Visma - Lease a Bike mikt met Vingegaard op Tour en Vuelta
LA NUCIA (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike mikt met Jonas Vingegaard op de eindzeges in de Tour de France en de Ronde van Spanje. De Deen moest zich vorig jaar terugknokken na een zware val in de Ronde van Baskenland en was in de Tour niet in staat de Sloveen Tadej Pogacar partij te bieden. "We moeten een manier vinden om hem te verslaan", zegt Grischa Niermann, hoofd-ploegleider, in een door de ploeg rond een mediadag in Spanje verspreid interview.
Vingegaard (28) won de Tour in 2022 en 2023, maar het was afgelopen zomer eigenlijk een wonder dat hij aan de start verscheen in Florence: "Dat was een overwinning op zich. Ik heb acht dagen op de intensive care gelegen en in totaal twaalf dagen in het ziekenhuis. Dat zegt genoeg over hoe zwaar die val was. Ik ben trots op hoe ik ben teruggekomen."
Vorig jaar sloot hij zijn seizoen al kort na de Tour af met winst in de Ronde van Polen. Dit jaar is de eindzege in de Vuelta zijn tweede hoofddoel. "Ik heb de Vuelta altijd al gevolgd, een mooie koers." In 2023 eindigde Vingegaard er als tweede achter ploeggenoot Sepp Kuss.
Winst hoofddoel
Het winnen van de Tour is het hoofddoel van de ploeg. Niermann: "Dat is twee keer gelukt, maar het zal niet makkelijk worden. We hadden beide keren een goede tactiek, maar ditmaal was Tadej de sterkste. We hebben huiswerk te doen. De Vuelta is een ander doel en in de Giro d'Italia gaan we met Simon (Yates), Wout (van Aert) en Olav (Kooij) voor etappezeges en misschien ook een goed klassement."
Niermann krijgt een meer algemene rol door het vertrek van sportief directeur Merijn Zeeman, die koos voor een baan bij voetbalclub AZ. Hij is nu verantwoordelijk voor het programma van de WorldTourploeg, maar bepaalt ook mede welke renners worden aangetrokken. Met Yates haalde de ploeg een ervaren Brit die in de Giro voor eigen succes gaat, maar in de Tour een belangrijke helper moet worden van Vingegaard. Ook Van Aert keert na de Giro terug in de Tourploeg.
'Rijd komend jaar om te winnen'
Van Aerts eerste uitdagingen liggen in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Niermann: "We blijven dromen tot we dat realiseren. Over het hele jaar zagen we Pogacar en zijn ploeg UAE Team Emirates domineren. We willen ze opjagen, dichter naar hun niveau komen en ze in elke koers kunnen beconcurreren."
Vingegaard rijdt in het voorjaar Parijs - Nice en de Ronde van Catalonië, ook om te winnen. "Ik rijd komend jaar overal om te winnen", klinkt de Deen gretig.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
41 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geledenLIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackmannen hebben zich na twaalf jaar weer geplaatst voor de finale van de olympische aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat eindigden in de tweede halve finale in Milaan als tweede, achter Zuid-Korea.
1 uur geleden