Visma - Lease a Bike mikt met Vingegaard op Tour en Vuelta
LA NUCIA (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike mikt met Jonas Vingegaard op de eindzeges in de Tour de France en de Ronde van Spanje. De Deen moest zich vorig jaar terugknokken na een zware val in de Ronde van Baskenland en was in de Tour niet in staat de Sloveen Tadej Pogacar partij te bieden. "We moeten een manier vinden om hem te verslaan", zegt Grischa Niermann, hoofd-ploegleider, in een door de ploeg rond een mediadag in Spanje verspreid interview.
Vingegaard (28) won de Tour in 2022 en 2023, maar het was afgelopen zomer eigenlijk een wonder dat hij aan de start verscheen in Florence: "Dat was een overwinning op zich. Ik heb acht dagen op de intensive care gelegen en in totaal twaalf dagen in het ziekenhuis. Dat zegt genoeg over hoe zwaar die val was. Ik ben trots op hoe ik ben teruggekomen."
Vorig jaar sloot hij zijn seizoen al kort na de Tour af met winst in de Ronde van Polen. Dit jaar is de eindzege in de Vuelta zijn tweede hoofddoel. "Ik heb de Vuelta altijd al gevolgd, een mooie koers." In 2023 eindigde Vingegaard er als tweede achter ploeggenoot Sepp Kuss.
Winst hoofddoel
Het winnen van de Tour is het hoofddoel van de ploeg. Niermann: "Dat is twee keer gelukt, maar het zal niet makkelijk worden. We hadden beide keren een goede tactiek, maar ditmaal was Tadej de sterkste. We hebben huiswerk te doen. De Vuelta is een ander doel en in de Giro d'Italia gaan we met Simon (Yates), Wout (van Aert) en Olav (Kooij) voor etappezeges en misschien ook een goed klassement."
Niermann krijgt een meer algemene rol door het vertrek van sportief directeur Merijn Zeeman, die koos voor een baan bij voetbalclub AZ. Hij is nu verantwoordelijk voor het programma van de WorldTourploeg, maar bepaalt ook mede welke renners worden aangetrokken. Met Yates haalde de ploeg een ervaren Brit die in de Giro voor eigen succes gaat, maar in de Tour een belangrijke helper moet worden van Vingegaard. Ook Van Aert keert na de Giro terug in de Tourploeg.
'Rijd komend jaar om te winnen'
Van Aerts eerste uitdagingen liggen in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Niermann: "We blijven dromen tot we dat realiseren. Over het hele jaar zagen we Pogacar en zijn ploeg UAE Team Emirates domineren. We willen ze opjagen, dichter naar hun niveau komen en ze in elke koers kunnen beconcurreren."
Vingegaard rijdt in het voorjaar Parijs - Nice en de Ronde van Catalonië, ook om te winnen. "Ik rijd komend jaar overal om te winnen", klinkt de Deen gretig.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
8 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
14 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
20 uur geleden