Visma - Lease a Bike mikt met Vingegaard op Tour en Vuelta
LA NUCIA (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike mikt met Jonas Vingegaard op de eindzeges in de Tour de France en de Ronde van Spanje. De Deen moest zich vorig jaar terugknokken na een zware val in de Ronde van Baskenland en was in de Tour niet in staat de Sloveen Tadej Pogacar partij te bieden. "We moeten een manier vinden om hem te verslaan", zegt Grischa Niermann, hoofd-ploegleider, in een door de ploeg rond een mediadag in Spanje verspreid interview.
Vingegaard (28) won de Tour in 2022 en 2023, maar het was afgelopen zomer eigenlijk een wonder dat hij aan de start verscheen in Florence: "Dat was een overwinning op zich. Ik heb acht dagen op de intensive care gelegen en in totaal twaalf dagen in het ziekenhuis. Dat zegt genoeg over hoe zwaar die val was. Ik ben trots op hoe ik ben teruggekomen."
Vorig jaar sloot hij zijn seizoen al kort na de Tour af met winst in de Ronde van Polen. Dit jaar is de eindzege in de Vuelta zijn tweede hoofddoel. "Ik heb de Vuelta altijd al gevolgd, een mooie koers." In 2023 eindigde Vingegaard er als tweede achter ploeggenoot Sepp Kuss.
Winst hoofddoel
Het winnen van de Tour is het hoofddoel van de ploeg. Niermann: "Dat is twee keer gelukt, maar het zal niet makkelijk worden. We hadden beide keren een goede tactiek, maar ditmaal was Tadej de sterkste. We hebben huiswerk te doen. De Vuelta is een ander doel en in de Giro d'Italia gaan we met Simon (Yates), Wout (van Aert) en Olav (Kooij) voor etappezeges en misschien ook een goed klassement."
Niermann krijgt een meer algemene rol door het vertrek van sportief directeur Merijn Zeeman, die koos voor een baan bij voetbalclub AZ. Hij is nu verantwoordelijk voor het programma van de WorldTourploeg, maar bepaalt ook mede welke renners worden aangetrokken. Met Yates haalde de ploeg een ervaren Brit die in de Giro voor eigen succes gaat, maar in de Tour een belangrijke helper moet worden van Vingegaard. Ook Van Aert keert na de Giro terug in de Tourploeg.
'Rijd komend jaar om te winnen'
Van Aerts eerste uitdagingen liggen in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Niermann: "We blijven dromen tot we dat realiseren. Over het hele jaar zagen we Pogacar en zijn ploeg UAE Team Emirates domineren. We willen ze opjagen, dichter naar hun niveau komen en ze in elke koers kunnen beconcurreren."
Vingegaard rijdt in het voorjaar Parijs - Nice en de Ronde van Catalonië, ook om te winnen. "Ik rijd komend jaar overal om te winnen", klinkt de Deen gretig.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
5 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
8 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden