Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visser pakt goud op 3000 meter op NK

Visser pakt goud op 3000 meter op NK

HEERENVEEN (ANP) - Esmee Visser heeft bij de NK afstanden in Thialf de 3000 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige schaatsster van TalentNED dook in de laatste rit onder de leidende tijd van Irene Schouten. Visser, Europees kampioene op deze afstand, zegevierde met een tijd van 4.01,29. Schouten pakte zilver met 4.01,80 en Carlijn Achtereekte, olympisch kampioene op dit onderdeel, behaalde brons (4.02,20).

De top drie verzekerde zich van deelname aan de EK afstanden, komende maand in Heerenveen, en de WK afstanden in Salt Lake City (half februari).

Antoinette de Jong was opnieuw de grote verliezer. De onttroonde titelhoudster kwam als nummer vier 0,03 seconde tekort voor brons. De 24-jarige Friezin greep vrijdag ook al net mis op de 1500 meter (ook vierde). Ze kan daardoor deelname aan de EK en WK afstanden vergeten.

Tranen

De Jong, die met betraande ogen de pers te woord stond, plaatste zich nog wel voor de WK allround eind februari in Hamar. Ook Ireen Wüst stelde deelname aan dat toernooi veilig. Op de 3000 meter kwam de zevenvoudig kampioene zaterdag niet verder dan de vijfde tijd (4.02,65). Het derde WK-allroundticket gaat naar de winnares van de NK allround eind januari in Heerenveen.

Visser, olympisch kampioene op de 5000 meter, beleeft tot dusver een wisselvallig seizoen. Ze wist in het wereldbekercircuit nog niet op het podium te eindigen, deels door faalangst. "Die bangigheid is nog een beetje een valkuil voor mij", gaf Visser toe na haar eerste Nederlandse titel op de 3000 meter.

"Ik vind het nog steeds niet fijn om de laatste rit te rijden. Dat geeft bij mij toch nog wat extra druk. Ik word er heel zenuwachtig van, ik rijd liever mijn eigen race eerder in het schema. Gelukkig ben ik er nu redelijk goed mee omgegaan, al vond ik het nog geen overtuigende rit."

Meer uit Sport

Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

12 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

14 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

15 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

15 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

16 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

16 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

17 uur geleden