Visser snelt in toptijd naar olympische finale 100 meter horden
SAINT-DENIS (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de Olympische Spelen van Parijs geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De Nederlandse atlete eindigde in het Stade de France als tweede in haar heat van de halve finales in 12,43, haar tweede tijd ooit. Ze plaatste zich direct voor de eindstrijd op zaterdagavond. De Amerikaanse Alaysha Johnson was met 12,34 iets rapper.
Visser staat voor de tweede keer in een olympische finale. Ze eindigde drie jaar geleden op de Spelen als vijfde. Ze was door blessureleed in de voorbereiding niet in topvorm in Tokio. Dit jaar lijkt dat anders. De weken voor de Spelen scherpte ze tot drie keer toe haar Nederlands record aan. Ze ging van 12,51 naar 12,36 en staat daarmee zesde op de wereldranglijst.
Opluchting en tevredenheid overheersten bij Visser na het bereiken van de finale. Ze was er woensdagavond nog getuige van hoe het ook verrassend voortijdig mis kan gaan, toen haar kamergenote Lieke Klaver in de halve finales van de 400 meter werd uitgeschakeld. "Ik vond het zo zielig, maar dat kan gebeuren. Zelfs als je alles geeft en je weet je dat je er goed voor staat. Dus er valt nu wel wat van me af", zei ze na afloop.
'Olympische finalevorm'
Visser (29) heeft het gevoel dat ze haar "olympische finalevorm" te pakken heeft. "Bij de vorige twee WK's haalde ik de finale niet. Mijn standaardniveau ligt nu veel hoger dan toen en mijn pieken ook als het goed is. Ik wil in de finale gewoon mijn beste tijd ooit lopen en dan zie ik wel wat het me brengt."
Maayke Tjin A-Lim slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de finale. Ze kwam in de derde heat van de halve finale tot de zevende tijd met 13,03. De 26-jarige atlete uit Hoorn had zich met een tijd van 12,87 via de herkansingen geplaatst voor de halve eindstrijd.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
4 minuten geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
1 dag geleden