Visma-renners Van Aert en Vingegaard blij met vorm bij Tourstart
RIMINI (ANP/Belga) - Wielrenners Jonas Vingegaard en Wout van Aert waren na afloop van de eerste Touretappe blij met hun vorm. Van Aert eindigde als derde in de etappe, omdat het uitgedunde peloton de twee vluchters, Romain Bardet en Frank van den Broek, niet meer wist bij te halen. "Het is jammer dat we de koplopers net niet wisten in te rekenen, want Wout had een mooie kans op de zege", zei de Deense titelverdediger.
Van Aert was ondanks het misgrijpen van de etappezege zichtbaar geëmotioneerd. "Dit doet veel deugd. Ik had niet kunnen voorspellen om op dit niveau te zijn. Op de momenten waar veel renners het moeilijk kregen, voelde ik me nog fris. Na de laatste helling besloten we om vol voor de ritzege te gaan. De samenwerking met andere ploegen kwam er, maar de twee koplopers bleven uit de greep. Chapeau daarvoor."
Beide renners staan in de Tour de France met vraagtekens aan de start. Van Aert kwam zwaar ten val in Dwars door Vlaanderen en maakte na bijna twee maanden zijn rentree in de Ronde van Noorwegen. Hij reed verder alleen het Belgisch kampioenschap. Vingegaard crashte heel hard in de Ronde van Baskenland en staat in de Ronde van Frankrijk aan de start zonder wedstrijdkilometers in de benen.
Zware periode
"Ik heb een erg zware periode gehad na de val. Ik kom van ver", zei Van Aert. "Ik kwam naar deze Tour met veel twijfels, maar naarmate de etappe vorderde vond ik het vertrouwen terug. Ik begon er in te geloven, waarna de jongens vol voor me reden. Ik ben trots op hoe we presteerden vandaag."
Vingegaard was ook tevreden na de etappe waarin hij niet in problemen raakte. "Zowel Wout als ik voelde zich in orde vandaag. Daar moeten we blij mee zijn. Ik kijk alvast positief naar de komende drie weken."
Ploeggenoot Wilco Kelderman kwam ten val in de etappe. De 33-jarige renner had wonden op zijn linkerschouder en elleboog en vertelde dat het een harde val was geweest nadat hij in een afdaling was weggegleden. Volgens het medisch overzicht van de Tourorganisatie liep hij meerdere kneuzingen, bloeduitstortingen en schaafwonden op.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
14 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
16 minuten geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
9 uur geleden