Visser snelt in toptijd naar olympische finale 100 meter horden
SAINT-DENIS (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de Olympische Spelen van Parijs geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De Nederlandse atlete eindigde in het Stade de France als tweede in haar heat van de halve finales in 12,43, haar tweede tijd ooit. Ze plaatste zich direct voor de eindstrijd op zaterdagavond. De Amerikaanse Alaysha Johnson was met 12,34 iets rapper.
Visser staat voor de tweede keer in een olympische finale. Ze eindigde drie jaar geleden op de Spelen als vijfde. Ze was door blessureleed in de voorbereiding niet in topvorm in Tokio. Dit jaar lijkt dat anders. De weken voor de Spelen scherpte ze tot drie keer toe haar Nederlands record aan. Ze ging van 12,51 naar 12,36 en staat daarmee zesde op de wereldranglijst.
Opluchting en tevredenheid overheersten bij Visser na het bereiken van de finale. Ze was er woensdagavond nog getuige van hoe het ook verrassend voortijdig mis kan gaan, toen haar kamergenote Lieke Klaver in de halve finales van de 400 meter werd uitgeschakeld. "Ik vond het zo zielig, maar dat kan gebeuren. Zelfs als je alles geeft en je weet je dat je er goed voor staat. Dus er valt nu wel wat van me af", zei ze na afloop.
'Olympische finalevorm'
Visser (29) heeft het gevoel dat ze haar "olympische finalevorm" te pakken heeft. "Bij de vorige twee WK's haalde ik de finale niet. Mijn standaardniveau ligt nu veel hoger dan toen en mijn pieken ook als het goed is. Ik wil in de finale gewoon mijn beste tijd ooit lopen en dan zie ik wel wat het me brengt."
Maayke Tjin A-Lim slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de finale. Ze kwam in de derde heat van de halve finale tot de zevende tijd met 13,03. De 26-jarige atlete uit Hoorn had zich met een tijd van 12,87 via de herkansingen geplaatst voor de halve eindstrijd.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
16 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
18 uur geleden