Visma - Lease a Bike met Kooij, zonder Laporte naar Gent-Wevelgem
IEPER (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike start zondag met Olav Kooij als kopman in Gent-Wevelgem. Christophe Laporte, de winnaar van vorig jaar, ontbreekt in de ploeg. De Fransman is nog niet hersteld van een buikgriep. Hij wordt vervangen door de Italiaan Edoardo Affini.
Ook Per Strand Hagenes ontbreekt in Gent-Wevelgem. De Noor brak zijn neus bij een val in de E3 Saxo Classic afgelopen vrijdag. Hij wordt vervangen door de Sloveen Jan Tratnik. Het team bestaat verder uit Mick van Dijke en Tim van Dijke en de Belgen Tiesj Benoot en Tosh Van der Sande.
Wout van Aert die vorig jaar de zege in Gent-Wevelgem aan ploeggenoot Laporte liet, start niet in de Belgische klassieker. De kopman die in de E3 ten val kwam, rijdt voor de Ronde van Vlaanderen nog de eendagswedstrijd Dwars door Vlaanderen.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
5 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
11 uur geleden