
Visser de beste bij de mannen in eerste marathon op natuurijs
WINTERSWIJK (ANP) - Harm Visser heeft bij de mannen de eerste marathon op natuurijs gewonnen. De schaatser van Jumbo-Visma was in Winterswijk de beste van vier schaatsers die waren ontsnapt uit een kopgroep van acht. Daarin zat ook onder anderen Jorrit Bergsma, maar hij kon het net niet afmaken.
De mannen begonnen om iets na 20.00 uur aan hun honderd ronden op de ondergespoten skeelerbaan van Winterswijk. Dinsdagmiddag rond het middaguur kreeg Winterswijk de primeur toegewezen omdat de dikte van het ijs voldoende was.
Bij de vrouwen ging de zege eerder op de avond naar Marijke Groenewoud. Mogelijk is er woensdag opnieuw een marathon, dan in Haaksbergen. Daarover is nog geen besluit genomen.
Er waren honderden mensen naar Winterswijk gekomen om aanwezig te zijn bij de eerste marathon op natuurijs.
Meer uit Sport
AFJELL (ANP/AFP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft na de eindzege in het wereldbekerklassement over alle disciplines en de klassementen op de reuzenslalom en de super-G ook de wereldbeker op de afdaling gewonnen. De leidende positie van de 27-jarige Zwitser kwam niet meer in gevaar omdat de afdaling bij de wereldbekerfinale in Sun Valley werd afgelast.
2 uur geledenENGADIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker kreeg met haar eerste WK-medaille een jaar voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina de bevestiging dat ze op de goede weg is. De 29-jarige Zoetermeerse veroverde bij de WK in het Zwitserse Engadin op de parallelslalom brons. "Dit had ik echt niet verwacht", reageerde ze telefonisch tegen het ANP. "Omdat ik me dit seizoen vooral op de reuzenslalom richt."
4 uur geledenSANREMO (ANP) - Filippo Ganna reed in gezelschap van een koningskoppel de Poggio af in de finale van Milaan-Sanremo. Mathieu van der Poel bleek te sterk in de sprint, maar de Italiaan van Ineos Grenadiers sprintte voor de Sloveen Tadej Pogacar naar de tweede plaats in de wielerklassieker. "Die twee hebben mij enkele jaren van mijn leven gekost", sprak Ganna lachend voor de Italiaanse tv.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de koppositie in de Eredivisie overgenomen van Ajax door de Amsterdamse concurrent in een rechtstreeks duel te verslaan. In Eindhoven won de ploeg van trainer Roeland ten Berge met 3-1.
6 uur geledenSANREMO (ANP) - Veel had Tadej Pogacar in de finale van Milaan-Sanremo naar eigen zeggen niet verkeerd gedaan, vertelde de Sloveen in een flashinterview na afloop van de wielerklassieker. De Sloveen was er op de Poggio, de laatste klim voor de finish, niet in geslaagd Mathieu van der Poel achter te laten. Vijf kilometer verder won de Nederlander en werd Pogacar derde achter ook de Italiaan Filippo Ganna.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - De Formule 1 herdenkt de overleden Ierse teambaas Eddie Jordan zondag vooraf aan de rijdersparade van de Grote Prijs van China. Voor de minuut stilte verzamelen zich alle teams op de baan onder het podium in Shanghai. Jordan overleed afgelopen donderdag op 76-jarige leeftijd aan kanker.
7 uur geledenSANREMO (ANP) - Mathieu van der Poel moest op de Cipressa en de Poggio afzien om Tadej Pogacar bij te benen. Toen dat lukte en de Italiaan Filippo Ganna nog aansloot, wist de Nederlander wat hem te doen stond. Met een vroeg ingezette sprint verraste hij zijn twee medevluchters en won hij na 2023 voor de tweede keer Milaan-Sanremo.
8 uur geleden