Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visser snelt in toptijd naar olympische finale 100 meter horden

Visser snelt in toptijd naar olympische finale 100 meter horden

SAINT-DENIS (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de Olympische Spelen van Parijs geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De Nederlandse atlete eindigde in het Stade de France als tweede in haar heat van de halve finales in 12,43, haar tweede tijd ooit. Ze plaatste zich direct voor de eindstrijd op zaterdagavond. De Amerikaanse Alaysha Johnson was met 12,34 iets rapper.

Visser staat voor de tweede keer in een olympische finale. Ze eindigde drie jaar geleden op de Spelen als vijfde. Ze was door blessureleed in de voorbereiding niet in topvorm in Tokio. Dit jaar lijkt dat anders. De weken voor de Spelen scherpte ze tot drie keer toe haar Nederlands record aan. Ze ging van 12,51 naar 12,36 en staat daarmee zesde op de wereldranglijst.

Opluchting en tevredenheid overheersten bij Visser na het bereiken van de finale. Ze was er woensdagavond nog getuige van hoe het ook verrassend voortijdig mis kan gaan, toen haar kamergenote Lieke Klaver in de halve finales van de 400 meter werd uitgeschakeld. "Ik vond het zo zielig, maar dat kan gebeuren. Zelfs als je alles geeft en je weet je dat je er goed voor staat. Dus er valt nu wel wat van me af", zei ze na afloop.

'Olympische finalevorm'

Visser (29) heeft het gevoel dat ze haar "olympische finalevorm" te pakken heeft. "Bij de vorige twee WK's haalde ik de finale niet. Mijn standaardniveau ligt nu veel hoger dan toen en mijn pieken ook als het goed is. Ik wil in de finale gewoon mijn beste tijd ooit lopen en dan zie ik wel wat het me brengt."

Maayke Tjin A-Lim slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de finale. Ze kwam in de derde heat van de halve finale tot de zevende tijd met 13,03. De 26-jarige atlete uit Hoorn had zich met een tijd van 12,87 via de herkansingen geplaatst voor de halve eindstrijd.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.

2 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

2 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

5 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

5 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

5 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

11 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden