Visser verbetert ook in finale Nederlands record 100 meter horden
LA-CHAUX-DE-FONDS (ANP) - Nadine Visser heeft voor de tweede keer op een dag haar Nederlands record op de 100 meter horden verbeterd. De 29-jarige hordeloopster was in het Zwitserse La-Chaux-de-Fonds de snelste in de finale met 12,36 seconden. Daarmee was ze opnieuw sneller dan haar tijd eerder op de dag van 12,42.
Visser had in de serie haar nationale record van 12,46 verbeterd. Met die toptijd op de FBK Games had ze haar drie jaar oude toptijd van 12,51 uit de boeken gelopen. Een week later heeft ze daar nog eens een tiende van een seconde vanaf gehaald. Op de Zwitserse baan versloeg Visser net als eerder in de serie de Poolse Pia Skrzyszowska. Waar de twee hordeloopsters in de serie nog beiden 12,42 liepen, met Visser net wat sneller, werd de Poolse nu met 12,37 tweede.
Marije van Hunenstijn liep een persoonlijk record op de 200 meter (22,86). Ze eindigde als vijfde. De Duitse Jessica-Bianca Wessolly liet de snelste tijd noteren (22,50).
Meer uit Sport
ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
1 dag geleden