Visma - Lease a Bike met Van Aert, Uijtdebroeks en Kooij naar Giro
AMSTERDAM (ANP) - Met de Belgen Wout van Aert en Cian Uijtdebroeks en de Nederlander Olav Kooij gaat wielerploeg Visma - Lease a Bike komend voorjaar in de Giro d'Italia met name op jacht naar ritzeges. Dat maakte de ploeg bekend tijdens de teampresentatie in Amsterdam.
De aanwezigheid van Uijtdebroeks was opmerkelijk omdat nog niet duidelijk was of de overstap van de 20-jarige Belg van Bora-hansgrohe naar de Nederlandse ploeg, voorheen Jumbo-Visma, zou worden goedgekeurd door de internationale wielrenunie UCI. Volgens de Duitse ploeg was er sprake van contractbreuk, maar kort na de presentatie kwam vanuit Duitsland het nieuws dat er alsnog een akkoord was bereikt.
Van Aert mikt op een of meer ritzeges, voor talentvol sprinter Kooij wordt het zijn eerste grote ronde. "We gaan niet naar de Giro voor de eindzege. Met Olav en Wout bedenken we een mooie strategie om ritzeges te boeken", vertelde Merijn Zeeman, sportief directeur van de ploeg, die ook het nieuwe tenue presenteerde. De hoofdkleur blijft geel, de kleur van de afgehaakte sponsor Jumbo.
Ervaring opdoen
Uijtdebroeks gaat naar de Giro om, zoals Zeeman het omschreef, ervaring op te doen. De jonge Belg won vorig jaar de Ronde van de Toekomst en werd dit jaar al achtste in de Vuelta. Ondanks de strubbelingen over zijn transfer voelde hij zich al volledig thuis bij zijn nieuwe ploeg. "Ik ben blij bij deze gestructureerde ploeg te kunnen rijden. Iedereen probeert hier het beste uit zichzelf te halen en je zag de afgelopen jaren dat dat ook lukt. Maar ze doen het wel met een glimlach. Dat is wat ik zocht."
In de Giro zal de blik vooral gericht zijn op Van Aert en Kooij, het afgelopen seizoen al goed voor dertien overwinningen. "We zijn vooral ambitieus wat betreft ritzeges", wist Uijdebroeks. "Ik wil een goed klassement rijden, maar er ligt niet veel druk op me. Ik heb een vrije rol en ga zien waar ik me nog moet verbeteren de komende jaren."
Meer uit Sport
ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
35 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
4 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
22 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geleden