Virusvrees houdt ook Wall Street in bedwang
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager aan de nieuwe handelsweek begonnen. De vrees voor het nieuwe coronavirus en de economische gevolgen daarvan maakte beleggers wederom nerveus. Voor het weekend sloten graadmeters om die reden ook al in het rood. In China zijn inmiddels zeker tachtig mensen om het leven gekomen door het coronavirus. Het aantal besmettingen is gestegen naar meer dan 2700.
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 1,6 procent lager op 28.532 punten. De brede S&P 500 daalde 1,6 procent tot 3241 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 2,1 procent tot 9116 punten.
Net als voor het weekend hadden luchtvaartbedrijven het zwaar te verduren, nu mensen minder happig zijn op reizen. Delta Air Lines, United Airlines en American Airlines noteerden tot 7 procent lager.
Grondstoffen
Daarnaast staan de prijzen van olie en grondstoffen behoorlijk onder druk door zorgen dat het virus de economische groei schaadt. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent goedkoper op 53,06 dollar. Brentolie zakte 2,3 procent in prijs tot 59,30 dollar per vat.
Grote energiebedrijven als Chevron en ExxonMobil en oliedienstverleners als Schlumberger en Halliburton leverden tot 3,7 procent in. Grondstofbedrijven als US Steel en Freeport-McMoRan verloren tot 5,7 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.
24 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat een deel van de schriftelijke klantenservice verplaatsen naar de Filipijnse hoofdstad Manilla. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Klanten die in het Nederlands vragen stellen, krijgen wel nog steeds in het Nederlands antwoord, benadrukt de woordvoerster.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ziet momenteel geen reden om aan te nemen dat de verschillende cyberincidenten binnen de Europese levensmiddelensector verband houden met elkaar. Dat meldt de instantie, zonder specifiek in te gaan op de cyberaanvallen op levensmiddelenbedrijven.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft op dit moment geen aanwijzingen dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij een cyberveiligheidsincident. Vanwege dat IT-incident haalde het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall meerdere systemen offline. Het bedrijf zegt op dit moment bepaalde systemen weer op te starten. Het onderzoek naar het incident loopt nog, meldt Ahold Delhaize.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.
2 uur geleden