Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visma - Lease a Bike mist Kuss in de Tour de France

Visma - Lease a Bike mist Kuss in de Tour de France

FLORENCE (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike verschijnt zonder Sepp Kuss aan de start van de Tour de France. De 29-jarige Amerikaan is niet voldoende hersteld na een coronabesmetting. Bart Lemmen vervangt hem.

Kuss liep de besmetting op in het Critérium du Dauphiné. "Kuss stapte daar op de voorlaatste dag af met lichte Covid-symptomen. Na een week leek Kuss weer voldoende hersteld om de Tour de France te kunnen rijden, maar de afgelopen dagen stagneerde die opwaartse lijn", meldt de ploeg op de website.

"Dit is natuurlijk op de eerste plaats heel zuur voor Sepp. Zijn inbreng is altijd van groot belang in de ploeg, maar dan moet hij natuurlijk wel helemaal fit zijn. Helaas hebben we vandaag samen moeten vaststellen dat dat onvoldoende het geval is na die besmetting. Hij moet nu eerst even goed herstellen en zal daarom niet starten", aldus sportief directeur Merijn Zeeman.

Vertrouwen in Lemmen

Lemmen (28) rijdt pas sinds januari voor de ploeg. Hij maakte een goede indruk in de Tour Down Under en de UAE Tour. Onlangs werd Lemmen nog tweede in de Ronde van Noorwegen.

"Ondanks dat hij pas anderhalf jaar professional is, blijkt Bart al een hele betrouwbare en sterke renner. Hij ontwikkelt zich heel snel", aldus Zeeman. "Dat bewees hij dit jaar al met meerdere goede klasseringen. Hij rijdt goed bergop en offert zich graag op voor zijn kopman Jonas Vingegaard. Ik heb veel vertrouwen in Bart."

Start wielerronde

De Tour de France begint komend weekend in Florence.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

9 minuten geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

49 minuten geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

5 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

7 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

22 uur geleden