een race rijden in het voorprogramma van de Formule 1. "Acht weekeinden tegelijk met de Formule 1 racen op hetzelfde circuit, dat is supernieuws", aldus Visser.

Ze eindigde vorig jaar als tweede in de W Series, de raceklasse die is opgericht om vrouwen ook de kans te geven zich in de kijker te rijden van de hoogste autosportklasse. Vrouwen ontbreken al tientallen jaren in de Formule 1; de laatste was in 1976 de Italiaanse Lella Lombardi. "Dit laat zien dat we waardering krijgen en onze raceklasse zal door de samenvoeging met de Formule 1 nog meer aandacht krijgen. Voor mij is het natuurlijk een prachtige kans om te laten zien wat ik kan."

Hoe de kalender van de W Series er precies komt uit te zien, is nog niet duidelijk. "We hebben daar nog niets over gehoord, maar ik hoop uiteraard dat Zandvoort erbij zit. Dat zou het helemaal mooi maken", zegt Visser, die afgelopen september al een wens in vervulling zag gaan met haar deelname aan de 24 Uur van Le Mans. Met de Colombiaanse Tatiana Calderón en de Duitse Sophia Flörsch vormde ze het enige vrouwelijke rijderstrio in de LMP2-categorie. Ze eindigden als negende in die klasse.

Niet stil

De W Series kon dit jaar niet doorgaan vanwege de coronapandemie, maar Visser zat niet stil. "Ik heb het best wel druk gehad, want ik reed voor het team van Richard Mille ook de Europese Le Mans Series en heb testraces gedaan voor BMW. Ik hoop wat te laten zien in de W Series, maar om te zeggen dat een stoeltje in de Formule 1 dichterbij komt, is niet heel realistisch. Als je ziet hoeveel geld coureurs moeten meenemen om een plek te bemachtigen, dan is het voor mij niet weggelegd. Dat geld heb ik gewoon niet."

Toch lijkt de Formule 1 de W Series wel serieus te nemen. "Wij vinden het ongelooflijk belangrijk om iedereen de kans te geven om het hoogste niveau van onze sport te bereiken", zei sportief directeur Ross Brawn van de Formule 1 bij de aankondiging van het nieuws. Visser stapt volgend jaar in een 1,8 liter Formule 3-bolide en de coureurs kunnen punten verdienen voor de zogeheten superlicentie, die nodig is om in de Formule 1 te mogen racen. "Het zijn mooie vooruitzichten. Ik ga gewoon heel erg mijn best doen", aldus Visser.

Meer uit Sport

Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

3 uur geleden
Evenepoel eerste renner met vier wereldtitels tijdrijden op rij

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.

4 uur geleden
Bondscoach Ten Dam overweegt andere WK-voorbereiding wielrensters

MONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.

6 uur geleden
Bijrol voor Vollering en Nooijen in WK-tijdrit, Reusser wint weer

MONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).

8 uur geleden
Van der Poel wint slotrit Ronde van Luxemburg na lange solo

LUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.

9 uur geleden
Motorcoureur Acosta wint in Oostenrijk eerste race in MotoGP

SPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.

10 uur geleden
Nederlander Tesfu dertigste op halve marathon WK wegatletiek

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.

13 uur geleden