Visser de beste bij de mannen in eerste marathon op natuurijs
WINTERSWIJK (ANP) - Harm Visser heeft bij de mannen de eerste marathon op natuurijs gewonnen. De schaatser van Jumbo-Visma was in Winterswijk de beste van vier schaatsers die waren ontsnapt uit een kopgroep van acht. Daarin zat ook onder anderen Jorrit Bergsma, maar hij kon het net niet afmaken.
De mannen begonnen om iets na 20.00 uur aan hun honderd ronden op de ondergespoten skeelerbaan van Winterswijk. Dinsdagmiddag rond het middaguur kreeg Winterswijk de primeur toegewezen omdat de dikte van het ijs voldoende was.
Bij de vrouwen ging de zege eerder op de avond naar Marijke Groenewoud. Mogelijk is er woensdag opnieuw een marathon, dan in Haaksbergen. Daarover is nog geen besluit genomen.
Er waren honderden mensen naar Winterswijk gekomen om aanwezig te zijn bij de eerste marathon op natuurijs.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
16 minuten geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
1 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
23 uur geleden