Visser snelt in toptijd naar olympische finale 100 meter horden
SAINT-DENIS (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de Olympische Spelen van Parijs geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De Nederlandse atlete eindigde in het Stade de France als tweede in haar heat van de halve finales in 12,43, haar tweede tijd ooit. Ze plaatste zich direct voor de eindstrijd op zaterdagavond. De Amerikaanse Alaysha Johnson was met 12,34 iets rapper.
Visser staat voor de tweede keer in een olympische finale. Ze eindigde drie jaar geleden op de Spelen als vijfde. Ze was door blessureleed in de voorbereiding niet in topvorm in Tokio. Dit jaar lijkt dat anders. De weken voor de Spelen scherpte ze tot drie keer toe haar Nederlands record aan. Ze ging van 12,51 naar 12,36 en staat daarmee zesde op de wereldranglijst.
Opluchting en tevredenheid overheersten bij Visser na het bereiken van de finale. Ze was er woensdagavond nog getuige van hoe het ook verrassend voortijdig mis kan gaan, toen haar kamergenote Lieke Klaver in de halve finales van de 400 meter werd uitgeschakeld. "Ik vond het zo zielig, maar dat kan gebeuren. Zelfs als je alles geeft en je weet je dat je er goed voor staat. Dus er valt nu wel wat van me af", zei ze na afloop.
'Olympische finalevorm'
Visser (29) heeft het gevoel dat ze haar "olympische finalevorm" te pakken heeft. "Bij de vorige twee WK's haalde ik de finale niet. Mijn standaardniveau ligt nu veel hoger dan toen en mijn pieken ook als het goed is. Ik wil in de finale gewoon mijn beste tijd ooit lopen en dan zie ik wel wat het me brengt."
Maayke Tjin A-Lim slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de finale. Ze kwam in de derde heat van de halve finale tot de zevende tijd met 13,03. De 26-jarige atlete uit Hoorn had zich met een tijd van 12,87 via de herkansingen geplaatst voor de halve eindstrijd.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
7 uur geledenPRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
12 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
16 uur geleden