Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viruswaarheidvoorman Engel wil de Tweede Kamer in

Viruswaarheidvoorman Engel wil de Tweede Kamer in

DEN HAAG (ANP) - De voorman van actiegroep Viruswaarheid, Willem Engel, wil de Tweede Kamer in. Hij staat op de derde plek van een partij die op 17 maart wil meedoen aan de Tweede Kamerverkiezingen: Vrij en Sociaal Nederland (VSN). Engel liet dit maandag weten. Hij is tegenstander van de coronamaatregelen.

Engel werd onlangs tijdens een demonstratie om daar aandacht voor te vragen in Den Haag gearresteerd. De partij VSN zegt geen vertrouwen te hebben in het huidige kabinet. Initiatiefnemer en lijsttrekker van de partij is Bas Filippini, de afgelopen dertien jaar de voorzitter van Privacy First.

Viruswaarheid heeft de afgelopen maanden met regelmaat rechtszaken aangespannen, maar verloor die tot nu toe nagenoeg allemaal. Zo eiste de groep tevergeefs notulen van het Outbreak Management Team, dat het kabinet adviseert over coronamaatregelen. Viruswaarheid werd ook in het ongelijk gesteld in een zaak over de mondkapjesplicht in Amsterdam en een zaak tegen Facebook dat enkele coronakritische pagina's had verwijderd.

Eerder verloor Viruswaanzin, de voorloper van Viruswaarheid, twee keer een kort geding tegen het uitvaardigen van een demonstratieverbod op het Malieveld. Ook spande de club een rechtszaak aan tegen het gebruik van zogenoemde PCR-testen om vast te stellen of iemand besmet is geraakt met het coronavirus, maar ook dat werd afgewezen door de rechtbank in Den Haag.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand in Limburgse Helden onder controle

HELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.

15 minuten geleden
Burgemeester Gorinchem verwacht goede opkomst bij herverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.

26 minuten geleden
Weeronline: april was uitzonderlijk zonnig en vooral droog

HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.

54 minuten geleden
Grote natuurbrand in Limburgse Helden

HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.

2 uur geleden
Eerste stembureau in Gorinchem open voor herstemming

GORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.

3 uur geleden
Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

13 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

15 uur geleden