Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virusvrees slaat keihard toe op Wall Street

Virusvrees slaat keihard toe op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met grote verliezen de handel uitgegaan. De vrees voor een nieuwe golf van coronabesmettingen maakte beleggers zeer nerveus. Ook werd nagekauwd op de sombere vooruitzichten die de Amerikaanse koepel van centrale banken eerder schetste voor de grootste economie van de wereld. Verder bleek dat ruim 1,5 miljoen Amerikanen zich vorige week hebben gemeld voor een werkloosheidsuitkering.

Het verlies van de Dow-Jonesindex was bij de slotbel 6,9 procent. Daarmee sloot de graadmeter op 25.128,17 punten. Alle dertig fondsen in de leidende index leverden aan waarde in. De brede S&P 500 verloor 5,9 procent tot 3002,10 punten en technologiegraadmeter Nasdaq speelde 5,3 procent kwijt tot een stand van 9492,73 punten. De graadmeter sloot een dag eerder voor het eerst boven de 10.000 punten.

Met name luchtvaartbedrijven en ondernemingen die actief zijn in de toerismesector hadden het zwaar. Delta Air Lines, American Airlines, en United Airlines verloren tot 16 procent. Vliegtuigmaker Boeing speelde 11 procent kwijt, ook na berichten dat het leveranciers heeft gevraagd om de productie van onderdelen voor de gewraakte 737 MAX-toestellen voorlopig op te schorten. Verder gingen de aandelen van cruisemaatschappijen, restaurantbedrijven en uitbaters van casino's en pretparken onderuit.

Grubhub

Maaltijdbestelbedrijf Grubhub won bijna 5 procent. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, koopt zijn Amerikaanse branchegenoot voor circa 7,3 miljard dollar. Bij de deal die volledig in aandelen wordt afgehandeld, wordt Grubhub gewaardeerd op 75,15 dollar per aandeel. De slotkoers van Grubhub was bijna 62 dollar.

Techreus Microsoft (min 5,4 procent) maakte bekend voorlopig nog geen gezichtsherkenningssoftware aan de politie te verkopen. Het bedrijf wil wachten tot het gebruik van de technologie bij wet geregeld is. Amazon kondigde eerder een soortgelijke stap aan. Het aandeel Amazon verloor 3,4 procent ook doordat de Europese Commissie van plan zou zijn formele aanklachten wegens concurrentievervalsing in te dienen tegen de webwinkelreus. Ook Facebook (min 5,2 procent) deelde in de malaise op de beurzen, ondanks de terugkeer van hoofd productontwikkeling Chris Cox.

De euro was 1,1300 dollar waard, tegen 1,1366 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 8,5 procent goedkoper 36,22 dollar. Brentolie kostte 8,1 procent minder op 38,36 dollar.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

55 minuten geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

56 minuten geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

2 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

5 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

5 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

7 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

8 uur geleden