Visser verspeelt medaille: bij horde zes ging het mis
TOKIO (ANP) - Het ging goed tot horde zes. Toen maakte atlete Nadine Visser een foutje en dat kostte haar een medaille. Dat zei de 26-jarige Noord-Hollandse na de olympische finale van de 100 meter horden, waarin ze als vijfde eindigde. "Ik baal. Het is 100 procent een gemiste kans op een medaille."
Visser was na de halve finales emotioneel. Haar voorbereiding op de Spelen was door een hamstringblessure verre van ideaal verlopen, maar ze slaagde er in de korte aanloop naar Tokio in toch in vorm te komen. "Er was toch even die emotie van; ik heb het toch maar geflikt om de olympische finale te halen."
De nacht was kort, want er zat weinig tijd tussen de halve finales op zondag en de finale op maandag. "Maar dat gold voor alle finalisten. Ik voelde me scherper en beter in vorm en had er alle vertrouwen in mijn snelste race ooit te lopen. Ik wilde om de medailles meedoen. Dat had gekund. Een tijd van 12,55 moet ook ik kunnen lopen."
Vijfde plaats
Nu werd het de vijfde plaats in 12,73, zelfs boven haar Nederlands record van 12,62. Het was wel weer iets beter dan de zevende plek op de WK van Londen en de zesde plek op de WK van 2019. Ze was bovendien de enige Europese atlete in de finale. "Dat is wel speciaal, maar het doel was een medaille."
Visser had dan wel een perfecte race nodig en die liep ze niet. "Bij horde zes ligt vaak het kritieke punt. Als ik goed in de race lig en snelheid heb, moet ik snel bewegen om afstand tot de horden te houden. Dat deed ik niet goed. Ik moest omhoog komen voor mijn sprong en verloor daardoor te veel snelheid."
De tweevoudig Europees kampioene indoor (op de 60 meter horden) had er vaak op getraind. "Maar een wedstrijd is anders en zeker de Olympische Spelen. Idealiter had ik meer wedstrijden gelopen in de voorbereiding, maar door die blessure ging dat niet. Maar aan de andere kant, het ging in de series wel goed. De halve finale gaf mij de bevestiging dat ik nog harder kon en dat is niet gelukt. Best lastig om dit te verwerken."
Meer uit Sport
ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
34 minuten geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
19 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
21 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
1 dag geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
1 dag geleden