
Visser verbetert eigen Nederlands record 100 meter horden
CHORZOW (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in de series bij de Diamond League in het Poolse Chorzow haar eigen Nederlandse record verbeterd. Visser snelde in de tweede serie naar een tijd van 12,28. Daarmee was ze 0,08 seconde sneller dan het oude record dat ze vorig jaar liep.
Visser versloeg in haar serie de Amerikaanse Masai Russell (12,36) en Megan Tapper uit Jamaica (12,41). In de andere serie was de Jamaicaanse Ackera Nugent de snelste (12,34). Later vandaag staat de finale op de 100 meter horden op het programma in Chorzow.
Lieke Klaver slaagde er op de 400 meter vlak niet in om het podium te halen. Klaver eindigde als achtste met een tijd van 50,53. Klaver begon sterk aan de race, maar kwam op de laatste 100 meter tekort om mee te kunnen doen om de medailles.
Goud
Het goud ging naar regerend olympisch kampioene Marileidy Paulino uit de Dominicaanse Republiek. Paulino snelde naar een tijd van 49,18 en bleef daarmee Salwa Eid Naser uit Bahrein (49,27) en de Noorse Henriette Jeager (49,83) voor.
Maureen Koster eindigde als vijfde op de 3000 meter (8.36,71). Nadine van Es eindigde op die afstand als 16e. Het goud was voor de Keniaanse Faith Kipyegon (8,07.04).
Meer uit Sport
SILKEBORG (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft de Ronde van Denemarken gewonnen. In de vijfde en laatste etappe, een heuvelrit van Hobro naar Silkeborg over 157 kilometer, bleek de allrounder van Lidl-Trek opnieuw de sterkste in de sprint van een eerste kleine groep. Pedersen, die al twee ritzeges op zak had, hield de Fransman Axel Zingle en de Zweed Jakob Söderqvist achter zich.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez uit Spanje heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Oostenrijk in de MotoGP gewonnen. Márquez, die vanaf de vierde positie begon na een crash in de kwalificatie, hield zijn broer Álex Marquez achter zich. Hun landgenoot Pedro Acosta eindigde als derde.
1 uur geledenLA TZOUMAZ (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. Het was een aankomst bergop in La Tzoumaz. De renster van FDJ-Suez versloeg in een sprint de Sloveense Urska Zigart. Op enige afstand volgde de Nederlandse Yara Kastelijn als derde.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zijn eerste poleposition van het MotoGP-sseizoen gepakt. Bij de Grand Prix van Oostenrijk zette hij in een rommelige kwalificatiesessie de snelste tijd neer. De Italiaan eindigde voor Alex Márquez uit Spanje. De Italiaan Francesco Bagnaia eindigde als derde.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Australische wielrenster Sarah Gigante komt dit jaar niet meer in actie. Haar ploeg AG Insurance - Soudal meldt dat de 24-jarige renster tijdens een trainingsongeval een breuk in haar dijbeen heeft opgelopen en inmiddels is geopereerd. Gigante was een van de opvallendste rensters in de Tour de France die ze als zesde afsloot. Eerder had ze in de Giro d'Italia twee etappes en het bergklassement gewonnen.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Ademhalingsproblemen hebben Alexander Zverev er niet van weerhouden de halve finales te bereiken op het masterstoernooi van Cincinnati. De Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets (6-2 6-2) en neemt het nu op tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz. In de andere halve finale staan de Italiaan Jannik Sinner en de Franse verrassing Térence Atmane.
8 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz staat in de halve finale van het tennistoernooi van Cincinnati. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg Andrej Roeblev in de kwartfinale: 6-3 4-6 7-5.
15 uur geleden