Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viruswaanzin wraakt rechtbank in kort geding

Viruswaanzin wraakt rechtbank in kort geding

DEN HAAG (ANP) - Viruswaanzin heeft de rechtbank in Den Haag gewraakt omdat die vooringenomen zou zijn. De actiegroep had in een kort geding geëist dat de overheid stopt met beperkende coronamaatregelen, waaronder de regel dat mensen 1,5 meter afstand van elkaar moeten houden. De rechter zou het officiële dodental al op 12 juni als feit hebben aanvaard en dus de mening al hebben bepaald.

Bij het officiële dodental door het nieuwe coronavirus plaatste Viruswaanzin grote vraagtekens. Voorman Jeroen Pols betoogde dat ook mensen die aan kanker of andere ziektes overlijden worden meegenomen in de coronastatistieken als ze waren besmet met het coronavirus. "Men wil de statistieken omhoog stuwen. Het moeten veel doden zijn", zei Pols. Volgens hem zijn er slechts tachtig mensen onbetwist uitsluitend aan het coronavirus overleden, in plaats van de 6097 overledenen die de overheid heeft geteld.

De wrakingskamer van de rechtbank moet zich nu buigen over het verzoek om de rechter van de zaak te halen. Die verving de voorzieningenrechter die het kort geding had moeten leiden om verkoudheidsklachten, waardoor hij in quarantaine moest gaan. Hij bleek geen corona te hebben. Viruswaanzin noemde de wisseling van de rechters een ongelukkige timing en sprak van een goed uitkomend "kuchje".

Steunbetuiging

Enkele tientallen mensen hadden zich donderdag voor de rechtbank verzameld als steunbetuiging. Borden of spandoeken waren daarbij verboden, omdat het geen demonstratie mocht lijken. Binnen in de rechtszaal beklaagden de vertegenwoordigers van Viruswaanzin zich over de plexiglazen. "Ik voel me heel erg benauwd tussen deze schermen", zei voorman Jeroen Pols van Viruswaanzin. De voorzieningenrechter gaf geen toestemming voor het verwijderen van de schermen.

Viruswaanzin ging niet in op de regels die per 1 juli worden versoepeld of welke regels die nog overblijven in strijd zijn met de grondrechten. Dat noemde de landsadvocaat een gemis. "Ze gaan niet in op de specifieke maatregelen die onrechtmatig zouden zijn", zei de landsadvocaat, die de versoepelingen per 1 juli opsomde. Ze benadrukte dat er wel sprake is van een democratisch proces, iets wat Viruswaanzin betwist.

Meer uit Binnenland

Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

12 minuten geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

21 uur geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

21 uur geleden
Afgelopen jaar 640 miljoen euro uitgekeerd in aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.

22 uur geleden
Rechtspraak: verbod gezichtsbedekking bij protest te ingrijpend

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.

23 uur geleden
Veiligheidsregio onduidelijk over aantal slachtoffers Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.

23 uur geleden