Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visser pakt goud op 3000 meter op NK

Visser pakt goud op 3000 meter op NK

HEERENVEEN (ANP) - Esmee Visser heeft bij de NK afstanden in Thialf de 3000 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige schaatsster van TalentNED dook in de laatste rit onder de leidende tijd van Irene Schouten. Visser, Europees kampioene op deze afstand, zegevierde met een tijd van 4.01,29. Schouten pakte zilver met 4.01,80 en Carlijn Achtereekte, olympisch kampioene op dit onderdeel, behaalde brons (4.02,20).

De top drie verzekerde zich van deelname aan de EK afstanden, komende maand in Heerenveen, en de WK afstanden in Salt Lake City (half februari).

Antoinette de Jong was opnieuw de grote verliezer. De onttroonde titelhoudster kwam als nummer vier 0,03 seconde tekort voor brons. De 24-jarige Friezin greep vrijdag ook al net mis op de 1500 meter (ook vierde). Ze kan daardoor deelname aan de EK en WK afstanden vergeten.

Tranen

De Jong, die met betraande ogen de pers te woord stond, plaatste zich nog wel voor de WK allround eind februari in Hamar. Ook Ireen Wüst stelde deelname aan dat toernooi veilig. Op de 3000 meter kwam de zevenvoudig kampioene zaterdag niet verder dan de vijfde tijd (4.02,65). Het derde WK-allroundticket gaat naar de winnares van de NK allround eind januari in Heerenveen.

Visser, olympisch kampioene op de 5000 meter, beleeft tot dusver een wisselvallig seizoen. Ze wist in het wereldbekercircuit nog niet op het podium te eindigen, deels door faalangst. "Die bangigheid is nog een beetje een valkuil voor mij", gaf Visser toe na haar eerste Nederlandse titel op de 3000 meter.

"Ik vind het nog steeds niet fijn om de laatste rit te rijden. Dat geeft bij mij toch nog wat extra druk. Ik word er heel zenuwachtig van, ik rijd liever mijn eigen race eerder in het schema. Gelukkig ben ik er nu redelijk goed mee omgegaan, al vond ik het nog geen overtuigende rit."

Meer uit Sport

UCI-baas weet nu al dat WK wielrennen in Nederland succes wordt

MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI weet nu al dat de WK in 2034 in Groningen en Drenthe een succes gaan worden. "Evenementen in Nederland zijn voor ons altijd een zekerheidje, omdat ze telkens perfect georganiseerd zijn. En we kennen de liefde van Nederlanders voor wielrennen, dus het zal ook overvol staan langs de kant", zei Lappartient na de toewijzing in Montreal tegen het ANP.

8 uur geleden
Wielrenner Mollema rekent op mooi WK in aardbevingsgebied in 2034

MONTREAL (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema kijkt ernaar uit om 'zijn' Groningen en Drenthe aan de rest van de wereld te kunnen laten zien tijdens de WK op de weg in 2034. "Zowel de stad als het platteland moeten eruitspringen. Dat is het mooie aan wielrennen: je hoeft niet alleen maar rondjes te rijden, maar je kunt de hele regio laten zien aan de hele wereld. Het moet een mooi volksfeest worden voor de mensen in Groningen en Drenthe", reageerde de in Groningen geboren en getogen ambassadeur van het bid in Montreal.

9 uur geleden
WK wielrennen in 2034 in Groningen en Drenthe, in 2032 in India

MONTREAL (ANP) - De wereldkampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2034 plaats in Groningen en Drenthe. Dat is besloten tijdens het jaarlijkse congres van de internationale wielerunie UCI in het Canadese Montreal. Eigenlijk wilden Groningen en Drenthe het evenement in 2032 organiseren, maar daarvoor kreeg het Indiase Pune de voorkeur.

9 uur geleden
Hamilton noemt een sprintrace in Monaco 'onzinnig'

BAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."

16 uur geleden
Verstappen: Hadjar behouden als teamgenoot 'volkomen logisch'

BAKOE (ANP) - Max Verstappen is zeer te spreken over het besluit van Red Bull om Isack Hadjar te behouden. De Formule 1-renstal legde de Fransman nu al vast voor het volgende seizoen. "Het is een volkomen logisch besluit. Isack verdient dat stoeltje", liet Verstappen optekenen op de website van de Formule 1. "Ik denk dat het voor iedereen goed is. Ik kan prima met Isack opschieten en het is goed voor de continuïteit in het team", aldus de viervoudig wereldkampioen.

17 uur geleden
Formule 1-coureur Gasly schrikt van haatberichten op social media

BAKOE (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is geschrokken van de vele haatberichten die hij kreeg op zijn sociale media na de Grote Prijs van Spanje in Madrid. Ook zijn vriendin en familie werden bedreigd, zegt de coureur van Alpine op de vaksite the-race.com. "Ik ben een topsporter, dus ik weet dat ik in de spotlights sta. Maar de omvang van de bedreigingen en aanvallen was volstrekt ongepast."

20 uur geleden
Ganna wint met Italië gemengde ploegentijdrit op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.

1 dag geleden