Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visser zesde in spannende finale 60 meter horden WK indoor

Visser zesde in spannende finale 60 meter horden WK indoor

NANJING (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Chinese Nanjing naast een medaille gegrepen op de 60 meter horden. In een zeer snelle en waarschijnlijk spannendste finale ooit moest de Nederlandse atlete genoegen nemen met de zesde plaats. Ze liep 7,76 en zat daarmee slechts vier honderdsten achter Devynne Charlton uit de Bahama's, die haar wereldtitel prolongeerde met een tijd van 7,72.

Tussen de winnares en Visser zaten nog vier atletes, met de Zwitserse Ditaji Kambundji op de tweede plaats in 7,73. De Jamaicaanse Ackera Nugent klokte evenals de Poolse Pia Skrzyszowska en de Amerikaanse Grace Stark 7,74, maar ze was in de duizendsten het snelst en kreeg het brons.

Visser veroverde twee weken geleden op de EK indoor in Apeldoorn zilver op de 60 meter horden. Toen liep ze een Nederlands record van 7,72. De 30-jarige Noord-Hollandse won in haar carrière al eens een bronzen medaille op de WK indoor. Dat was in 2018 in het Engelse Birmingham. Nadien was ze vier keer op rij succesvol op de EK indoor met twee keer goud en twee keer zilver.

Minder animo

Slechts zes Nederlandse atleten reisden af naar Nanjing voor de WK indooratletiek. Het toernooi volgde zo kort na de EK indoor dat veel atleten om die reden afzagen van een vermoeiende trip naar de Chinese miljoenenstad. Zo liet onder andere tweevoudig Europees indoorkampioene Lieke Klaver (400 meter en 4x400 meter estafette) verstek gaan.

Jessica Schilder bezorgde de kleine Nederlandse equipe de enige medaille door vrijdag het zilver te winnen bij het kogelstoten. Menno Vloon eindigde zaterdag als vierde bij het polsstokhoogspringen en Samuel Chapple liep zondag naar de vierde plaats op de 800 meter.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

13 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

13 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

15 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

16 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

16 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

21 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden