Virusvrees zet AEX fors in het rood
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stond donderdag fors in het rood. Ook de andere Europese beurzen lieten flinke verliezen zien. De snelle wereldwijde verspreiding van het nieuwe coronavirus hield de financiële markten in de greep. Op het Damrak openden de AEX-bedrijven Adyen, IMCD en Aalberts Industries de boeken.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 2,4 procent lager op 567,84 punten. De hoofdindex heeft deze week zo'n 8 procent verloren. De MidKap daalde 2,6 procent tot 891,92 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt zakten tot 2,4 procent. De hoofdindex in Milaan verloor 2,3 procent.
IMCD boekte afgelopen jaar meer omzet en winst dankzij overnames. De Rotterdamse distributeur van chemicaliën won 0,1 procent en was de enige stijger in de AEX. Industrieel toeleverancier Aalberts sloot de rij met een verlies van 8 procent na tegenvallende resultaten. Betaalbedrijf Adyen zakte 3,9 procent ondanks een flinke winststijging in 2019.
Air France-KLM
De virusuitbraak zette de luchtvaartaandelen verder onder druk. In de MidKap behoorde luchtvaartcombinatie Air France-KLM tot de staartgroep met een min van 3,8 procent. AMG daalde 3 procent. De metalenspecialist bleef last houden van de lagere metaalprijzen en leed afgelopen kwartaal verlies. Beursintermediair Flow Traders profiteerde van de onrust op de beurzen en was de enige stijger met een plus van 1,6 procent.
In Brussel zakte AB InBev 6,9 procent. De grootste bierbrouwer ter wereld voelt de uitbraak van het nieuwe coronavirus in zijn resultaten en kampt met een aanzienlijke daling van de vraag in China. Concurrent Heineken daalde 2,6 procent in Amsterdam. De Britse bank Standard Chartered, die veel zaken doet in Azië, verloor 3 procent in Londen na een winstalarm. De Britse automaker Aston Martin leed afgelopen jaar meer verlies en kelderde 11 procent. De Duitse webwinkel Zalando daalde 4,7 procent in Frankfurt na publicatie van de resultaten.
De euro was 1,0939 dollar waard tegen 1,0888 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,4 procent tot 48,07 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper op 52,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft donderdag de tien mogelijke ontwerpen voor het nieuwe eurobiljet gepresenteerd. Europeanen wordt nu gevraagd hun mening te geven over de verschillende opties. De raad van bestuur van de ECB neemt aan het eind van dit jaar een definitief besluit over het nieuwe ontwerp. De nieuwe eurobiljetten komen in de jaren daarna in omloop.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, en elektrische-autofabrikant Tesla stonden donderdag bij de dalers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Alphabet presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de sterke groei van zijn cloudactiviteiten. Het bedrijf kondigde echter aan nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers vragen zich af of de enorme investeringen in AI ook rendementen zullen opleveren.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verwacht dat de stijging van de energieprijzen de inflatie waarschijnlijk tot in de eerste helft van volgend jaar hoog houdt. Dat heeft ze donderdag gezegd in een toelichting op het besluit eerder op de dag om de rente in de eurozone onveranderd te laten.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De door Unilever afgestoten voedingsmiddelentak gaat niet naar de beurs in Amsterdam, maar naar die van Londen. Het Amerikaanse McCormick, dat een groot deel van Unilevers voedingsmerken overneemt, heeft de Britse hoofdstad gekozen als locatie voor zijn tweede beursnotering. Dit is een flinke tegenvaller voor het Damrak, dat daarmee een grote mogelijke nieuwkomer misloopt.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,25 procent. Met de rentepauze wil de centrale bank in Frankfurt meer tijd winnen om de impact van de nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie beter te kunnen beoordelen. Door het recent opgelaaide geweld in de regio zijn de brandstofprijzen deze maand weer hard gestegen.
3 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse motorfabrikant Harley-Davidson heeft een zwak financieel kwartaal gedraaid, vooral door lagere resultaten bij het financieringsonderdeel. De nettowinst ging in het tweede kwartaal met ruim een kwart omlaag tot 80 miljoen dollar.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven maakt zich zorgen om de staat van de Nederlandse infrastructuur. Dat zei topman Boudewijn Siemons tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers. De plotse afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtwagenverkeer is volgens hem een voorbeeld dat we in Nederland te maken hebben met "babyboominfrastructuur".
3 uur geleden