Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virusvrees zet AEX fors in het rood

Virusvrees zet AEX fors in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stond donderdag fors in het rood. Ook de andere Europese beurzen lieten flinke verliezen zien. De snelle wereldwijde verspreiding van het nieuwe coronavirus hield de financiële markten in de greep. Op het Damrak openden de AEX-bedrijven Adyen, IMCD en Aalberts Industries de boeken.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 2,4 procent lager op 567,84 punten. De hoofdindex heeft deze week zo'n 8 procent verloren. De MidKap daalde 2,6 procent tot 891,92 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt zakten tot 2,4 procent. De hoofdindex in Milaan verloor 2,3 procent.

IMCD boekte afgelopen jaar meer omzet en winst dankzij overnames. De Rotterdamse distributeur van chemicaliën won 0,1 procent en was de enige stijger in de AEX. Industrieel toeleverancier Aalberts sloot de rij met een verlies van 8 procent na tegenvallende resultaten. Betaalbedrijf Adyen zakte 3,9 procent ondanks een flinke winststijging in 2019.

Air France-KLM

De virusuitbraak zette de luchtvaartaandelen verder onder druk. In de MidKap behoorde luchtvaartcombinatie Air France-KLM tot de staartgroep met een min van 3,8 procent. AMG daalde 3 procent. De metalenspecialist bleef last houden van de lagere metaalprijzen en leed afgelopen kwartaal verlies. Beursintermediair Flow Traders profiteerde van de onrust op de beurzen en was de enige stijger met een plus van 1,6 procent.

In Brussel zakte AB InBev 6,9 procent. De grootste bierbrouwer ter wereld voelt de uitbraak van het nieuwe coronavirus in zijn resultaten en kampt met een aanzienlijke daling van de vraag in China. Concurrent Heineken daalde 2,6 procent in Amsterdam. De Britse bank Standard Chartered, die veel zaken doet in Azië, verloor 3 procent in Londen na een winstalarm. De Britse automaker Aston Martin leed afgelopen jaar meer verlies en kelderde 11 procent. De Duitse webwinkel Zalando daalde 4,7 procent in Frankfurt na publicatie van de resultaten.

De euro was 1,0939 dollar waard tegen 1,0888 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,4 procent tot 48,07 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper op 52,78 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

3 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

5 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

6 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

8 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

8 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

10 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

11 uur geleden