Visma - Lease a Bike mikt met Vingegaard op Tour en Vuelta
LA NUCIA (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike mikt met Jonas Vingegaard op de eindzeges in de Tour de France en de Ronde van Spanje. De Deen moest zich vorig jaar terugknokken na een zware val in de Ronde van Baskenland en was in de Tour niet in staat de Sloveen Tadej Pogacar partij te bieden. "We moeten een manier vinden om hem te verslaan", zegt Grischa Niermann, hoofd-ploegleider, in een door de ploeg rond een mediadag in Spanje verspreid interview.
Vingegaard (28) won de Tour in 2022 en 2023, maar het was afgelopen zomer eigenlijk een wonder dat hij aan de start verscheen in Florence: "Dat was een overwinning op zich. Ik heb acht dagen op de intensive care gelegen en in totaal twaalf dagen in het ziekenhuis. Dat zegt genoeg over hoe zwaar die val was. Ik ben trots op hoe ik ben teruggekomen."
Vorig jaar sloot hij zijn seizoen al kort na de Tour af met winst in de Ronde van Polen. Dit jaar is de eindzege in de Vuelta zijn tweede hoofddoel. "Ik heb de Vuelta altijd al gevolgd, een mooie koers." In 2023 eindigde Vingegaard er als tweede achter ploeggenoot Sepp Kuss.
Winst hoofddoel
Het winnen van de Tour is het hoofddoel van de ploeg. Niermann: "Dat is twee keer gelukt, maar het zal niet makkelijk worden. We hadden beide keren een goede tactiek, maar ditmaal was Tadej de sterkste. We hebben huiswerk te doen. De Vuelta is een ander doel en in de Giro d'Italia gaan we met Simon (Yates), Wout (van Aert) en Olav (Kooij) voor etappezeges en misschien ook een goed klassement."
Niermann krijgt een meer algemene rol door het vertrek van sportief directeur Merijn Zeeman, die koos voor een baan bij voetbalclub AZ. Hij is nu verantwoordelijk voor het programma van de WorldTourploeg, maar bepaalt ook mede welke renners worden aangetrokken. Met Yates haalde de ploeg een ervaren Brit die in de Giro voor eigen succes gaat, maar in de Tour een belangrijke helper moet worden van Vingegaard. Ook Van Aert keert na de Giro terug in de Tourploeg.
'Rijd komend jaar om te winnen'
Van Aerts eerste uitdagingen liggen in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Niermann: "We blijven dromen tot we dat realiseren. Over het hele jaar zagen we Pogacar en zijn ploeg UAE Team Emirates domineren. We willen ze opjagen, dichter naar hun niveau komen en ze in elke koers kunnen beconcurreren."
Vingegaard rijdt in het voorjaar Parijs - Nice en de Ronde van Catalonië, ook om te winnen. "Ik rijd komend jaar overal om te winnen", klinkt de Deen gretig.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
58 minuten geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
1 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
9 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
11 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
11 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
14 uur geleden