Visma - Lease a Bike met Kooij, zonder Laporte naar Gent-Wevelgem
IEPER (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike start zondag met Olav Kooij als kopman in Gent-Wevelgem. Christophe Laporte, de winnaar van vorig jaar, ontbreekt in de ploeg. De Fransman is nog niet hersteld van een buikgriep. Hij wordt vervangen door de Italiaan Edoardo Affini.
Ook Per Strand Hagenes ontbreekt in Gent-Wevelgem. De Noor brak zijn neus bij een val in de E3 Saxo Classic afgelopen vrijdag. Hij wordt vervangen door de Sloveen Jan Tratnik. Het team bestaat verder uit Mick van Dijke en Tim van Dijke en de Belgen Tiesj Benoot en Tosh Van der Sande.
Wout van Aert die vorig jaar de zege in Gent-Wevelgem aan ploeggenoot Laporte liet, start niet in de Belgische klassieker. De kopman die in de E3 ten val kwam, rijdt voor de Ronde van Vlaanderen nog de eendagswedstrijd Dwars door Vlaanderen.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.
3 uur geledenEIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
22 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
22 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geleden