Virusvrees slaat keihard toe op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met grote verliezen de handel uitgegaan. De vrees voor een nieuwe golf van coronabesmettingen maakte beleggers zeer nerveus. Ook werd nagekauwd op de sombere vooruitzichten die de Amerikaanse koepel van centrale banken eerder schetste voor de grootste economie van de wereld. Verder bleek dat ruim 1,5 miljoen Amerikanen zich vorige week hebben gemeld voor een werkloosheidsuitkering.
Het verlies van de Dow-Jonesindex was bij de slotbel 6,9 procent. Daarmee sloot de graadmeter op 25.128,17 punten. Alle dertig fondsen in de leidende index leverden aan waarde in. De brede S&P 500 verloor 5,9 procent tot 3002,10 punten en technologiegraadmeter Nasdaq speelde 5,3 procent kwijt tot een stand van 9492,73 punten. De graadmeter sloot een dag eerder voor het eerst boven de 10.000 punten.
Met name luchtvaartbedrijven en ondernemingen die actief zijn in de toerismesector hadden het zwaar. Delta Air Lines, American Airlines, en United Airlines verloren tot 16 procent. Vliegtuigmaker Boeing speelde 11 procent kwijt, ook na berichten dat het leveranciers heeft gevraagd om de productie van onderdelen voor de gewraakte 737 MAX-toestellen voorlopig op te schorten. Verder gingen de aandelen van cruisemaatschappijen, restaurantbedrijven en uitbaters van casino's en pretparken onderuit.
Grubhub
Maaltijdbestelbedrijf Grubhub won bijna 5 procent. Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, koopt zijn Amerikaanse branchegenoot voor circa 7,3 miljard dollar. Bij de deal die volledig in aandelen wordt afgehandeld, wordt Grubhub gewaardeerd op 75,15 dollar per aandeel. De slotkoers van Grubhub was bijna 62 dollar.
Techreus Microsoft (min 5,4 procent) maakte bekend voorlopig nog geen gezichtsherkenningssoftware aan de politie te verkopen. Het bedrijf wil wachten tot het gebruik van de technologie bij wet geregeld is. Amazon kondigde eerder een soortgelijke stap aan. Het aandeel Amazon verloor 3,4 procent ook doordat de Europese Commissie van plan zou zijn formele aanklachten wegens concurrentievervalsing in te dienen tegen de webwinkelreus. Ook Facebook (min 5,2 procent) deelde in de malaise op de beurzen, ondanks de terugkeer van hoofd productontwikkeling Chris Cox.
De euro was 1,1300 dollar waard, tegen 1,1366 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 8,5 procent goedkoper 36,22 dollar. Brentolie kostte 8,1 procent minder op 38,36 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van een dag eerder aan. Beleggers reageerden positief op een mogelijk vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens president Donald Trump zou dat akkoord dit weekend al getekend kunnen worden.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van SpaceX waren vrijdag bij hun debuut op techbeurs Nasdaq in New York in trek. De aandelen van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk werden 18 procent meer waard ten opzichte van de introductieprijs van 135 dollar per aandeel.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) doet geen verder onderzoek naar mogelijk machtsmisbruik door Royal FloraHolland (RFH). De ACM ontving vorig jaar verschillende klachten van telers over de grootste bloemen- en plantenveiling ter wereld en heeft deze onderzocht, maar ziet op dit moment geen aanleiding om nog verder onderzoek te doen.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, heeft zijn hoger beroep verloren. Een federaal hof in de Verenigde Staten verwierp de beweringen dat hij geen eerlijk proces heeft gehad. Bankman-Fried werd in 2023 tot 25 jaar cel veroordeeld vanwege fraude rondom het omgevallen cryptoplatform.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omhoog na de stevige koerswinsten een dag eerder. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en een snelle heropening van de Straat van Hormuz bleef zorgen voor optimisme bij beleggers. Verder ging de aandacht vooral uit naar de beursgang van Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Het plan om vergunningen voor twee fabrieken op het terrein van Tata Steel Nederland bij IJmuiden in te trekken, zorgt voor onzekerheid over het voortbestaan van de staalfabrikant. Dat schrijven accountants van PwC in het jaarverslag van de Nederlandse tak van Tata Steel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ondernemingskamer heeft op juridisch juiste gronden gehandeld toen deze in oktober vorig jaar ingreep bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Dat stelt de advocaat-generaal in een advies aan de Hoge Raad. De Hoge Raad buigt zich over klachten van onder meer de Chinese topman die werd geschorst door de ondernemingskamer. De advocaat-generaal adviseert om het cassatieberoep van de Chinees te verwerpen.
3 uur geleden