Visser zeker van meerkampfinale bij bij WK turnen
KITAKYUSHU (ANP) - Naomi Visser heeft zich maandag bij de WK turnen in het Japanse Kitakyushu geplaatst voor de meerkampfinale. Visser kwam na de vier toestellen tot een score van 52,266 en staat daarmee achtste. Dinsdag komen er in het vervolg van de kwalificaties niet meer dan elf meerkampsters in actie, waardoor de turnster uit Papendrecht zeker is van een plaats bij de beste 24.
Ook voor Elze Geurts ziet het er goed uit. Zij voert nadat zeven van tien subdivisies in actie zijn gekomen de ranglijst aan op sprong met een gemiddelde score van 14,350 over twee sprongen. "Mijn eerste sprong is relatief makkelijk, die heb ik ook al wel vaker gedaan. Bij de tweede was het spannender. Die ging tijdens trainingen in Nederland goed, maar hier op toestellen die ik niet ken een stuk lastiger. Vandaag ging het echt super", vertelde Geurts, die op haar 26e debuteert op een WK.
Er komen dinsdag nog negen turnsters in actie die twee sprongen maken, een voorwaarde om mee te doen in de strijd om een finaleplaats. De beste acht turnsters per toestel (met een maximum van twee per land) komen zaterdag terug voor de strijd om de medailles.
Dubbel gevoel
Visser was niet heel tevreden over haar optreden. "Ik kijk met een dubbel gevoel terug op de kwalificatie. Ik heb wat punten laten liggen op ieder toestel, maar ben blij dat ik geen grote fouten heb gemaakt", meldde ze vanuit Japan. Het klassement bij de meerkampsters wordt voorlopig aangevoerd door de Amerikaanse Leanne Wong (55.749). De meerkampfinale is donderdag.
Vera van Pol, afgelopen zomer actief op de Olympische Spelen, kwam na twee keer een val van brug niet verder dan een meerkamptotaal van 48.415 punten en bezet voorlopig de 23e plaats. Sanna Veerman kende bij haar WK-debuut vallen op brug (12.433) en balk (11.566) en komt daardoor niet in de buurt van de finaleplaatsen.
Woensdagochtend komen de Nederlandse mannen in actie op de WK.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
12 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
13 uur geleden