Virusvrees zet AEX fors in het rood
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stond donderdag fors in het rood. Ook de andere Europese beurzen lieten flinke verliezen zien. De snelle wereldwijde verspreiding van het nieuwe coronavirus hield de financiële markten in de greep. Op het Damrak openden de AEX-bedrijven Adyen, IMCD en Aalberts Industries de boeken.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 2,4 procent lager op 567,84 punten. De hoofdindex heeft deze week zo'n 8 procent verloren. De MidKap daalde 2,6 procent tot 891,92 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt zakten tot 2,4 procent. De hoofdindex in Milaan verloor 2,3 procent.
IMCD boekte afgelopen jaar meer omzet en winst dankzij overnames. De Rotterdamse distributeur van chemicaliën won 0,1 procent en was de enige stijger in de AEX. Industrieel toeleverancier Aalberts sloot de rij met een verlies van 8 procent na tegenvallende resultaten. Betaalbedrijf Adyen zakte 3,9 procent ondanks een flinke winststijging in 2019.
Air France-KLM
De virusuitbraak zette de luchtvaartaandelen verder onder druk. In de MidKap behoorde luchtvaartcombinatie Air France-KLM tot de staartgroep met een min van 3,8 procent. AMG daalde 3 procent. De metalenspecialist bleef last houden van de lagere metaalprijzen en leed afgelopen kwartaal verlies. Beursintermediair Flow Traders profiteerde van de onrust op de beurzen en was de enige stijger met een plus van 1,6 procent.
In Brussel zakte AB InBev 6,9 procent. De grootste bierbrouwer ter wereld voelt de uitbraak van het nieuwe coronavirus in zijn resultaten en kampt met een aanzienlijke daling van de vraag in China. Concurrent Heineken daalde 2,6 procent in Amsterdam. De Britse bank Standard Chartered, die veel zaken doet in Azië, verloor 3 procent in Londen na een winstalarm. De Britse automaker Aston Martin leed afgelopen jaar meer verlies en kelderde 11 procent. De Duitse webwinkel Zalando daalde 4,7 procent in Frankfurt na publicatie van de resultaten.
De euro was 1,0939 dollar waard tegen 1,0888 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,4 procent tot 48,07 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper op 52,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
4 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
13 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
19 uur geleden