Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viruswaarheid dreigt met aangiftes tegen schooldirecteuren

Viruswaarheid dreigt met aangiftes tegen schooldirecteuren

DEN HAAG (ANP) - Actiegroep Viruswaarheid dreigt met aangiftes tegen schooldirecteuren die het dragen van mondkapjes op hun scholen verplicht stellen. Volgens voorman Willem Engel is het dragen van mondkapjes schadelijk voor de gezondheid en maken directeuren die een mondkapplicht instellen zich "schuldig aan mishandeling".

Diverse schoolinstellingen hebben inmiddels aangekondigd een mondkapje verplicht te stellen. "Dat is onrechtmatig, in strijd met de rechten van de mens en komt neer op mishandeling omdat het dragen ervan niet zonder gevaar is. We overwegen directeuren persoonlijk aansprakelijk te stellen", aldus Engel.

Engel zegt met diverse schoolbestuurders, onder meer in Amersfoort en Spijkenisse, te hebben gesproken en hun te hebben gevraagd af te zien van een maskerplicht of een advies ze te dragen. Ook zijn er volgens hem veel telefoontjes binnengekomen bij Viruswaarheid van verontruste ouders en leraren die tegen het dragen van mondkapjes zijn.

Het kabinet heeft eerder deze week het "dringende advies" gegeven voor mondkapjes in openbare ruimten. Engel heeft daar geen goed woord voor over. "Ik ben erg teleurgesteld dat het regime de oren laat hangen naar Wereldgezondheidsorganisatie WHO. Het maakt zich hiermee medeplichtig aan de mishandeling van het volk, omdat het dragen van mondkapjes niet zonder gevaar is." Engel wijst op onbevestigde berichten dat meerdere kinderen in Duitsland zouden zijn overleden aan de gevolgen van het dragen daarvan.

Meer uit Binnenland

Van den Brink bezoekt Ter Apel en herhaalt roep om opvangplekken

TER APEL (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel donderdagavond onverwachts bezocht en herhaalde daar zijn oproep aan gemeenten elders in het land om snel te komen met opvangplekken. Tijdens zijn bezoek sprak de CDA-bewindsman met medewerkers van het Rode Kruis, asielzoekers die door drukte niet werden toegelaten tot het asielzoekerscentrum, medewerkers van opvangorganisatie COA en burgemeester Jaap Velema.

1 uur geleden
Optredens Ye in GelreDome kunnen doorgaan, vergunning is verleend

ARNHEM (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, kan over ruim een week optreden in het stadion GelreDome in Arnhem. De gemeente heeft een evenementenvergunning verleend voor de beide concerten.

2 uur geleden
Belaagde voorstanders azc verlaten protest Uithoorn

UITHOORN (ANP) - De voorstanders van een asielopvang in het Noord-Hollandse Uithoorn hebben donderdagavond een einde gemaakt aan hun protest bij het gemeentehuis. Ze vertrokken nadat ze waren belaagd door tegenstanders van de opvang. Die gooiden onder meer met flessen en eieren. Ook werden enkele rookbommen afgestoken. De politie hield de beide groepen uit elkaar.

2 uur geleden
Honderden mensen demonstreren tegen en voor azc Uithoorn

UITHOORN (ANP) - Voorstanders en tegenstanders van de komst van een asielzoekerscentrum demonstreren donderdagavond in het Noord-Hollandse Uithoorn. Enkele honderden anti-azc-betogers liepen in een mars vanaf de beoogde locatie van de opvang naar een plein bij het gemeentehuis, waar PVV-leider Geert Wilders ze toesprak.

3 uur geleden
Van den Brink versoepelt asielbeleid voor Afghaanse vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.

4 uur geleden
Vulgraad gasopslagen blijft achter, staatsbedrijf EBN springt bij

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.

6 uur geleden
Mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 ook bestuursjaar doen

DEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.

6 uur geleden