Visma - Lease a Bike berust in tweede plek Vingegaard in de Tour
ISOLA 2000 (ANP) - De ploegleiding van Visma - Lease a Bike berust erin dat Jonas Vingegaard de Tour de France niet voor de derde keer op rij gaat winnen. "Pogacar gaat de Tour winnen, chapeau voor hem, een podiumplek is nu het hoogst haalbare", zei sportief directeur Merijn Zeeman na afloop van de negentiende etappe, die door Tadej Pogacar werd gewonnen.
"Sport is soms ook accepteren dat iemand beter is. En Pogacar is beter dan Jonas of dan wij zijn", vergeleek hij de Sloveense geletruidrager in deze Tour met de eigen kopman Vingegaard uit Denemarken. "Het enige wat je dan kunt doen, is gedurfd koersen en ervoor blijven gaan. Ik ben trots op het team."
Ploegleider Arthur van Dongen vond dat het team een sterke koers had gereden, "zoals altijd met een plan". "De ploeg is strijdend ten onder gegaan, dat maakt me wel trots. Jonas was vandaag niet goed genoeg om ten aanval te trekken en de oversteek te maken naar Matteo en Wilco", verwees hij naar Matteo Jorgenson en Wilco Kelderman, die in de kopgroep reden. "Dus hebben we doorgeschakeld en zijn we voor de ritwinst gegaan. Maar de voorsprong was niet groot genoeg."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
2 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
4 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
4 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.
5 uur geleden