Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visser: Europese schaatstitel dankzij ontspanning

Visser: Europese schaatstitel dankzij ontspanning

HEERENVEEN (ANP) - Esmee Visser veroverde twee jaar geleden bij de eerste editie van de EK afstanden in Rusland vrijwel uit het 'niets' de Europese titel op de 3000 meter. "Dat goud kwam totaal onverwacht", erkende de 23-jarige schaatstroef van TalentNED na haar glorieuze titelprolongatie in Thialf.

"In 2018 deden in verband met de naderende Winterspelen weinig toppers mee, ook niet uit Nederland. Deze tweede Europese titel sla ik daarom hoger aan. Ik ben blij en opgelucht, dat ik het gered heb. Ik heb echt het gevoel dat ik mijn titel goed heb verdedigd."

Visser reed voor de tweede keer in haar loopbaan onder de 4 minuten (3.59,15). Haar persoonlijke record van 3.54,02 reed ze vorige winter op hoogte in de Verenigde Staten. "Deze EK afstanden waren voor mij geen piekmoment. Het was een tussenstation op weg naar de WK afstanden komende maand in Salt Lake City. Daardoor zat er voor mij ook minder druk op. Ik reed mijn race zoals ik wel vaker op de training laat zien. Die ontspanning heb ik kennelijk nodig om een toptijd neer te zetten."

Meer uit Sport

Vrienden loodsen Keetels door 'emotionele' marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.

21 minuten geleden
Wielrenster Nooijen stelt eindzege Eneco Tour veilig in slotrit

ARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.

38 minuten geleden
Golfer Luiten vijfde in India, beste resultaat van seizoen

NEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.

51 minuten geleden
Schutte trotseert 'regen, wind en zere kuiten' in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.

1 uur geleden
Nederlandse turners naar WK-teamfinale, ook twee meerkampfinales

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.

1 uur geleden
Verstappen hekelt onlinehaat tegen teamgenoot na straf in race

PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.

3 uur geleden
Diriba snelste vrouw in marathon Amsterdam met parcoursrecord

AMSTERDAM (ANP) - De Ethiopische Buze Diriba heeft de marathon van Amsterdam bij de vrouwen gewonnen. Ze kwam in natte omstandigheden in een parcoursrecord van 2.16.12 over de finish. Het betekende een dik persoonlijk record, want haar vorige toptijd was 2.19.34. Diriba scherpte het parcoursrecord aan met veertig seconden; ze dook ruim onder de 2.16.52 waarmee de Ethiopische Yalemzerf Yehualaw in 2024 won.

3 uur geleden