Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visser pakt goud op 3000 meter op NK

Visser pakt goud op 3000 meter op NK

HEERENVEEN (ANP) - Esmee Visser heeft bij de NK afstanden in Thialf de 3000 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige schaatsster van TalentNED dook in de laatste rit onder de leidende tijd van Irene Schouten. Visser, Europees kampioene op deze afstand, zegevierde met een tijd van 4.01,29. Schouten pakte zilver met 4.01,80 en Carlijn Achtereekte, olympisch kampioene op dit onderdeel, behaalde brons (4.02,20).

De top drie verzekerde zich van deelname aan de EK afstanden, komende maand in Heerenveen, en de WK afstanden in Salt Lake City (half februari).

Antoinette de Jong was opnieuw de grote verliezer. De onttroonde titelhoudster kwam als nummer vier 0,03 seconde tekort voor brons. De 24-jarige Friezin greep vrijdag ook al net mis op de 1500 meter (ook vierde). Ze kan daardoor deelname aan de EK en WK afstanden vergeten.

Tranen

De Jong, die met betraande ogen de pers te woord stond, plaatste zich nog wel voor de WK allround eind februari in Hamar. Ook Ireen Wüst stelde deelname aan dat toernooi veilig. Op de 3000 meter kwam de zevenvoudig kampioene zaterdag niet verder dan de vijfde tijd (4.02,65). Het derde WK-allroundticket gaat naar de winnares van de NK allround eind januari in Heerenveen.

Visser, olympisch kampioene op de 5000 meter, beleeft tot dusver een wisselvallig seizoen. Ze wist in het wereldbekercircuit nog niet op het podium te eindigen, deels door faalangst. "Die bangigheid is nog een beetje een valkuil voor mij", gaf Visser toe na haar eerste Nederlandse titel op de 3000 meter.

"Ik vind het nog steeds niet fijn om de laatste rit te rijden. Dat geeft bij mij toch nog wat extra druk. Ik word er heel zenuwachtig van, ik rijd liever mijn eigen race eerder in het schema. Gelukkig ben ik er nu redelijk goed mee omgegaan, al vond ik het nog geen overtuigende rit."

Meer uit Sport

US Open begint dinsdag voor Van de Zandschulp, De Jong en Rus

NEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong en Arantxa Rus beginnen dinsdag aan het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De Nederlanders werden eerder al gekoppeld aan een tegenstander en hebben nu ook een locatie en tijd toegewezen gekregen.

6 uur geleden
Venus Williams in eerste ronde US Open uitgeschakeld door Kenin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams (46) is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld door haar 27-jarige landgenote Sofia Kenin. De oudste van de twee zussen Williams verloor maandagochtend vroeg (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium.

8 uur geleden
Djokovic (39) verliest in eerste ronde US Open van Navone

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.

10 uur geleden
Tennisser Medvedev met zege op Gaston naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.

18 uur geleden
Van der Poel had 'geen power' in de benen bij mislukt WK

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.

20 uur geleden
Tennisster Pegula eenvoudig naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.

21 uur geleden
Duitse hockeyers verslaan Spanje in WK-finale

WAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.

21 uur geleden