Visser verbetert ook in finale Nederlands record 100 meter horden
LA-CHAUX-DE-FONDS (ANP) - Nadine Visser heeft voor de tweede keer op een dag haar Nederlands record op de 100 meter horden verbeterd. De 29-jarige hordeloopster was in het Zwitserse La-Chaux-de-Fonds de snelste in de finale met 12,36 seconden. Daarmee was ze opnieuw sneller dan haar tijd eerder op de dag van 12,42.
Visser had in de serie haar nationale record van 12,46 verbeterd. Met die toptijd op de FBK Games had ze haar drie jaar oude toptijd van 12,51 uit de boeken gelopen. Een week later heeft ze daar nog eens een tiende van een seconde vanaf gehaald. Op de Zwitserse baan versloeg Visser net als eerder in de serie de Poolse Pia Skrzyszowska. Waar de twee hordeloopsters in de serie nog beiden 12,42 liepen, met Visser net wat sneller, werd de Poolse nu met 12,37 tweede.
Marije van Hunenstijn liep een persoonlijk record op de 200 meter (22,86). Ze eindigde als vijfde. De Duitse Jessica-Bianca Wessolly liet de snelste tijd noteren (22,50).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
5 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
15 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden