Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viruswaanzin wil weer demonstreren op het Malieveld

Viruswaanzin wil weer demonstreren op het Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Actiegroep Viruswaanzin wil op 1 augustus weer op het Malieveld in Den Haag demonstreren. De groep is met de gemeente in gesprek over de voorwaarden voor het protest, laat de gemeente Den Haag weten.

Viruswaanzin wilde op 21 juni ook demonstreren op het Malieveld. De gemeente verbood dat omdat te veel deelnemers werden verwacht. Op de dag zelf stonden toch enkele demonstranten op het Malieveld. De gemeente liet dat even toe. Het werd vervolgens onrustig toen onruststokers, onder wie voetbalsupporters, in de omgeving verschenen. De mobiele eenheid voerde meerdere charges uit. Op de dag zelf hield de politie 425 mensen aan en via videobeelden werden nog tientallen verdachten herkend en gearresteerd.

Een week later, op 28 juni, wilde Viruswaanzin weer op het Malieveld demonstreren, maar de gemeente verbood ook dat protest.

Meer uit Binnenland

Curaçaose minister: Geen sprake van annuleringen in toerisme

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.

6 uur geleden
Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

13 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

15 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

17 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

17 uur geleden
Quincy Promes blijft in cel, hof wijst verzoek om vrijlating af

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.

19 uur geleden
Kindertelefoon meest gebeld over vrije tijd en seksualiteit

UTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.

19 uur geleden