Visser mist EK-medaille in hordefinale met 'bizarre' tijden
ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser kwam in haar derde EK-finale op de 100 meter horden als vijfde over de finish en niet in de buurt van een medaille. Terwijl haar 12,72 in het Stadio Olimpico van Rome haar beste tijd van dit jaar was. "Die tijden van de nummers 1, 2 en 3 zijn gewoon bizar. Dit had een olympische finale kunnen zijn", zei de 29-jarige Noord-Hollandse na haar race. "Er is een flinke stap vooruit gezet in het Europese hordelopen."
Visser concludeerde tot haar schrik dat zij niet kon aanhaken bij Française Cyréna Samba-Mayela (goud in 12,31), de Zwitserse Ditaji Kambundji (zilver in 12,40) en de Poolse Pia Skrzyszowska (brons in 12,42). "Ik had eerlijk gezegd verwacht in betere vorm te zijn, ook al was mijn voorbereiding niet geweldig. Maar ik kwam hier naartoe voor een medaille en nu blijkt dat ik nog een flink niveau omhoog moet. Het enige wat ik kan doen is proberen iedere volgende wedstrijd wat sneller te gaan, zodat ik op de Olympische Spelen op mijn best ben."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
7 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
9 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.
10 uur geleden