Visser prolongeert Europese titel 60 meter horden met recordtijd
ARNHEM (ANP) - Nadine Visser heeft in Polen haar Europese indoortitel op de 60 meter horden geprolongeerd. De 26-jarige atlete snelde in de Arena van Torun naar het goud in een tijd van 7,77 seconden. Het is niet alleen een Nederlands record, maar ook de beste mondiale tijd van dit jaar.
De pas 19-jarige Zoƫ Sedney, die heel verrassend de finale had bereikt, eindigde als zevende in 8,00.
Visser verdedigde in Torun de Europese titel die ze twee jaar geleden veroverde in Glasgow. Toen was ze een van de kanshebbers, nu de onbetwiste favoriete. Die status deerde haar weinig; Visser oogde in Torun zelfverzekerd en liep zich met praktisch foutloze races in de series en de halve finales naar de eindstrijd. Haar gouden race in de finale gaat de boeken in als een nagenoeg perfecte.
De specialiste heeft de afgelopen winter verder geslepen aan haar techniek. Haar kracht is met grote stappen uit het startblok komen, na acht passen de eerste horde nemen en kort achter het hekje landen. Doet ze dat goed, dan kan ze doorversnellen. Het was de tweede keer dit seizoen dat ze haar Nederlands record verbeterde. Ze liep eerder dit seizoen 7,81 in Madrid.
Sedney is een van de grote beloftes in de Nederlandse atletiek. Ze won al zilver op de EK voor junioren in 2018 en boekte dit indoorseizoen grote progressie. Ze verbeterde haar persoonlijk record met 7,98. Ze is de jongere zus van Naomi Sedney, die op de EK in Torun werd uitgeschakeld in de halve finales van de 60 meter.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
5 minuten geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
2 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italiƫ voor de goede organisatie.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
6 uur geleden