Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viruswaarheid wraakt hof Den Haag in proces over avondklok

Viruswaarheid wraakt hof Den Haag in proces over avondklok

DEN HAAG (ANP) - Viruswaarheid heeft het gerechtshof in Den Haag gewraakt in het proces over de avondklok. Jurist Jeroen Pols van de protestgroep noemde de rechter vooringenomen omdat hij niet het woord kreeg van haar. De voorzitter was onverbiddelijk en dreigde Pols uit de zaal te laten zetten toen hij bleef protesteren tegen de gang van zaken.

De zaak over het al dan niet handhaven van de avondklok was dinsdagmiddag kort na 16.00 uur begonnen, maar kon vrijwel direct weer geschorst worden. Hoe het nu verder gaat, is onduidelijk.

De rechter besloot eerder dinsdag in kort geding dat de avondklok van tafel moet, de overheid ging daar direct tegen in het verweer. In een zogeheten schorsingsincident vraagt de overheid aan de rechter de avondklok te handhaven tot er een hoger beroep in de zaak is geweest. Dat zou volgens de planning aanstaande vrijdag dienen. Het is de vraag of de wraking die planning op losse schroeven zet. Het hof had de bedoeling dinsdag nog te beslissen of het vonnis van de rechter wordt opgeschort of niet.

Protestgroep Viruswaarheid had een kort geding aangespannen tegen de omstreden avondklok. Pols maakte dinsdag aan het begin van de zitting bezwaar tegen de planning van het hoger beroep, zoals de voorzitter van het hof die uiteenzette. Pols vindt dat er met die planning veel te weinig tijd is om de zaak goed voor te bereiden. Volgens het hof moet het hoger beroep "met turbospoed" worden behandeld, gezien de belangen die er spelen.

Meer uit Binnenland

Halsema: SAIL trekt een prettig soort toeristen

AMSTERDAM (ANP) - "SAIL is uniek, het is een visitekaartje voor de stad." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema vrijdag tijdens een bijeenkomst in de Beurs van Berlage.

2 uur geleden
Verdachte ernstig zedenmisdrijf Zeist wordt vrijdag voorgeleid

UTRECHT (ANP) - De man die wordt verdacht van een ernstig zedenmisdrijf in het bos bij Zeist wordt vrijdagmiddag voorgeleid, meldt het Openbaar Ministerie. De 46-jarige man werd donderdag aangehouden in Bunschoten. De politie wil berichten dat het om een Georgische arbeidsmigrant zou gaan niet bevestigen.

2 uur geleden
Opnieuw arrestaties in Haagse moordzaak uit 1992

DEN HAAG (ANP) - In het coldcaseonderzoek naar de moord op Louis van Dam in Den Haag heeft de politie eerder deze week twee verdachten aangehouden. Het gaat om een 71-jarige man uit Overdinkel en een 70-jarige man uit Den Haag, meldt de politie vrijdag. Het lichaam van Van Dam (64) werd op 28 januari 1992 gevonden in zijn garage aan de Kritzingerstraat in Den Haag. Hij was doodgeschoten.

3 uur geleden
Politie onderzoekt vechtpartij met Israëliërs op vakantiepark

WESTERHOVEN (ANP) - De politie onderzoekt een vechtpartij tussen Nederlanders en Israëlische toeristen op een vakantiepark in het Brabantse Westerhoven. "In dit incident lijkt sprake te zijn van geweld met een mogelijk discriminerende context", zegt de politie. Een 15-jarige jongen uit Maarssen is aangehouden op verdenking van mishandeling en poging tot zware mishandeling. Hij zit vast.

3 uur geleden
Aidsfonds krijgt stempel ongewenst en stopt werk in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse organisatie Aidsfonds heeft van het Russische Openbaar Ministerie de aanduiding ongewenst (undesirable) gekregen. De organisatie meldt zich hierdoor gedwongen te voelen per direct de steun aan gemeenschappen in Rusland die een hoog risico lopen op hiv te stoppen. De organisatie laat vrijdag weten alle contracten met Russische partners onmiddellijk te hebben beëindigd.

4 uur geleden
Ondanks goed weer dit jaar minder meldingen van muggenoverlast

WAGENINGEN (ANP) - Ondanks het warme weer melden mensen minder muggenoverlast bij Muggenradar.nl dan voorgaande jaren. Onderzoekers van de universiteit in Wageningen schrijven op NatureToday dat de droogte waarschijnlijk heeft geleid tot minder broedplaatsen. In sommige provincies werd wel aanzienlijk meer overlast gemeld dan op andere locaties.

4 uur geleden
IGJ onderzoekt laboratorium na datadiefstal bevolkingsonderzoek

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat onderzoek doen naar het laboratorium Clinical Diagnostics in Rijswijk. Hackers hebben daar onlangs gegevens gestolen van meer dan 485.000 vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Het onderzoek richt zich op de informatiebeveiliging, meldt de inspectie vrijdag.

4 uur geleden