Visma - Lease a Bike mist Kuss in de Tour de France
FLORENCE (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike verschijnt zonder Sepp Kuss aan de start van de Tour de France. De 29-jarige Amerikaan is niet voldoende hersteld na een coronabesmetting. Bart Lemmen vervangt hem.
Kuss liep de besmetting op in het Critérium du Dauphiné. "Kuss stapte daar op de voorlaatste dag af met lichte Covid-symptomen. Na een week leek Kuss weer voldoende hersteld om de Tour de France te kunnen rijden, maar de afgelopen dagen stagneerde die opwaartse lijn", meldt de ploeg op de website.
"Dit is natuurlijk op de eerste plaats heel zuur voor Sepp. Zijn inbreng is altijd van groot belang in de ploeg, maar dan moet hij natuurlijk wel helemaal fit zijn. Helaas hebben we vandaag samen moeten vaststellen dat dat onvoldoende het geval is na die besmetting. Hij moet nu eerst even goed herstellen en zal daarom niet starten", aldus sportief directeur Merijn Zeeman.
Vertrouwen in Lemmen
Lemmen (28) rijdt pas sinds januari voor de ploeg. Hij maakte een goede indruk in de Tour Down Under en de UAE Tour. Onlangs werd Lemmen nog tweede in de Ronde van Noorwegen.
"Ondanks dat hij pas anderhalf jaar professional is, blijkt Bart al een hele betrouwbare en sterke renner. Hij ontwikkelt zich heel snel", aldus Zeeman. "Dat bewees hij dit jaar al met meerdere goede klasseringen. Hij rijdt goed bergop en offert zich graag op voor zijn kopman Jonas Vingegaard. Ik heb veel vertrouwen in Bart."
Start wielerronde
De Tour de France begint komend weekend in Florence.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
7 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
22 uur geleden