Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Visma - Lease a Bike mikt met Vingegaard op Tour en Vuelta

Visma - Lease a Bike mikt met Vingegaard op Tour en Vuelta

LA NUCIA (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike mikt met Jonas Vingegaard op de eindzeges in de Tour de France en de Ronde van Spanje. De Deen moest zich vorig jaar terugknokken na een zware val in de Ronde van Baskenland en was in de Tour niet in staat de Sloveen Tadej Pogacar partij te bieden. "We moeten een manier vinden om hem te verslaan", zegt Grischa Niermann, hoofd-ploegleider, in een door de ploeg rond een mediadag in Spanje verspreid interview.

Vingegaard (28) won de Tour in 2022 en 2023, maar het was afgelopen zomer eigenlijk een wonder dat hij aan de start verscheen in Florence: "Dat was een overwinning op zich. Ik heb acht dagen op de intensive care gelegen en in totaal twaalf dagen in het ziekenhuis. Dat zegt genoeg over hoe zwaar die val was. Ik ben trots op hoe ik ben teruggekomen."

Vorig jaar sloot hij zijn seizoen al kort na de Tour af met winst in de Ronde van Polen. Dit jaar is de eindzege in de Vuelta zijn tweede hoofddoel. "Ik heb de Vuelta altijd al gevolgd, een mooie koers." In 2023 eindigde Vingegaard er als tweede achter ploeggenoot Sepp Kuss.

Winst hoofddoel

Het winnen van de Tour is het hoofddoel van de ploeg. Niermann: "Dat is twee keer gelukt, maar het zal niet makkelijk worden. We hadden beide keren een goede tactiek, maar ditmaal was Tadej de sterkste. We hebben huiswerk te doen. De Vuelta is een ander doel en in de Giro d'Italia gaan we met Simon (Yates), Wout (van Aert) en Olav (Kooij) voor etappezeges en misschien ook een goed klassement."

Niermann krijgt een meer algemene rol door het vertrek van sportief directeur Merijn Zeeman, die koos voor een baan bij voetbalclub AZ. Hij is nu verantwoordelijk voor het programma van de WorldTourploeg, maar bepaalt ook mede welke renners worden aangetrokken. Met Yates haalde de ploeg een ervaren Brit die in de Giro voor eigen succes gaat, maar in de Tour een belangrijke helper moet worden van Vingegaard. Ook Van Aert keert na de Giro terug in de Tourploeg.

'Rijd komend jaar om te winnen'

Van Aerts eerste uitdagingen liggen in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Niermann: "We blijven dromen tot we dat realiseren. Over het hele jaar zagen we Pogacar en zijn ploeg UAE Team Emirates domineren. We willen ze opjagen, dichter naar hun niveau komen en ze in elke koers kunnen beconcurreren."

Vingegaard rijdt in het voorjaar Parijs - Nice en de Ronde van Catalonië, ook om te winnen. "Ik rijd komend jaar overal om te winnen", klinkt de Deen gretig.

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

2 uur geleden
'Negatieve gedachten' velden Malinin in olympische vrije kür

MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.

4 uur geleden
Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

10 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

14 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

16 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

17 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

17 uur geleden