Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virusvrees houdt ook Wall Street in bedwang

Virusvrees houdt ook Wall Street in bedwang

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager aan de nieuwe handelsweek begonnen. De vrees voor het nieuwe coronavirus en de economische gevolgen daarvan maakte beleggers wederom nerveus. Voor het weekend sloten graadmeters om die reden ook al in het rood. In China zijn inmiddels zeker tachtig mensen om het leven gekomen door het coronavirus. Het aantal besmettingen is gestegen naar meer dan 2700.

De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 1,6 procent lager op 28.532 punten. De brede S&P 500 daalde 1,6 procent tot 3241 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 2,1 procent tot 9116 punten.

Net als voor het weekend hadden luchtvaartbedrijven het zwaar te verduren, nu mensen minder happig zijn op reizen. Delta Air Lines, United Airlines en American Airlines noteerden tot 7 procent lager.

Grondstoffen

Daarnaast staan de prijzen van olie en grondstoffen behoorlijk onder druk door zorgen dat het virus de economische groei schaadt. Een vat Amerikaanse olie werd 2,1 procent goedkoper op 53,06 dollar. Brentolie zakte 2,3 procent in prijs tot 59,30 dollar per vat.

Grote energiebedrijven als Chevron en ExxonMobil en oliedienstverleners als Schlumberger en Halliburton leverden tot 3,7 procent in. Grondstofbedrijven als US Steel en Freeport-McMoRan verloren tot 5,7 procent.

Meer uit Financieel

Dode sardines halveren productie van Afrika's enige kerncentrale

KAAPSTAD (ANP/BLOOMBERG) - Een ophoping van dode sardines, waarschijnlijk als gevolg van een virusuitbraak voor de kust van Zuid-Afrika, heeft de elektriciteitsproductie van de enige kerncentrale van Afrika drastisch verminderd. Dat meldde het Zuid-Afrikaanse staatsenergiebedrijf Eskom, de eigenaar en beheerder van kerncentrale Koeberg nabij Kaapstad.

59 minuten geleden
Duitse multimiljardair Klaus-Michael Kühne (89) overleden

FRANKFURT (ANP/RTR/DPA) - De Duitse multimiljardair Klaus-Michael Kühne is op 89-jarige leeftijd overleden. Hij was een van de rijkste personen van Duitsland met een geschat vermogen van ongeveer 36 miljard euro. Kühne was onder andere meerderheidsaandeelhouder van het grote Zwitserse logistiek- en transportbedrijf Kuehne+Nagel.

1 uur geleden
Greenpeace: droogte en hitte kosten Duitse economie 36 miljard

BERLIJN (ANP/DPA) - De extreme hitte en droogte van de afgelopen tijd hebben de Duitse economie een schade bezorgd van minstens 36 miljard euro, stelt milieuorganisatie Greenpeace. Het gaat dan bijvoorbeeld om schade aan land- en tuinbouw, schade door natuurbranden en lagere productiviteit van werknemers die leden onder de hitte.

2 uur geleden
Verzekeraars krijgen minder klachten, wel meer over schade

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar opnieuw minder klachten ontvangen. Dat blijkt uit cijfers die de Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft gekregen van 170 aanbieders. Wel klaagden consumenten vaker over schadeverzekeringen.

2 uur geleden
Hongaarse kerncentrale gaat weer op volle capaciteit produceren

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De energieproductie bij de enige kerncentrale van Hongarije gaat deze week weer naar volledige capaciteit. Dat heeft de Hongaarse premier Peter Magyar gezegd. De centrale moest eerder deze maand bijna volledig stilgelegd worden door het sterk gedaalde waterpeil van de Donau, waardoor er onvoldoende koelwater was.

3 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig aan belangrijke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van belangrijke gebeurtenissen later deze week. Zo komt Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld, woensdag met resultaten. De kwartaalcijfers van het meest waardevolle bedrijf ter wereld vormen een nieuwe test voor de torenhoge verwachtingen rond kunstmatige intelligentie en de hoge koerswaarderingen van AI-bedrijven.

4 uur geleden
Brouwers: steeds meer Nederlanders kopen bier over de grens

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders kopen hun bier over de grens. Die conclusie trekt brancheorganisatie Nederlandse Brouwers uit een studie van onderzoeksbureau Circana. Volgens het onderzoek dalen de bierverkopen in grensregio's sterker dan in de rest van Nederland.

4 uur geleden