Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Viruswaarheid trekt samen op met Amerikaanse lobbyclub'

'Viruswaarheid trekt samen op met Amerikaanse lobbyclub'

AMSTERDAM (ANP) - De actiegroep Viruswaarheid en enkele artsen die in juli een brandbrief tegen de coronawet schreven, werken nauw samen met de John Birch Society, een Amerikaanse lobbyclub, en Robert F. Kennedy jr, om desinformatie te verspreiden over het coronavaccin.

Tot die conclusie komen journalisten van het onderzoeksplatform en tv-programma Pointer, het Platform Authentieke Journalistiek en De Groene Amsterdammer. Pointer wijdt de uitzending van zondagavond aan het onderzoek.

De John Birch Society, opgericht in 1958, gebruikt bij het tegenwerken van de coronamaatregelen een netwerk van invloedrijke personen en organisaties, stellen de onderzoeksjournalisten. Robert F. Kennedy is een van die personen.

Anti-vaccinatie-organisatie

Kennedy, een neef van de in 1963 vermoorde Amerikaanse president John F. Kennedy, voert sinds vier jaar actie tegen vaccinaties vanuit de anti-vaccinatie-organisatie Children’s Health Defense. Volgens Pointer helpt Viruswaarheid mee aan het opzetten van de Europese tak van die organisatie. Children’s Health Defense zou het momenteel op het coronavaccin hebben voorzien.

Ook de Nederlandse arts Elke de Klerk werkt met de organisatie samen, zeggen de journalisten. Zij was een van de ondertekenaars van de brandbrief. Viruswaarheid en De Klerk kopiëren de strategieën van de Duitse arts Heiko Schöning, volgens de journalisten de Duitse lijfarts van Kennedy. Hij voert sinds april actie tegen vaccins en corononamaatregelen.

Meer uit Binnenland

Groninger Bodem Beweging: heropenen Groningenveld is geen optie

GRONINGEN (ANP) - Het heropenen van het Groningenveld voor gaswinning is geen optie vanwege de grote veiligheidsrisico's. Zo reageert de Groninger Bodem Beweging (GBB) op het plan van JA21 om wettelijk vast te leggen dat de gasvoorraad uit het Groningenveld achter de hand wordt gehouden als "strategische reserve".

57 minuten geleden
Belangenclub: grote verschillen in koudeopvang voor daklozen

ROTTERDAM (ANP) - De opvangregeling voor daklozen bij winterse temperaturen kent grote verschillen en gemeenten voeren deze ook niet altijd goed uit, ondanks een bestaande handreiking van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Dat stelt belangencoalitie Dakloosheid Voorbij! in een onderzoek onder tientallen centrumgemeenten.

1 uur geleden
Vrijdag opnieuw repatriëringsvluchten, vanuit Oman en Egypte

DEN HAAG (ANP) - Vrijdag vliegen er opnieuw repatriëringsvluchten vanuit het Midden-Oosten. Het ministerie van Buitenlandse Zaken meldt dat het om een vlucht gaat vanuit de Omaanse hoofdstad Muscat, die wordt verzorgd door KLM, en een vlucht van TUI vanuit het Egyptische Sharm-el-Sheikh. Reizigers betalen een eigen bijdrage van 600 euro per persoon.

1 uur geleden
Zuid-Holland vraagt ruimte op stroomnet voor kwart miljoen huizen

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft bij de netbeheerders ruimte op het stroomnet aangevraagd voor bijna een kwart miljoen woningen. Het gaat om de huizen die de Zuid-Hollandse gemeenten tot en met 2032 willen bouwen. Omdat de regels voor het 'reserveren' van aansluitingen op het elektriciteitsnet per 1 juli veranderen, heeft de provincie alvast een collectieve aanvraag gedaan bij de netbeheerders TenneT, Liander, Stedin en Westland Infra.

2 uur geleden
Ambassade kan gestrande reizigers in Thailand niet helpen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept reizigers die vanwege de situatie in het Midden-Oosten gestrand zijn in Thailand op contact op te nemen met hun luchtvaartmaatschappij, reisverzekeraar en reisagent voor advies. Dat meldt de informatieservice van het ministerie. De ambassade kan hen niet helpen met het boeken van een andere vlucht

5 uur geleden
Kabinet moet haast maken met regels voor AI, zegt waakhond AP

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet snel duidelijkheid geven over de regels voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat zegt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder van de overheid. Die waarschuwt ook dat momenteel niets kan worden gedaan tegen onveilige en discriminerende algoritmes. De waakhond wil daarom dat het toezicht wordt verbeterd.

8 uur geleden
Amsterdammer opgepakt als hoofdverdachte Duitse aanslagenreeks

AMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.

15 uur geleden