Visser verbetert ook in finale Nederlands record 100 meter horden
LA-CHAUX-DE-FONDS (ANP) - Nadine Visser heeft voor de tweede keer op een dag haar Nederlands record op de 100 meter horden verbeterd. De 29-jarige hordeloopster was in het Zwitserse La-Chaux-de-Fonds de snelste in de finale met 12,36 seconden. Daarmee was ze opnieuw sneller dan haar tijd eerder op de dag van 12,42.
Visser had in de serie haar nationale record van 12,46 verbeterd. Met die toptijd op de FBK Games had ze haar drie jaar oude toptijd van 12,51 uit de boeken gelopen. Een week later heeft ze daar nog eens een tiende van een seconde vanaf gehaald. Op de Zwitserse baan versloeg Visser net als eerder in de serie de Poolse Pia Skrzyszowska. Waar de twee hordeloopsters in de serie nog beiden 12,42 liepen, met Visser net wat sneller, werd de Poolse nu met 12,37 tweede.
Marije van Hunenstijn liep een persoonlijk record op de 200 meter (22,86). Ze eindigde als vijfde. De Duitse Jessica-Bianca Wessolly liet de snelste tijd noteren (22,50).
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
15 uur geleden